Безалкогольне пиво: як роблять, чи є в ньому алкоголь

Безалкогольне пиво є гарною альтернативою спиртних напоїв, особливо якщо після застілля людина планує продовжити роботу чи сідати за кермо. Також цей напій відмінно підійде тим, хто не хоче страждати з похмілля.

Зверніть увагу, що, незважаючи на свою назву, безалкогольне пиво все ж містить алкоголь (до 1,5%).

Безалкогольний напій піддають подвійної фільтрації, усунення ефекту бродіння на певних етапах і скорочення концентрації спирту у вже готовому продукті. Використання додаткових заходів при виробництві відбивається на вартості товару, підвищуючи її. Поговоримо про те, що ж таке безалкогольне пиво, скільки в ньому градусів і чи можна від нього охмелеть.

Безалкогольне пиво: як роблять, чи є в ньому алкоголь

Технологічний аспект

Смачне безалкогольне пиво має більш складну систему виробництва в порівнянні зі спиртним аналогом, від цього залежить його більш висока ціна. Як роблять безалкогольне пиво?

Для приготування напою використовують класичні стадії варіння, додавання хмелю і бродіння. Однак на заключному етапі пиво звільняється від зайвих градусів, завдяки чому від нього не можна сильно сп’яніти.

 • Усунення алкоголю найчастіше відбувається за допомогою нагрівання напою.
 • Спирт випаровується при меншій температурі, ніж вода (близько 78 градусів). При такій температурі концентрація спирту значно скорочується, а обсяг води, який і складає основу напою, залишається незмінним. Напій тримають в зазначеному температурному режимі до тих пір, поки відсоток проміле не буде відповідати нормі.

 • Другим поширеним способом скорочення концентрації спирту є мембранний.
 • Поціновувачі пива вважають його більш прийнятним, так як він не впливає на структуру напою, зберігаючи більш приємний смак. В даному випадку використовується метод діалізу. При виробництві пива можуть бути використані спеціальні дріжджі, які не збагачують пиво солодовим цукром. При приготуванні напою використовується охолодження, щоб остаточно зупинити процеси бродіння.

  Напій, створений за даною технологією, має більш солодкий смак, не надто нагадує оригінал.

  Склад і калорійність

  Склад безалкогольного пива не можна назвати різноманітним. По суті, в напої містяться тільки вуглеводи у розмірі 6,1 р. на 100 мл продукту. Білки і жири в ньому відсутні повністю.

  Безалкогольне пиво: як роблять, чи є в ньому алкоголь

  Вітамінний склад напою також є біднішим у порівнянні зі спиртним аналогом:

  • вітамін В1;
  • вітамін А;
  • вітамін С;
  • вітамін В2;
  • вітамін РР;
  • магній;
  • кальцій;
  • фосфор;
  • калій.

  Чи можна пити таке пиво тим, хто стежить за фігурою? Безалкогольне пиво є дієтичним напоєм, на 100 мл продукту припадає лише 29 калорій. Це дуже мало на тлі калорійності інших сортів спиртного. Тому вживання нульовки не призведе до набору маси.

  Напій вважається одним з найбільш безпечних для збереження фігури.

  Корисні властивості

  Наскільки корисно вживати безалкогольне пиво? Дане питання цікавить всіх шанувальників пінного напою. Головною перевагою продукту є його ідентичні смакові якості зі спиртним побратимом, при цьому від вживання напою перегар в рази менше в порівнянні із звичайним пивом. Іншими словами, ви сміливо можете насолоджуватися улюбленим напоєм, при цьому не відчуваючи симптомів сп’яніння.

  Безалкогольне пиво: як роблять, чи є в ньому алкоголь

  Крім того, ви можете використовувати безалкогольне пиво, якщо вам вже дуже захотілося випити. Це допоможе тим людям, які борються з алкогольною залежністю.

  Нещодавно проведені дослідження напою показали, що вживання такого пива скорочує ризик розвитку онкології. Позитивно вплив виявляється при помірних дозах вживання.

  Негативні моменти

  Перераховані корисні властивості напою ще не роблять його бездоганним. Багато терапевти мають неоднозначне ставлення до безалкогольному пиву. І цьому слугують наступні причини.

