Антипохмелин: інструкція, показання та протипоказання, аналоги

Вживання спиртних напоїв у великій кількості викликає похмілля. Похмільний синдром виявляється наступними негативними наслідками: головним болем, нудотою, слабкістю, сильним запамороченням.

Це стан, дуже схоже на отруєння, важко переноситься організмом і доставляє людині масу проблем. Як правило, людина, що зазнає похмілля, хоче максимально швидко позбутися від нього. На допомогу в цьому випадку може прийти біологічно активна добавка під назвою Антипохмелин.

Антипохмелин: інструкція, показання та протипоказання, аналоги

Назва препарату та його розроблення

Антипохмелин є вітчизняним лікарським засобом, воно було розроблене спільно Інститутом біофізики РАН і Науково-дослідним інститутом здоров’я РФ.

Антипохмелин застосовується як препарат, що допомагає зменшити симптоми похмілля, впоратися з порушенням кислотно-лужного та водного балансу – наслідками вживання алкоголю.

Антипохмелин активно застосовується і за кордоном, де він використовується під назвою RU-21. Єдиною відмінністю є те, що до складу RU-21, на відміну від Антипохмелина, входить також вітамін В, що дозволяє швидше утилізувати токсини, накопичені в результаті розщеплення алкоголю.

Препарат Антипохмелин відсутня в анатомо-терапевтично-хімічної класифікації лікарських засобів, що не має окремого номера. Це пов’язано з тим, що Антипохмелин – не ліки, а біологічно активна добавка. Між тим, даний засіб є комплексним, чинить на організм лікувальну дію.

Вартість добавки

Антипохмелин не є ліками, але цю біологічно активну добавку можна придбати в аптеках. Також продається вона і в супермаркетах. Перед придбанням добавки необхідно перевірити факт її сертифікації.

Антипохмелин: інструкція, показання та протипоказання, аналоги

Ціна препарату становить від 50 до 200 рублів і варіюється в залежності від кількості пастилок або таблеток в упаковці. В середньому в Москві 6 пастилок препарату коштують близько 70 рублів.

Термін придатності та умови зберігання

Антипохмелин придатний протягом двох років з моменту виробництва, дата виготовлення позначається на упаковці препарату.

Добавку зберігають у сухому, прохолодному місці, далеко від прямих сонячних променів, у місці, недоступному для дітей.

Склад Антипохмелина

Антипохмелин знижує прояви алкогольної інтоксикації, допомагає вивести з організму токсичні продукти розпаду алкоголю, сприяє нормалізації загального стану. Ця біологічно активна добавка дозволяє швидко відновити працездатність, бадьорить, компенсує нестачу енергії.

Антипохмелин: інструкція, показання та протипоказання, аналоги

Основними діючими речовинами Антипохмелина є:

 • ряд органічних кислот: аскорбінова (вітамін C), янтарна, фумарова;
 • глутаман натрію;
 • глюкоза.

Антипохмелин випускається у формі таблеток, шипучих таблеток жувальних пластинок. Основний компонент – це янтарна кислота, яка і виконує основні функції щодо зняття похмільного синдрому.

 • Янтарну кислоту отримують із справжнього бурштину. Вона забезпечує нейтралізацію продуктів розпаду спирту в умовах кисневого голодування організму. І янтарна, і фумарова кислоти відновлюють клітинний і тканинний метаболізм.
 • Бурштинова кислота є відмінним антиоксидантом, вона сприяє відновленню обмінних процесів в організмі, виводить токсини, сприяє нормалізації мозкового кровообігу, благотворно впливає на імунітет, допомагає впоратися з депресивними станами.

 • Глутамін надає загальне стимулюючу дію на нервові клітини, головний мозок, сприяє відновленню пригноблених клітин організму, що перебуває в стадії гіпоксії. Також глутамінова кислота має психостимулюючу і збудливу дію, вона здатна знижувати потяг до алкогольних напоїв.
 • Аскорбінова кислота, також звана Вітамін C, виявляє антиоксидантну дію. Вона сприяє поліпшенню роботи травної системи, робить міцними кістки.
 • Глюкоза заповнює необхідний організму запас сил, дає енергію, дозволяє впоратися зі слабкістю. Глюкоза позитивно впливає на водний баланс організму, дозволяючи відновити нестачу рідини.
 • Принцип дії препарату

  Основним винуватцем поганого стану людини після випитого алкоголю є ацетальдегід, що утворюється в результаті розщеплення молекул етилового спирту. Ацетальдегід отруює організм. Антипохмелин дозволяє значно сповільнити утворення ацетальдегіду, він гальмує роботу алкогольдегідрогенази – ферменту, який руйнує спирт.

