Азитроміцин і алкоголь: сумісність та наслідки

Іноді навіть під час прийому ліків хочеться дозволити собі звичний келих вина або кухоль пива. Чи припустимо це, якщо за рецептом лікаря в цей час слід пити Азитроміцин? Існує великий перелік препаратів, прийом яких не допустимо поряд з алкоголем, так як одночасна присутність цих речовин в крові може викликати негативні наслідки: від нейтралізації ліки і прискореного його виведення з організму до алергічних реакцій.

Сумісний Азитроміцин і алкоголь? Думка фахівців не втішно – не можна приймати разом з алкоголем. Дана інструкція дозволить пояснити, як відбувається хімічна взаємодія між речовинами.

Азитроміцин і алкоголь: сумісність та наслідки

Опис препарату

Азитроміцин – це напівсинтетичний антибіотик з групи азалідів класу макролідів. Застосовується для лікування різних інфекційних захворювань, які спричиняють бактерії. До них відносять:

 • захворювання дихальних шляхів;
 • респіраторні хвороби;
 • шкірні запалення;
 • патології м’яких тканин;
 • запалення вуха (отит);
 • інфекції, що передаються статевим шляхом;
 • захворювання сечовивідних шляхів.

При аритмії (порушення серцевого ритму) Азитроміцин не призначають. Також протипоказання актуально при захворюваннях печінки, нирок, якщо у пацієнта коли-небудь спостерігалася побічна реакція на ліки у вигляді жовтяниці. Не допустимо прийом речовини при алергії на антибіотики цього класу. Мається на увазі ряд макролідів, таких як еритроміцин, кларитроміцин, тетромицилин. Протипоказанням є і м’язова слабкість (міастенія).

Вагітним і годуючим жінкам Азитроміцин призначають з високим ступенем обережності, ретельно стежачи за їх самопочуттям. Передозування у ці періоди просто ще не досліджувалася. Також лікарі не ризикують прописувати препарат малюкам до півроку, а далі призначають лише невеликі дози, знову-таки під наглядом лікаря.

Режим лікування, призначений лікарем, не можна порушувати. Дозування і періоди прийому слід дотримуватися так, як рекомендує фахівець, виписуючи рецепт. Це вже вказує на неприпустимість самостійного рішення приймати препарат. Рецепт складається, виходячи з індивідуальних даних пацієнта (вага, вік, хронічні захворювання) і особливостей протікання хвороби.

Спосіб застосування

Речовина випускається в таблетках або капсулах. Одна упаковка Азитроміцину може містити від 250 до 500 мг ліки. Для малюків продають суспензії. Прийом припустимо до або після їжі, але, ні в якому разі не під час, тому що так речовина буде всмоктуватися гірше. Найбільш оптимальний час прийому — за годину до їжі, бажано натщесерце. Якщо перед вечерею випити не вдалося, то слід почекати пару годин і тільки потім прийняти ліки.

Азитроміцин і алкоголь: сумісність та наслідки

Переривати лікування або відновлювати його, коли заманеться, категорично забороняється. Суть в тому, що через деякий час після прийому препарату стан пацієнта покращується, і навіть створюється ілюзія повного одужання. Він може подумати, що пити ліки вже не потрібно, але це не так.

Якщо перервати лікування, то вижили бактерії почнуть мутувати і вироблять імунітет до препарату. Це значить, що наступного разу він просто не допоможе. До речі, ліки не допомагають і ніколи не призначається цілеспрямовано проти вірусів, так як діє тільки на бактерії певних штамів. Тому Азитроміцин буде марний при застуді і грипі.

Якщо вийшло так, що ви пропустили один прийом ліків, то лікування Азитроміцином доведеться продовжити. Наскільки – вирішить лікар. Пам’ятайте, що випивати дві таблетки за один раз, щоб компенсувати пропуск, марно.

Поєднання препарату з алкоголем

Чи можна вживати Азитроміцин з алкоголем? Медики і фармацевти стверджують, що речовини абсолютно несумісні. Вживати при прийомі антибіотика і сильні, і слабкі спиртні напої не можна. Ефекти від такої взаємодії не змусять себе чекати.

Азитроміцин і алкоголь: сумісність та наслідки

До них відносять ослаблення дію ліків, загострення побічних реакцій організму. Найбільш небезпечними є довгострокові наслідки поєднання речовин. Насамперед, це вплине на тривалість захворювання і процес одужання.

Найбільш часті побічні дії від суміщення Азитроміцину і алкоголю:

 • головні болі;
 • діарея;
 • нудота, блювання;
 • болі в шлунку.