 • У першу чергу це стосується ризику зміни гормонального фону людини при частому вживанні напою. Пиво провокує загальмований виділення чоловічого гормону, при підвищеній продуктивності естрогену. Все це негативним чином позначається на здоров’ї чоловіка. Це може призвести до надлишкової ваги і проблем в сексуальному плані.
 • На жінок безалкогольний напій так само впливає. Він провокує надмірне вироблення тестостерону, що призводить до зміни рис обличчя (вони стають більш грубими) і посилення росту волосся на обличчі. Часте вживання напою викликає мігрені, хронічний стан втоми, зниження показників уважності.
 • Крім цього, багато компаній використовують кобальт – токсичний елемент для підтримки рівня піни в напої. Він негативно впливає на здоров’я людини, провокуючи збої в роботі серцевого м’яза і викликання запалення органів ШКТ. Потенційно небезпечний інгредієнт може додаватися у різні види пива, так в темне, так і в світлий.
 • Яка концентрація спирту присутня в напої

  Є алкоголь у безалкогольному пиві? Відповідь на це питання – так.

  Однак його концентрація незначна і не перевищує 1%.

  Для порівняння в кефірної продукції цей показник складе 0,1%. Кількість спирту, що визначає компанія-виробник. Межі вмісту можуть змінюватись, в однієї марки даний показник може бути більше, інший – менше. Головне щоб концентрація не перевищувала встановлені законом норми. У звичайному пиві міститься близько 15% градусів.

  Безалкогольне пиво: як роблять, чи є в ньому алкоголь

  Можна охмелеть від вживання

  Для людини немає неможливих речей, тому якщо задатися метою, то можна отримати на стан сп’яніння навіть від «нульовки».

  Експерти стверджують, що при достатній дозі вживання можна охмелеть, адже в напої міститься до 1% спиртного.

  Ця думка підкріплюється проведеним експериментом США. Місцевий житель розрахував, що йому необхідно спожити близько 10 літрів напою, щоб в його крові містилося 0,08 проміле.

  Випити певну кількість літрів потрібно було всього за 1 годину. А всім відомо, що споживання такої великої кількості рідини за такі стислі терміни може завдати шкоди здоров’ю, а так само становити загрозу для життя.

  Американцю не вдалося довести експеримент до логічного завершення, так як на 28-й банку пива він відчув погіршення самопочуття. Звичайна людина не змогла б дійти і до цієї цифри. Адже шлунок американця був досить розтягнутим, попередньо він проводив багаторазові експерименти з напоями та їжею.

  На 28-й банку чоловік виміряв вміст спирту в крові і алкотестер показав відмітку в 0,02 проміле. На закінчення можна сказати, що теоретично отримати алкогольне сп’яніння від «нульовки» можна, але для цього доведеться випити дуже багато банок напою практично залпом, що на практиці неможливо.

  Так само «нулівка» дуже швидко вивітрюється, тому зберегти досягнутий ефект вкрай складно. Через якихось 10 хвилин напій не залишить ніяких слідів навіть на алкотестері.

  Безалкогольне пиво, як і його хмільний побратим, володіє специфічним запахом. Скільки алкоголю потрібно випити, щоб з’явився перегар? Достатньо мінімальної кількості «нульовки», щоб утворився стійкий характерний запах з рота.

  Особливості продажу

  Безалкогольне пиво не належить до алкогольних напоїв, тому воно знаходиться у вільному продажу. Купувати його можна навіть в нічний час доби, коли інші види алкоголю є недоступними. Однак напис на етикетці продукту бентежить багатьох касирів, тому вони відмовляються продавати напій після 23.00.

  Безалкогольне пиво: як роблять, чи є в ньому алкоголь

  Це в свою чергу є порушенням прав споживача, однак довести свою правоту буде вкрай складно.

  Безалкогольне пиво, як і кефір, містить незначний вміст спирту. Тому продукт повинен перебувати у вільному продажу цілодобово. Однак у Росії поки відсутня чіткий регламент щодо реалізації «нульовки» вночі. Тому касири можуть діяти на свій розсуд, побоюючись створити проблеми з законом.

  Загострює ситуацію ще і той факт, що багато виробників злегка перевищують допустиму дозу спирту у продукті. Замість покладеного 1-го відсотка в напої іноді міститься цілих 2%, перевищуючи дозволену концентрацію в два рази. Це стає причиною розгляду можливості зарахування безалкогольного пива до слабоалкогольних напоїв.

