Амоксиклав і алкоголь: сумісність та наслідки

Антибіотики, в тому числі і Амоксиклав, застосовуються при лікуванні інфекційних та бактеріальних захворювань. Питання, яке цікавить багатьох пацієнтів: сумісні алкоголь і Амоксиклав?

Амоксиклав і алкоголь: сумісність та наслідки

Лікарі попереджають хворих про неприпустимість спільного вживання алкогольних напоїв та антибіотиків. Але як втриматися і не випити на свято? Перед тим як прийняти таке рішення, дізнайтеся, чим загрожує вам поєднання алкоголю і антибіотик Амоксиклав.

Про препарат

Безконтрольний прийом і самолікування медичними препаратами призвело до того, що багато бактерії стали більш стійкі до дії лікарських засобів, у тому числі і антибіотиків. Тому вчені постійно розробляють нові ліки, які повинні боротися з мікроорганізмами, не завдаючи великої шкоди здоров’ю хворого. Таким препаратом нового покоління і є Амоксиклав.

Амоксиклав – універсальний антибіотик пеніцилінового ряду, ефективний у лікуванні інфекційних і вірусних захворювань, викликаних різними бактеріями і мікроорганізмами.

У складі даного препарату – амоксицилін (875 мг) і клавуланова кислота (125 мг). Присутність клавуланової кислоти підвищує ефективність антибіотика по відношенню до мікроорганізмів.

Показання до застосування

Препарат застосовують для лікування у таких випадках:

 • інфекційні захворювання шлунка та кишечника;
 • запальні захворювання органів дихання;
 • при запаленні середнього вуха;
 • інфекційні захворювання сечовивідних шляхів;
 • гінекологічні інфекційні захворювання, у тому числі гонорея, м’який шанкер (шанкроїд, третя венерична хвороба) — гостровоспальне захворювання, що передається виключно статевим шляхом.;
 • інфекційні захворювання шкіри;
 • запальні процеси в кістках та суглобах;
 • при хірургічному втручанні у щелепно-лицьовій області;
 • для профілактики гнійно-септичних захворювань внутрішніх органів після хірургічних операцій.

Амоксиклав і алкоголь: сумісність та наслідки

Форми випуску Амоксиклаву: таблетки, порошок для приготування суспензії та розчину для внутрішньовенного введення. Протипоказанням для застосування є захворювання печінки, а також індивідуальна непереносимість пеніциліну або інших компонентів препарату.

Сумісність і взаємодію

В інструкції по застосуванню даного препарату про те, як він взаємодіє з алкоголем, написано небагато. Однак зазначено, що під час лікування антибіотиком Амоксиклав вживати спиртні напої не рекомендується.

Побічна дія препарату при одночасному прийомі з алкоголем до кінця не виявлено. Щоб відповісти на питання: чи можна пити алкоголь разом з препаратом Амоксиклав, треба більш детально розглянути протипоказання і побічна дія даного антибіотика.

Серед протипоказань для використання Амоксиклаву зазначаються порушення в роботі печінки. А печінка в організмі людини виконує багато функцій, одна з яких — боротьба з інтоксикацією алкоголем. Тому варто враховувати наступне:

 • Будь-який алкоголь містить у своєму складі етанол, тому навіть вживання невеликих доз призводить до отруєння організму.

Печінка — головний орган людського тіла, який бореться з інтоксикацією. Тому спільний прийом спиртного і Амоксиклаву підвищує навантаження на неї.

Печінка не справляється, і побічні дії виявляються більш сильно: людина відчуває погіршення свого стану.

 • Алкоголь впливає на систему кровообігу людського організму, порушуючи її процеси. Рівень діючих речовин Амоксиклаву, що надходять у кров, може під впливом алкоголю змінюватися. А це, в свою чергу, призведе до зниження ефективності лікарського засобу.
 • Вживання алкоголю може призвести до невірної оцінки людиною свого самопочуття. Він відчуває, що йому начебто стало краще і перестає приймати антибіотик. У результаті: хвороба не вилікувана, а мікроорганізм, що викликав її, виробляє опірність до даного препарату.
 • Дія антибіотика викликає в організмі реакцію, як при застосуванні протиалкогольного препарату, що викликає непереносимість спиртного. Тому при сумісному прийомі алкогольних напоїв і Амоксиклаву відбувається важка інтоксикація організму.

Амоксиклав і алкоголь: сумісність та наслідки

Чи можна вживати разом пиво і Амоксиклав

Дуже багато люблять пити пиво, особливо в спеку. І не можуть відмовитися від його вживання навіть під час лікування. Що ж відбувається в організмі людини при спільному вживанні пива і антибіотика?

Кожен стакан пива (200 мл) містить 6-12 мл етилового спирту. У пиві більшої міцності вміст етанолу ще вище. Виходить, що в пляшці пива об’ємом 500 мл вміст етилового спирту не менше 20 мл, а це стільки ж, скільки в чарці горілки (50 мл).

Тобто, 2 пляшки пива (1000 мл), за змістом етилового спирту дорівнюють 100 мл горілки.

Потрапляючи в організм, етиловий спирт отруює його, викликаючи спазм кровоносних судин і обпікаючи слизову шлунка. Печінка допомагає організму позбавитися від наслідків алкогольної інтоксикації.

