Болить серце після алкоголю: причини, діагностика та лікування

Багато людей скаржаться, що у них сильно болить серце після алкоголю. На жаль, всі забувають, що спиртні напої є справжньою отрутою для серцево-судинної системи, а також для інших органів і систем життєдіяльності. Коли людина страждає від загальної слабкості у період похмілля, його мучать ще й сильні тягнуть хворобливі відчуття в області серця.

Болить серце після алкоголю: причини, діагностика та лікування

Важливо грамотно діяти, щоб полегшити стан хворого, але при цьому не допустити посилення ситуації, коли болить серце з похмілля. У певних випадках кращим виходом стає виклик швидкої допомоги, щоб фахівці зробили необхідні заходи для відновлення нормальної роботи серця і судин.

Етанол: негативні впливи компонента

Саме етанол є базовим компонентом практично будь-якого міцного алкогольного напою. Коли він потрапляє всередину організму, провокуються численні збої в роботі різних систем. У результаті загострюються хронічні захворювання, розвиваються нові патології.

З-за впливу алкоголю відбувається наступний процес: судини на першому етапі істотно розширюються, після чого відбувається їх різке звуження. Люди задаються питанням, що робити, якщо сильно б’ється серце з похмілля.

Болить серце після алкоголю: причини, діагностика та лікування

Похмільний синдром

Саме синдром похмілля і забезпечує численні неприємні симптоми, погане самопочуття людини, який перед цим багато пив. Ось які ознаки можна позначити як характерні для даного стану:

 • збої в серцебитті, тахікардія;
 • тягнучі болі;
 • колючий біль у грудях, за грудиною;
 • задишка;
 • набряклість;
 • сбившееся дихання;
 • підвищений тиск;
 • сильна нудота;
 • обличчя синіє, блідне.

Відомо, що хронічний алкоголізм провокує різкі перепади рівня артеріального тиску, а також стрибки пульсу. У кінцевому підсумку все це може спровокувати інсульт, гіпоксію мозку. Хворі втрачають свідомість, страждають від слабкості та болю в серці, надмірної стомлюваності.

Коли з похмілля сильно б’ється серце, що робити — точно скаже тільки лікар. Але можна і самостійно постаратися зняти неприємні симптоми, якщо вони ще не дуже сильно загострені.

Болить серце після алкоголю: причини, діагностика та лікування

Причини появи болю

Саме болі в області серця і стають основним симптомом похмільного синдрому. Крім того, під ударом виявляються і органи системи травлення. Етанол вкрай негативно впливає на підшлункову залозу, шлунок і печінку. Всі збої в роботі різноманітних систем і провокують в кінцевому підсумку біль у серці, прискорене серцебиття.

Є ще кілька більш небезпечних, кардинальних причин болю в серці. Ось найбільш суттєві:

 • серцева недостатність;
 • патологічні зміни серця;
 • збої судинного тонусу.

Існують ще й супутні патологічні збої, які можуть значно підвищити ступінь вираженості клінічної картини. З похмілля болить серце, голова, характерна різка слабкість.

Болить серце після алкоголю: причини, діагностика та лікування

Розглянемо найбільш важливі порушення:

 • Дисбаланс цінних речовин. З організму людини поступово вимиваються корисні речовини з-за негативного впливу етанолу. Коли людина страждає від алкоголізму, у нього спостерігається дефіцит калію з магнієм, вітамінів Ст. Всі ці цінні речовини як вкрай важливі для повноцінного функціонування серцевого м’яза. Їх не вистачає, що і сприяє виникненню хворобливих відчуттів в грудях.
 • Аритмія. Як тільки розвивається невелика аритмія, починаються болі в серці. Тут все буде залежати від загальної кількості випитих спиртних напоїв, а також від загального стану організму людини, численних супутніх факторів. Коли стан запущено, можливий навіть летальний результат.
 • Розглянуті збої в роботі організму з’являються не тільки при впливі патологій серцево-судинної системи, але і первинно. Якщо збої первинні, прогнози будуть позитивними. Проходить всього кілька годин – і вже настає значне полегшення. Можна прийняти вночі сильний засіб, щоб вранці ситуація вже суттєво покращилася.

  Коли ці порушення виникають під впливом серцевих патологій, тривожні симптоми можуть зберігатися навіть тоді, коли похмільний синдром вже повністю пройшов. Також може бути незрозуміло, чому ж після прийому медикаментів вдається зняти ознаки, але вони потім знову повертаються без видимих причин.

  Тут вже процес купірування ознак набагато більш трудомісткий, оскільки знадобиться усувати ще й базовий патологічний процес.

  Важкі патології

  Аритмії надають значний вплив на розвиток різноманітних патологічних змін серцево-судинної системи. У переважній більшості випадків похмілля якраз і провокує виникнення аритмії. Серцебиття частішає, а іноді виникає відчуття, ніби серце завмерло, стислося.

