Безалкогольне пиво при грудному вигодовуванні: наслідки

Безалкогольне пиво – це напій, призначений для тих, кому, з одного боку, хочеться випити пива, але, з іншого боку, небажано вживати спиртне з яких-небудь причин. Зокрема, за станом здоров’я або необхідність сісти за кермо автомобіля.

Слід зазначити, що безалкогольне пиво з’явилося порівняно недавно, а саме – в 70-х роках XX століття.

Його винахід викликано, по-перше, зростанням кількості автомобілів на дорогах, а, по-друге, збільшенням кількості аварій внаслідок водіння у п’яному вигляді. Особливо активно безалкогольне пиво стали пропагувати в країнах, де його вживання є традицією.

Технологія виготовлення цього напою досить складна, порівняно з алкогольним пивом, а, отже, ціна на безалкогольне пиво помітно вище.

Безалкогольне пиво при грудному вигодовуванні: наслідки

Мами, які годують груддю, щоб не нашкодити організму дитини, зазвичай дотримуються досить суворого раціону харчування. Проте не так легко змінити вже наявні смакові пристрасті, тому тяга до певних продуктів може бути дуже сильна. До таких продуктів можна віднести пиво.

Якщо розглядати даний напій з точки зору його складу, то він багатий безліччю корисних для здоров’я елементів, а саме:

 • вітаміни групи В;
 • натуральними антиоксидантами;
 • фолієвою кислотою;
 • складними вуглеводами;
 • розчинними рослинними волокнами;
 • такими мікроелементами, як селен, калій, фосфор, кремній і т. д.

Але етиловий спирт, наявний у пиві, робить його дуже небезпечним для здоров’я дитини.

Тоді виникає питання: чи можна при грудному вигодовуванні (далі ГВ) безалкогольне пиво? На перший погляд, можна припустити, що можна, адже у цього пінного напою є всі переваги звичайного, при цьому в ньому відсутня етиловий спирт. А значить, безалкогольне пиво можливо і навіть корисно пити при ГВ. Чи Так це насправді?

Безалкогольне пиво при грудному вигодовуванні: наслідки

Технологія виробництва

Для того щоб зрозуміти, як виготовляється безалкогольне пиво, потрібно розібратися в технології його виробництва. Існує два основних варіанти:

 • У першому варіанті відсутність алкоголю досягається шляхом абсолютного виключення процесу бродіння.

Для виключення бродіння потрібно користуватися спеціальними дріжджами, які не зброджують мальтозу в етиловий спирт. Є ще один дієвий метод, а саме — зупинка процесу бродіння за допомогою охолодження. Однак це не сама хороша альтернатива, так як в отриманому таким чином пиві міститься багато цукру, а смакові якості зовсім не такі, як у традиційного пива.

 • У другому варіанті пиво стає безалкогольним шляхом видалення спирту з уже готового напою.

Як правило, для цього застосовують термічні методи обробки. Також для цієї мети часто користуються вакуумною дистиляцією і вакуумним випарюванням. Так як пиво в цих випадках піддається нагріванню, то у нього є «варений» смак.

Однак існує спосіб видалення етилового спирту з пива без використання високих температур. Він називається мембранним. При такому методі застосовується діаліз з додаванням концентрованої сірчаної кислоти або осмос (процес односторонньої дифузії). Лише таким чином можливо прибрати алкоголь пива, не використовуючи при цьому його термічну обробку.

Алкоголь і здоров’я дитини

Освіта етилового спирту в напої відбувається за рахунок процесу бродіння його рослинної основи. Щоб зробити алкогольне пиво безалкогольним, з готового пива забирається етанол.

При використанні будь-якого методу видалення алкоголю з пива все одно залишається від 0,5 до 1,5% спирту. А, як відомо, навіть маленька доза алкоголю здатна чинити негативний вплив на здоров’я немовляти.

Майже до однорічного віку організм немовляти не виробляє ферменти, які борються з алкоголем. У підсумку спиртне, яке потрапило в організм дитини через грудне молоко матері-годувальниці, не зустрічає ніякої перешкоди і безпосередньо надає дію на шлунково-кишковий тракт, мозок, печінку та нервову систему.

Безалкогольне пиво при грудному вигодовуванні: наслідки

Таким чином, маляті важко впоратися зі спиртом, що потрапили в організм, і це може призвести до наступних наслідків:

 • етанол може зробити згубний вплив на клітини печінки і організму потрібні будуть допоміжні ресурси для нормалізації їх функції;
 • внаслідок негативного впливу алкоголю на нервову систему можливо порушення сну у дитини, а при систематичному потраплянні алкоголю в організм – зниження темпів розвитку і погіршення моторики;
 • можлива поява нападів кольок, так як алкоголь погіршує роботу травлення.

Кількість міститься в безалкогольному пиві етилового спирту досить мало, порівняно навіть з такими популярними напоями, як квас і кефір. Приймаючи рішення, можна дозволити собі безалкогольне пиво при ГВ, жінка повинна усвідомлювати, що спиртне швидко проникає в кров і потрапляє в усі органи.

