Безалкогольне пиво і антибіотиками: сумісність та наслідки

Багато вважають безалкогольне пиво безпечним напоєм, який можна поєднувати з будь-якими лікарськими препаратами, у тому числі і антибіотиками. Однак ця думка помилкова, оскільки в безалкогольному пиві міститься досить багато хімічних елементів, які у поєднанні з лікарськими засобами можуть призвести до непередбачуваних обставин і ускладнень.

Отже, можна пити безалкогольне пиво з антибіотиками?

Безалкогольне пиво і антибіотиками: сумісність та наслідки

Чи Правда, що у безалкогольному пиві немає спирту

Почнемо з того, що повністю безалкогольного пива не існує. Це обман виробників, що дозволяє залучити покупців і підвищити попит на напій. Якщо розглядати це питання з наукової точки зору, то безалкогольне пиво містить мінімальну кількість спирту, а відсоток алкоголю в ньому коливається від 0,5 до 2,5% в залежності від сорту напою.

Таким чином, надмірне вживання безалкогольного пива рано чи пізно призведе до таких наслідків, як:

 • збої в роботі нирок і печінки;
 • порушення роботи ШКТ;
 • розвиток залежності у схильних до алкоголізму осіб.
 • Крім перерахованого, наявний в напої алкоголь вступає в реакцію з лікарськими засобами, провокуючи розвиток побічних ефекти.

  Безалкогольне пиво і антибіотиками: сумісність та наслідки

  Також вживання «пінного» на тлі антибактеріальної терапії може спровокувати такі ускладнення:

 • сильне отруєння, що супроводжується нудотою, блювотою і підвищенням температури;
 • розвиток алергічної реакції.
 • Чим більше безалкогольного пива вип’є людина, тим вищим буде ризик розвитку ускладнень. У людей з підвищеною чутливістю побічні ефекти можуть проявитися навіть від невеликої кількості напою.

  Так як організми значно відрізняються один від одного, то передбачити точну реакцію випиваючого на змішування антибіотиків і пива, неможливо. Тим не менш, будь-який лікар розповість вам, чи можна пити безалкогольне пиво з ліками.

  Наслідки спільного вживання алкоголю та антибіотиків

  Будь-які антибактеріальні препарати — достатньо сильні ліки, які здатні викликати численні ускладнення. Вживання пива в період антибіотикотерапії значно підвищує ризик розвитку побічних ефектів.

  Безалкогольне пиво і антибіотиками: сумісність та наслідки

  Найчастіше за допомогою до фахівців звертаються пацієнти, які зіткнулися з наступними ускладненнями:

  • Розвиток алергічних реакцій на шкірі у вигляді висипки або сильного свербежу;
  • Прояв загальної інтоксикації організму. Іноді подібний стан можна порівняти з сильним похміллям;
  • Прояв тягнуть болю в м’язах, суглобах і кістках;
  • Проблеми в роботі ШЛУНКОВО-кишкового тракту, наприклад, біль у шлунку, запори або діарея;
  • Загальна слабкість, яка може супроводжуватися незначним підвищенням температури тіла до 37 градусів.

  Антибіотики, так само як і безалкогольне пиво, надають пряме вплив на печінку, нирки, шлунок і кишечник людини. Їх одночасне вживання в два рази підвищує навантаження на ці органи. Особливо небезпечно таке поєднання для людей, що мають хронічні захворювання нирок і печінки. Починаючи курс лікування, обов’язково запитайте лікаря, можна безалкогольне пиво при прийомі антибіотиків.

  Приймаючи антибіотики, тривалий «безалкогольний» запій на фоні лікування може призвести до розвитку таких захворювань, як:

 • виразка шлунка;
 • гастрит;
 • цироз.
 • Крім перерахованого вище, «пінне» в поєднанні з фармацевтичними ліками, робить негативний вплив на мозок людини.

  Безалкогольне пиво і антибіотиками: сумісність та наслідки

  В результаті складних хімічних реакцій мозок перестає отримувати глюкозу і деякі інші хімічні елементи, необхідні для живлення, що призводить до значного скорочення нервових імпульсів.

  Крім пошкодження мозку і внутрішніх органів, зловживання безалкогольним пивом спільно з антибіотиками, призводить до поступового зниження здатності людини концентруватися на деталях і навколишніх подіях. Він стає млявим, погано запам’ятовує і може відчувати постійну сонливість.

  Також відбувається зниження фізичної витривалості. За рахунок наявності в крові антибіотиків знижуються обмінні процеси, і виведення алкоголю з крові сповільнюється в 2-3 рази.

  Важливо відзначити, що під час хвороби в крові людини підвищується кількість токсинів, які виділяють бактерії. Після попадання в кров пива, це число зростає в кілька разів, що призводить до серйозної інтоксикації, зниження ефективності антибіотиків і затягування лікування.