Важкі випадки демонструють гострі алергічні реакції, що дуже небезпечно для здоров’я. Зовні це проявляється висипаннями на шкірі (кропив’янка), сильними набряками, сверблячкою. Індивідуальні особливості організму та процес протікання хвороби зумовлюють побічні реакції: збої серцевого ритму, симптоми жовтяниці, запаморочення і підвищений ризик непритомності, синдром хронічної втоми.

Тим, хто все ще сподівається на нормальну сумісність Азитроміцину і алкоголю, варто нагадати, що спиртні напої пригнічують імунітет, що дуже критично на тлі запалень.

Антибіотик є лише допоміжним засобом тимчасового характеру. Він пригнічує швидко розмножується патогенну флору, даючи організму час виробити захисну реакцію. Келих пива чи чарка коньяку призупинять цей процес, а також швидко виведуть з організму лікуючу речовина, не давши йому повноцінно виконувати свою функцію.

Тому алкоголь і антибіотик не повинні прийматися одночасно.

Стан печінки та шлунка під час терапії

Взаємодія етилового спирту з Азитроміцином особливо сильно впливає на стан печінки. Саме цей орган виводить певний перелік токсинів, до яких відноситься і алкоголь, і сам антибіотик. Спирт і це ліки створюють одночасне навантаження на печінку, змушуючи її працювати в посиленому режимі.

Азитроміцин і алкоголь: сумісність та наслідки

Під час хвороби це дуже небажано, так як ще одним ускладненням, що впливає на роботу печінки, є інфекція. Все це загострює хронічну втому і може викликати жовтяницю.

Фахівці рекомендують полегшити навантаження на печінку настільки, наскільки це можливо. Даний орган і без того працює в режимі стресу, тому краще уникати продукти, які ускладнюють ситуацію.

Спирт зневоднює організм. Тканини відчувають тимчасову вимушену спрагу. У процесі терапії це погіршить стан пацієнта. Ослаблення організму виразиться в блювоти, нудоти, головного болю та інших побічних ефектах. Додайте до цього вплив на кишково-шлунковий тракт антибіотиків і етанолу. Слизова страждає від цих впливів, що позначиться нудотою і блювотними позивами.

Із-за взаємодії алкоголю і Азитроміцину можуть виникнути також болі в животі та судоми. Слизові оболонки повинні транспортувати поживні речовини з травного тракту в організм. Порушення роботи епітелію веде до виснаження організму. В умовах одночасного прийому антибіотика та алкогольного напою ефект буде посилено.

Якщо вже сталося так, що пацієнт не стримався і випив алкоголь, то першою допомогою повинні стати пробіотики. Це продукти бродіння, що містять корисні бактерії. До такої їжі відносяться, наприклад, йогурт. Організму необхідні обволікаючі речовини, щоб зняти надмірне роздратування.

Корисні поради

Деякі пацієнти схильні ризикнути і випити спиртне, не бажаючи випадати зі звичного способу життя. Деякі дозволяють собі зайве і навіть поєднують напої. Якщо здоров’я від природи міцне, то виникне враження, що ніяких наслідків немає, але ця думка помилкова. Швидку реакцію організму можна спровокувати, якщо випити зайве і досягти межі, після якого виявляться побічні ефекти.

Азитроміцин і алкоголь: сумісність та наслідки

Однак найнебезпечніше в тому, що підвищений вміст в крові етилового спирту сильно пригнічує імунітет. Хоча ця реакція тимчасова, але на період дії алкоголю організм перестане виробляти імунну відповідь, а значить, захворювання призупиниться на поточній стадії або відбудеться погіршення.

Отже, через скільки можна пити алкоголь, якщо терапія була Азитроміцином? Мінімальний термін – 2 тижні.

Відгуки

Артур Пісків, 26 років, р. Саратов. Так вийшло, що почав пити антибіотики за 2 дні до власного Дня Народження. Пропускати свято, зрозуміло, не хотів, а без алкоголю не обходиться жодне застілля? Я тоді не подумав про який-небудь сумісності препарату зі спиртним, все якось спонтанно вийшло. Побічні ефекти тоді себе ніяк не проявили. Звичайне похмілля, правда, більш важкий, ніж завжди. Головний біль була просто жахлива, втомився від блювоти і нудоти.
Микола Свірідов, 42 роки, р. Москва. Була в мене ангіна, і прописали Азитроміцин. Я не подумав про наслідки і випив з друзями. Хоча до цього десь читав, що зі спиртним ліки не сумісно. Вранці особливо нічого незвичайного не було, тільки похмілля. Але розплата все одно настала: ангіна тривала цілих два тижні.

Є протипоказання. Необхідна консультація фахівця

Моя довідка - Корисні поради