У грудному молоці етанол виявиться приблизно через 10 хвилин після вживання пива.

Алкоголь виведеться з організму приблизно через півтори години, але все залежить від індивідуальних особливостей жінки – на даний процес може піти і два, і три години.

Якщо годує грудьми мама не може відмовити собі в бажанні випити пива, то можна випити одну чашку (не більше 200 мл) відразу після годування дитини, за умови,що він добре поїв і звичайний інтервал часу між годуваннями становить не менше трьох годин.

Безалкогольне пиво при грудному вигодовуванні: наслідки

Час виведення безалкогольного пива з організму

Час повного виведення алкоголю з організму жінки залежить від наступних факторів:

 • віку;
 • статури;
 • маси тіла;
 • стану печінки (у разі її порушеної роботи спирт виводиться довше);
 • фізичного стану.

Безалкогольне пиво точно так само, як і будь-який інший напій, що має бодай мінімальний вміст алкоголю, виходить з організму завдяки роботі печінки, а також через піт і повітря. Причому у жінок цей процес займає більше часу, ніж у чоловіків.

Щоб експертиза показала, що в організмі є алкоголь, потрібно буде випити близько 4-5 літрів безалкогольного пива, однак навіть така невелика кількість, не визначається тестами, потрапляє в організм дитини при годуванні його грудьми.

Доза алкоголю в крові досягає свого максимального значення через кілька хвилин після вживання алкоголю, а виводиться з організму приблизно через 2 години. Важливо мати на увазі, що у молодої жінки середньої статури даний процес буде проходити швидше, ніж у худенької жінки більш старшого віку.

Для абсолютної впевненості в тому, що безалкогольне пиво вывелось з організму і дитину можна годувати груддю, після вживання цього напою краще витримати паузу в 3-4 години.

Безалкогольне пиво при грудному вигодовуванні: наслідки

Пиво та лактація

В даний час існує така точка зору, що в період лактації пити пиво навіть корисно, так як це збільшує кількість виробленого молока. Але дослідження не підтвердили цей міф, а навпаки, спростували його, так як з’ясувалося, що цей напій негативно впливає на процес лактації.

 • Алкогольне пиво впливає на активність секреції гормонів в гіпофізі, внаслідок чого збільшується вміст пролактину, що відповідає за вироблення молока. Збільшення кількості молока відчувається годуючої жінкою – даний факт призвів до виникнення гіпотези про користь пива.
 • Однак етанол істотно знижує кількість виробленого окситоцину – гормону, що сприяє вільному надходженню молока в протоки, а, значить, і легкому його всмоктуванню для дитини.

Таким чином, після вживання пива в організмі жінки, що годує, відбувається зниження рівня окситоцину, з-за чого дитина не може активно пити молоко і повністю насититися.

Безалкогольне пиво при грудному вигодовуванні: наслідки

Більш того, малюк може міцно заснути із-за впливу спирту на його нервову систему, а мама при цьому думає, що немовля спить, так як наївся, а насправді дитина залишився голодним.

Варто відзначити, що з цієї причини у годуючих жінок, систематично вживають пиво, діти грудного віку часто погано набирають вагу. Так як безалкогольне пиво має незначний вміст етанолу, то воно майже не чинить ніякого впливу на лактацію.

Безпечно безалкогольне пиво?

Так можна годуючій мамі вживати безалкогольне пиво?

Безалкогольне пиво при грудному вигодовуванні: наслідки

Мінімізувати дію алкоголю на організм дитини при розумному вживанні можна, однак необхідно враховувати й інші аспекти, а саме:

 • у дитини може виникнути алергія на хміль або інші складові пива;
 • з-за впливу високих температур і відмови від процесу бродіння у безалкогольного пива псуються смакові якості, тому в нього додаються штучні ароматизатори, які можуть викликати алергічну реакцію або негативно вплинути на здоров’я дитини;
 • безалкогольне пиво містить дуже багато цукру, а це може спровокувати різке підвищення рівня глюкози в крові малюка (це, в свою чергу, призводить до збільшення ризику виникнення деяких захворювань і зниження імунітету);
 • пиво містить вуглекислоту, яка, потрапивши в організм немовляти, сприяє підвищеному газоутворенню, виникнення здуття живота і кольок.

Якщо у годуючої жінки є сильне бажання випити трохи пива, то їй варто добре подумати. Іноді можна дозволити собі невеликий бокал безалкогольного напою, але за умови, що жінка не буде годувати малюка грудьми, поки алкоголь повністю не виведеться з організму.

Після цього необхідно стежити за реакцією дитини – у разі виявлення алергії або проблем з роботою ШЛУНКОВО-кишкового тракту потрібно утриматися від вживання пива до закінчення періоду вигодовування.

Надмірне вживання алкоголю шкодить вашому здоров’ю!

Моя довідка - Корисні поради