  Антипохмелин: інструкція, показання та протипоказання, аналоги

  Завдяки цьому в кров не викидається відразу велику кількість токсинів, організм потихеньку переробляє ацетальдегід.

  • Крім того, Антипохмелин прискорює процеси руйнування ацетальдегіду і утворюється при його розщепленні оцтової кислоти на воду і вуглекислий газ.
  • Біологічно активна добавка Антипохмелин також знімає спастичні явища в судинах, підтримує організм, який переносить стрес при інтоксикації.

  Універсальність Антипохмелина пов’язана з тим, що його можна застосовувати і для профілактики почуття сп’яніння. Антипохмелин поєднують з сорбентами, які оперативно виводять з організму токсини.

  Однак необхідно пам’ятати, що між застосуванням сорбентів і Антипохмелина обов’язково повинен бути проміжок часу хоча б на пару годин.

  Широко відомо, що від алкогольної інтоксикації в першу чергу страждає печінка. Антипохмелин дозволяє захистити клітини печінки, очистити її від токсинів і не допустити шкідливого впливу на печінку ацетальдегіду.

  Особливістю Антипохмелина є ще й те, що він спонукає організм безпосередньо до синтезу бурштинової кислоти, підвищує опірність алкоголю.

  Показання до застосування

  При лікуванні алкогольних отруєнь і похмілля необхідно приймати Антипохмелин протягом 4-5 днів, щодня приймають від 1 до 4 таблеток препарату. Антипохмелин приймають під час прийому їжі, таблетки запивають великою кількістю води. Дуже добре замість води запивати препарат яблучним соком.

  Антипохмелин: інструкція, показання та протипоказання, аналоги

  Прийом ліки краще здійснювати одночасно із споживанням їжі, щоб мінімізувати шкідливий вплив на шлунково-кишковий тракт. Жирна їжа посилює ефект препарату.

 • Якщо людина споживав спиртне увечері, то Антипохмелин необхідно приймати з самого ранку. В цьому випадку можна прийняти відразу 4-6 таблеток і запити їх теплою водою.
 • Для профілактики алкогольної інтоксикації цю біологічно активну добавку приймають під час вживання спиртного: одну таблетку в цьому випадку випивають ще до алкоголю, а далі приймають по 1 таблетці на 100 гр. міцних спиртних напоїв або 250 гр. алкоголю з середнім вмістом спирту.
 • Найбільш ефективно Антипохмелин буде діяти за такою схемою прийому: до споживання спиртного потрібно перекусити, потім випити 2 таблетки біологічно активної речовини. Далі продовжувати прийом препарату за необхідності.

  Потрібно враховувати, що безконтрольний прийом Антипохмелина може призвести до серйозних ускладнень і проблем зі здоров’ям. За один вечір для профілактики сп’яніння не рекомендується приймати більше 5-6 таблеток.

  Існує думка, що біологічно активні добавки, які використовуються для зниження похмільного синдрому, приносять організму виключно користь. Однак Антипохмелин може викликати і негативну реакцію організму.

  Антипохмелин: користь і шкода добавки

  Безконтрольний і частий прийом Антипохмелина може призвести до надлишку в організмі янтарної кислоти. Так як сам організм природним чином виробляє янтарну кислоту, яка сприяє нормальному протіканню безлічі біохімічних процесів, її прийом з добавками може виявитися зайвим.

  Антипохмелин: інструкція, показання та протипоказання, аналоги

  При надлишку бурштинової кислоти в організмі людини деякі процеси прискорюються, а це загрожує втратою ваги, різними захворюваннями, передчасним старінням.

  Але в цілому Антипохмелин не небезпечний для здоров’я. Навпаки, він дозволяє знизити навантаження на органи і системи після прийому алкоголю, що забезпечує швидке протікання процесів, які виводять людину з інтоксикації.

  Нагадаємо, що похмільний синдром, при якому і приймають Антипохмелин, відрізняється від абстинентного синдрому. При похмільний синдром, що виникає на тлі споживання великої кількості алкоголю, Антипохмелин дуже допомагає, а от при абстинентному синдромі його прийом марний, адже абстинентний синдром являє собою психічний розлад, який виникає, коли людина відмовляється від речовин, що викликають залежність.

  У літньому віці люди, як правило, відчувають ще більший похмільний синдром, ніж у молодості. Організм складніше справляється з токсинами, важче долає негативні наслідки надмірного вживання алкоголю. У зв’язку з цим людям похилого віку Антипохмелин рекомендується при споживанні спиртного, зрозуміло, при відсутності алергії і протипоказань.