  Важливо! Антибіотики і пиво, нехай навіть безалкогольне, є повністю несумісними. Особливо небезпечно їх поєднання для підлітків і людей, що мають хронічні захворювання.

  Чому не можна пити пиво під час антибактеріальної терапії

  Лікування антибіотиками може супроводжуватися численними ускладненнями. Ліки цієї групи спрямовані на знищення патогенної мікрофлори, проте в ході терапії гинуть і корисні бактерії, тому відбувається ослаблення імунітету людини.

  Безалкогольне пиво і антибіотиками: сумісність та наслідки

  Зазвичай виведення антибіотиків з організму здійснюється печінкою і нирками, що значно підвищує навантаження на ці органи. Саме тому, для полегшення наслідків антибіотикотерапії лікарі рекомендують під час курсу пити якомога більше чистої води, компотів або морсів.

  Що стосується алкоголю, то його вживання в цей час неприпустимо, і на це є цілий ряд причин:

  • Подвійна інтоксикація. Поєднання «пінного» з таблетками може привести до сильного похмілля, навіть якщо людина вживав безалкогольне пиво. Характерними симптомами для цього стану є головний біль, погане самопочуття, запаморочення, відчуття нудоти, озноб і підвищена сонливість;
  • Зниження імунітету. В результаті взаємодії алкоголю і антибіотиків знижуються захисні властивості організму, лікування затягується, і можуть проявитися супутні захворювання;
  • Порушення роботи шлунку і кишечника. Так як безалкогольне пиво і антибіотики пригнічують корисну мікрофлору, негативний вплив на органи ШЛУНКОВО-кишкового тракту зростає. У людей, що мають хронічні захворювання цих органів, зростає ризик їх загострення;
  • Проблеми і збої в ендокринній системі. В ході вживання спиртного і антибіотиків порушується баланс гормонів. У жінок цей стан може проявлятися у вигляді збоїв в місячному циклі;
  • Порушення в роботі серцево-судинної системи. При цьому пацієнт може скаржитися на підвищення або зниження артеріального тиску, головний біль, прискорене серцебиття.

  Також не рекомендується пити пиво відразу після закінчення курсу антибіотиків.

  Справа в тому, що лікарських препаратів потрібен певний час для того, щоб вийти з організму. Зазвичай цей термін складає від двох до п’яти днів. Тим не менш, лікарі не рекомендують починати вживання спиртного раніше, ніж через 7-14 днів в залежності від типу антибіотика і тривалості курсу.

  Безалкогольне пиво і антибіотиками: сумісність та наслідки

  Цей проміжок часу вважається достатнім для того, щоб кровоносна і видільна система вивели всі компоненти ліки, а організм повністю відновився від агресивного лікування.

  Відмова від спиртного після завершення курсу антибіотиків

  У деяких випадках лікарі категорично забороняють вживання алкогольних напоїв, в тому числі і безалкогольного пива, навіть після завершення курсу антибіотиків. До поширених ситуацій відносяться:

 • виникнення ускладнень на тлі лікування;
 • при спостереженні залишкових явищ, коли хвороба відступила не повністю. До таких проявів можна віднести кашель, нежить або чхання;
 • при загальній слабкості пацієнта, наприклад, після тяжких інфекцій.
 • Безалкогольне пиво володіє величезним списком протипоказань. Незважаючи на свою назву, цей напій несе набагато більше шкоди, ніж користі. Поєднання пива і антибіотиків є небезпечним і недопустимим.

  Необдумані дії можуть призвести до розвитку серйозних ускладнень і ослаблення ефекту антибіотиків. Якщо ви не знаєте, можна пити безалкогольне пиво при прийомі антибіотиків або ні, проконсультуйтеся з лікарем.

  Відгуки

  Іван, 24 роки. Я чув, що антибіотики і безалкогольне пиво не можна поєднувати разом. При цьому сам я це правило вирішив не дотримуватися, так як подумав, що від однієї пляшки нічого не буде. Ввечері випив трохи пива, а вранці у мене було таке похмілля, якого раніше ніколи не траплялося, при тому, що було безалкогольне пиво. Через кілька днів я пішов до лікаря і виявилося, що ефект ліки знизився. Довелося замінювати препарат і проходити новий курс. Раджу всім вчитися на чужих помилках і не повторювати мій досвід.
  Олена, 32 роки. Антибіотиками я лікувала ангіну. Крім цього пила ще купу всяких ліків. На жаль, так вийшло, що моє лікування випало на мій день народження. Природно, свято я не скасувала, хоча сама за столом випила пару келихів пива. В результаті нічого страшного не сталося, я допила курс і жодних ускладнень у мене не виявилося. Звичайно, я не ризикнула б пити більш міцні напої з антибіотиками, так і від пива раджу утриматися під час лікування. Мало що може статися.

  Надмірне вживання алкоголю шкодить вашому здоров’ю!

  Моя довідка - Корисні поради