  Де можна пити таке пиво і скільки воно коштує

  Ціна на «нульовку», як і на його хмільного побратима, може змінюватись в залежності від марки, сорту і місця продажу.

  Мінімальна вартість стартує від 40 рублів, гарне пиво може коштувати кілька сотень рублів.

  Сьогодні про вживання «нульовки» в громадських місцях йдуть гарячі суперечки. З одного боку законодавча база не дає чітких пояснень щодо споживання безалкогольного напою. Нульовка не зараховується до списку алкоголю. Чим у такому разі вживання безалкогольного пива відрізняється від розпивання содової в парку, наприклад?

  З іншого боку, пити алкоголь у громадських місцях категорії забороняється.

  Безалкогольне пиво: як роблять, чи є в ньому алкоголь

  За порушення закону передбачено штраф до 700 рублів.

  Вживати напій можна лише в спеціально відведених для цього місцях, таких як ресторани, заклади з продажу і вживання напоїв, а так само в місцях закритого типу, які приховують такі компанії від очей всіх тих, хто не хоче на це дивитися або приєднатися.

  Пити можна в громадському місці, якщо це ваш балкон. Раніше законодавча база не уточнювала, що не можна вживати і напої на основі пива.

  Зараз цей недолік був усунутий, тому безалкогольне пиво так само потрапляє під заборону використання в місцях громадського користування.

  Пивні міфи – що правда, а що ні?

  «Нулівка» є чи не самим міфологічним напоєм. Навколо пива то і справа з’являються нові відомості і факти, які насправді не мають під собою ніякої аргументації.

  Безалкогольне пиво: як роблять, чи є в ньому алкоголь

  Ознайомимося з такими міфами:

  • Склад нульовки краще, ніж у хмільного побратима – це не правда. Якщо ми порівняємо етикетки двох груп товарів, то ми виявимо разючу подібність компонентів. Крім того обидва продукти виготовляються за однією технологією. Але безалкогольне пиво проходить додаткову процедуру пониження градусів, так само до складу продукту додаються різні ароматизатори. Відгуки споживачів свідчать про те, що смак нульовки все ж відрізняється від класики.
  • Пити таке пиво можна навіть майбутнім і годуючим мамам – дане твердження не є вірним. Попередній пункт ознайомив нас зі складом напою, який нерідко додаються консерванти, що може позначитися на здоров’ї не кращим чином. Разючий шкоди завдано, звичайно ж, не буде, але краще перестрахуватися. Крім того компоненти пива проникають у кров, тому безпосередньо передаються дитині. А це, в свою чергу, невиправдані ризики.
  • Від нульовки не п’яніють – не правда, так як тут в силу вступає психологічний фактор. Підсвідомо ви відчуваєте, що все-таки вживали алкогольний коктейль, у зв’язку з чим, можуть проявлятися симптоми сп’яніння (розмитість зору, розширюються зіниці, серце починає битися частіше). В такому стані, нехай навіть і надуману, можна легко стати учасником ДТП. Адже наша підсвідомість – річ вкрай складна і загадкова, вона може видавати придумане стан за даний. Тому, навіть після пари пляшок такого напою краще відкласти ключі в бік.
  • Нульовка не викликає залежності – і знову невірно. Справа в тому, що навіть невелика концентрація спирту, що міститься в пиві, впливає на центри задоволення в головному мозку. Людині не хочеться зупинятися, і він вживає нульовку знову і знову. Тому залежність може розвинутися навіть до безалкогольного напою. Це особливо страшно, так як нульовку часто купують підлітки і ті особи, які намагаються дати відсіч спиртний залежності. Таким чином, вони лише змінюють джерело своєї пристрасті, не вирішуючи проблему.
  • Нульовка коштує дешево – продукт може відрізнятися бюджетною вартістю, однак існує і рейтинг кращого безалкогольного пива. Напій може бути елітним, виготовленим з натуральних компонентів, із суворою рецептурою виробництва і високим рівнем якості. Але на прилавках магазину, звичайно ж, можна знайти і дешевий асортимент. Однак це не говорить про вартість напою в цілому.

  Надмірне вживання алкоголю шкодить вашому здоров’ю!

  Моя довідка - Корисні поради