Печінкові ферменти, що розкладають етиловий спирт в ацетальдегід, а потім – в оцтову есенцію.

Якщо людина здорова і вживає невелика кількість пива, то печінка добре виконує свою функцію. Але під час захворювання, що вимагає лікування антибіотиками, в її роботі відбувається збій. Амоксиклав — сильнодіючий антибактеріальний препарат.

Амоксиклав і алкоголь: сумісність та наслідки

Під час лікування антибіотиком в кишечнику гинуть як патогенні, так і корисні бактерії. Печінка і нирки відчувають в цей час додаткове навантаження.

Саме тому лікарі після лікування антибіотиком рекомендують пропити лікарські препарати для нормалізації роботи внутрішніх органів. Підвищене навантаження на печінку може викликати її поразка.

Наслідки прийому Амоксиклаву з алкоголем

При одночасному вживанні Амоксиклавом і спиртних напоїв відбувається негативний вплив на весь організм людини.

Інфекційне захворювання і прийом сильнодіючих антибіотика – це саме по собі важке випробування для організму. І споживання в цей час алкоголю провокує погіршення самопочуття.

Навіть невелика доза спиртного може викликати неприємні побічні дії.

Антибіотик змінює процес переробки етанолу, що провокує сильне отруєння організму. При цьому збільшується час виведення ліків з організму.

Спільний прийом з антибіотиком Амоксиклав або Амоксиклав Квіктаб алкоголю може спровокувати:

 • посилення припливу крові до голови;
 • анафілактичний шок;
 • утруднене дихання;
 • зниження артеріального тиску;
 • тахікардію;
 • шум у вухах;
 • нудоту і блювоту;
 • запаморочення і непритомність.

Крім перерахованих симптомів у хворого може виникнути сильний страх смерті.

Амоксиклав і алкоголь: сумісність та наслідки

Тривалість побічної дії залежить як від кількості спиртного та дози антибактеріального препарату, так і від стану здоров’я людини. Якщо у нього виявлено захворювання серця, легенів або печінки, то наслідки будуть більш сильними і важкими.

Алкоголь сприяє тому, що людина неправильно оцінює своє самопочуття. Під дією спиртного хворому здається, що його здоров’я значно покращився, і він перестає приймати антибіотик. В цьому випадку все лікування втрачає свою ефективність.

Немає такої дози алкоголю, прийом якої можливий разом з антибіотиком. Під час прийому антибіотиків слід більш уважно ставитися до свого харчування і способу життя.

Після закінчення лікування антибіотиком Амоксиклав не варто вживати спиртне ще протягом декількох днів.

Через скільки можна пити алкоголь після прийому Амоксиклаву

Відповісти на це питання нам допоможе наступний приклад.

Напередодні походу до лікаря ви завітали на день народження, на якому випили алкоголь. А лікар, поставивши діагноз, призначив вам прийом антибіотика Амоксиклав. Час виведення етилового спирту і продуктів його розпаду з організму залежить від індивідуальних особливостей людини. Визначальними чинниками тут стає як вага людини, так і міцність, а також і обсяг випитого алкоголю. Середній час виведення етанолу – 36 годин. Через скільки годин можливий прийом ліків?

Амоксиклав і алкоголь: сумісність та наслідки

Почати приймати антибіотик рекомендується щонайменше через 24 години після вживання спиртного. Після закінчення лікування також бажано протягом двох днів алкоголь не вживати.

Іноді пацієнти вирішують перервати курс прийому антибіотика на якийсь час, щоб не поєднувати його з алкогольними напоями. Цим вони можуть нашкодити своєму здоров’ю. Переривання курсу прийому антибактеріального препарату призведе до того, що у мікроорганізмів підвищується опірність до даного препарату.

Тому відповідь на питання: Коли можна поєднувати прийом Амоксиклаву і вживання алкоголю? — негативний.

Не ризикуйте своїм здоров’ям: спільне вживання спиртного і антибактеріальних препаратів призводить до важкої інтоксикації організму. В результаті — лікування буде малоефективним, а виведення продуктів розпаду етилового спирту з організму сповільнюється.

Відгуки пацієнтів

Інга. Під час лікування антибіотиком Амоксиклав я випила на вечірці келих вина. Буквально відразу ж відчула себе погано: почалася блювота і запаморочення. Ці неприємні симптоми відчувалися і на наступний день. При зверненні до лікаря з’ясувалося, що не можна вживати алкоголь і антибіотики разом.
Михайло. Ніяких неприємних симптомом від поєднання горілки і антибіотик Амоксиклав у мене не було. Я чув, що при спільному застосуванні можливе отруєння і прискорене серцебиття. Але мене це не торкнулося. Правда і випив я не дуже багато. Препарат приймати не переставав. Курс лікування був два тижні.
Олег. Під час прийому антибіотика я вирішив не ризикувати, і алкоголь не пив. Привід випити з’явився через тиждень після того, як я перестав приймати Амоксиклав. Під час застілля неприємних відчуттів не було. Вони з’явилися на наступний день. І це точно не було похмілля.

Є протипоказання. Необхідна консультація фахівця

Моя довідка - Корисні поради