  Болить серце після алкоголю: причини, діагностика та лікування

  У деяких випадках люди також скаржаться на те, що їм чується незрозуміле хлюпання в області серця, воно ніби провалюється в порожнечу.

  Люди просто задаються питанням, як заспокоїти біль. Важливо розуміти, що в таких випадках категорично забороняється займатися самолікуванням.

  Не можна намагатися виявити всі причини небезпечних симптомів в домашніх умовах. Електрокардіографія допомагає об’єктивно оцінити активність роботи серцевого м’яза, всієї провідникової системи.

  Аритмія часто супроводжується в період похмільного синдрому ще й гострим болем у серці. Виділяють ряд інших симптомів:

  • втрати свідомості;
  • загальну слабкість, різкий стомлюваність;
  • відчуття, ніби не вистачає повітря;
  • страх, що не піддається контролю;
  • задишку, яка різко посилюється при наявності будь-яких фізичних навантажень;
  • запаморочення;
  • болі в голові.

  Важливо! При таких симптомах потрібно звертатися до лікаря, викликати швидку допомогу.

  Болить серце після алкоголю: причини, діагностика та лікування

  Серцева недостатність

  Коли алкоголь вже почав свій негативний вплив на серцево-судинну систему, серце може боліти через розвитку серцевої недостатності. Як раз хронічний алкоголізм і сприяє прогресуванню цієї патології, оскільки спостерігається аритмія, регулярні перепади тиску. В кінцевому підсумку і серцевий м’яз втрачає здатність нормально скорочуватися.

  У результаті хворий може страждати від загальної слабкості, надмірної стомлюваності, а також від задишки та ядухи.

  Фахівці відзначають, що набряк легень стає найнебезпечнішим ускладненням при розвитку серцевої недостатності. Виявити набряк легень можна за такими ознаками:

  • шкіра синіє;
  • виступає холодний піт;
  • людина починає кашляти;
  • шийні вени набухають;
  • задишка;
  • частішає дихання;
  • може виділятися харкотиння злегка рожевого відтінку;
  • свідомість стає змішаною;
  • зростає тиск.

  Вкрай важливо негайно звернутися до лікаря, щоб він провів повне обстеження, уточнив діагноз і приступив до комплексної терапії. Якщо не вжити заходів, можна спровокувати таке посилення стану, що це призведе в кінцевому результаті до смерті хворого.

  Процес погіршення стану наступний. Етанол розпадається, продукти його розпаду викликають інтоксикацію організму. Починаються часті болі в серці, інтенсивність яких повністю залежить від тяжкості похмільного синдрому.

  Болить серце після алкоголю: причини, діагностика та лікування

  Чого не можна робити при похмілля

  Дуже важливо запам’ятати, які саме дії категорично заборонені при розвитку похмілля. Адже деякі дії можуть призвести до суттєвого погіршення стану хворого. Запам’ятайте обов’язково заборони.

 • Бажано утриматися від контрастного душу. Він насправді добре стимулює роботу нервової системи, добре допомагає підбадьоритися. Однак при похмілля він не завжди буде корисним. Не можна його робити тим, у кого вже є захворювання серцево-судинної системи. Саме контрастний душ може легко спровокувати спазм коронарних судин, що вкрай небезпечно для життя.
 • Не можна йти в лазню після прийому спиртних напоїв. Паритися заборонено! Серце і так витримує суттєві навантаження. Якщо ще і паритися в лазні, стан може різко погіршитися, підвищується вірогідність смертельного результату.
 • Під забороною будь-які серйозні фізичні навантаження. Саме така праця змушує серце напружуватися ще більше. В кінцевому підсумку болі посилюються, людина відчуває себе ще гірше.
 • Спиртне ні в якому разі не можна пити. Таким чином, коли людина опохмеляется, він значно посилює інтоксикацію організму. Коли вже розвинулася сильна залежність від алкоголю, людина намагається поліпшити свій емоційний стан, коли трохи випиває для «полегшення» похмілля. Однак здоров’ю в такому випадку завдається непоправної шкоди.
 • Напої з кофеїном, енергетичні коктейлі теж потрапляють під заборону. Вони різко збільшують навантаження на серцево-судинну систему.
 • Всі фахівці зазначають: якщо на наступний день випити спиртного, стан тільки погіршиться. Від цього треба обов’язково утриматися.

  Як себе вести

  Відомо кілька безпечних методів для купірування болю в серці. Можна приймати активоване вугілля, щоб організм швидше очищався від токсичних сполук. Аспірин допомагає, так як він виводить з організму надлишки вологи, забезпечує розрідження крові. Добре заспокоює нервову систему валокордин. Крім того, препарат добре знімає спазм судин.

  Коли хворий, погано себе почуває, кращим виходом стане виклик швидкої допомоги.

  Моя довідка - Корисні поради