  Протипоказання і побічні ефекти

  • Забороняється прийом Антипохмелина, якщо у людини є алергія на препарат, точніше, на які-небудь його компоненти.
  • Не рекомендують вживання даного біологічно активної речовини при виразці шлунка, цирозі печінки, а також панкреатитах і інших захворюваннях, пов’язаних з дисфункцією підшлункової залози.

  Антипохмелин: інструкція, показання та протипоказання, аналоги

  • Однозначно заборонений прийом препарату під час вагітності та грудного вигодовування.
  • Протипоказаний він дітям і підліткам, хоча за логікою речей ні підлітки, ні діти не повинні опинитися в ситуації алкогольної інтоксикації, коли потрібно Антипохмелин.
  • Незважаючи на те, що біологічно активна добавка благотворно впливає на печінку, людям, які вже страждають різними захворюваннями печінки, особливо цирозом, необхідно проконсультуватися з лікарем перед прийомом препарату. З обережністю необхідно приймати Антипохмелин при захворюваннях нирок.

  Симптоми передозування препарату проявляються у вигляді алергії, розлади шлунка, нудоти, головного болю та запаморочення.

  Прийом Антипохмелина не впливає на керування транспортними засобами, на відповідальну роботу, пов’язану з концентрацією уваги. Однак потрібно враховувати, що препарат приймається для зменшення похмільного синдрому, тому сама ситуація, в якій використовується добавка, що виключає керування транспортними засобами.

  Аналоги Антипохмелина

  Зараз існує достатня кількість препаратів і добавок, які, як і Антипохмелин, допомагають полегшити похмільний синдром. В аптеках продається бурштинова кислота в таблетках, а також Лимонтар і Петрозеликапс.

  Для зняття симптомів похмілля також застосовують:

 • Алка-Зельтцер,
 • Гліцин,
 • Глутаргін-Алколин,
 • Зорекс та інші препарати.
 • Існують і різні рослинні екстракти від похмільного синдрому, які виготовляються на основі натуральних трав, квітів і коріння. Наприклад, тайський екстракт дозволяє позбутися від нудоти, підвищує опірність організму, нормалізує роботу шлунково-кишкового тракту.

  Антипохмельное засіб в домашніх умовах

  Якщо в домашній аптечці немає Антипохмелина, а вирушити за ним в аптеку немає можливості, можна спробувати зробити рідке антипохмельное засіб самостійно. Потрібні такі інгредієнти:

 • 1 куряче яйце або 3-4 перепелиних яйця;
 • сіль;
 • оцет;
 • томатна паста.
 • Антипохмелин: інструкція, показання та протипоказання, аналоги

  Яйця ретельно збивають до появи піни, додають до них трохи солі, половину чайної ложки оцту, ложку томатної пасти. Всі складові ретельно перемішують і випивають залпом.

  Після вживання алкоголю, через кілька годин, добре випити чай з лимоном. Можна прийняти таблетку вітаміну С і випити кілька склянок чистої води.

  Відгуки

  Відгуки лікарів

  Володимир Єсіпов, лікар профілактичного кабінету. Антипохмелин не є лікарським засобом, він допомагає уникнути сильної інтоксикації і похмільного синдрому. Приймати його потрібно не після, а до вечірки або застілля. А краще всього – пити в міру.
  Ельвіра Горохова, терапевт. Я сама не пробувала цю біологічно активну добавку, але, думаю, вона відноситься до розряду харчових добавок. Закономірно, що дія органічних кислот, що входять до складу Антипохмелина, дозволить зменшити поганий стан, викликане великою дозою випитого алкоголю. Але з будь-якими БАДами потрібно бути акуратним, застосовувати їх строго по інструкції.

  Відгуки пацієнтів

  Олексій Ігнатьєв, 47 років. У минулому я був алкоголіком. Рятувався від похмілля щоразу новою дозою алкоголю. Ніколи не пробував такі кошти, може бути, і даремно. Слава Богу, зараз кинув пити. А от мій брат користується Антипохмелином. Він каже, що це засіб йому допомагає.
  Олена Бєлякова, 39 років. Вчора на роботі був свято, зрозуміло, всі випивали, я навіть трохи переборщила, випила більше своєї норми. А сьогодні потрібно було вранці рано на відповідальну зустріч по роботі. Я вирішила спробувати Антипохмелин, прийняла ці таблетки по інструкції, все відмінно. Засіб допомагає, я сьогодні бадьора і повна сил, немає ні краплі похмілля, голова не болить.

  Є протипоказання. Необхідна консультація фахівця

  Моя довідка - Корисні поради