Амоксицилін і алкоголь: сумісність та наслідки

Трапляється, що курс лікування лікарським засобом Амоксицилін припадає на вихідні та святкові дні. Виникає питання: «чи Можна суміщати Амоксицилін і алкоголь і чим може загрожувати їх одночасне вживання?»

Амоксицилін і алкоголь: сумісність та наслідки

Що таке Амоксицилін

Амоксицилін, як антибактеріальний препарат пеніцилінового ряду, володіє певною кількістю побічних ефектів і, часом, завдає досить серйозної шкоди організму людини. Призначають його тільки в разі присутності серйозної бактеріальної флори. Амоксицилін необхідний для лікування таких захворювань, як бронхіт, ангіна, шкірні інфекції, запальні захворювання нирок.

В аптеках можна придбати:

 • Таблетки, вкриті оболонкою.
 • Порошок для ін’єкцій.
 • Гранули для приготування суспензії.
 • Капсули.
 • Прочитавши інструкцію щодо застосування Амоксициліну, можна відзначити один факт – відповіді на питання про сумісність Амоксициліну та алкоголю в ній немає. Саме тому створюється оманливе враження, що при лікуванні препаратом можна вживати алкогольні напої. Глибоке оману – таке поєднання загрожує важкими ускладненнями.

  Амоксицилін і алкоголь – поєднання під забороною

  Механізм роботи Амоксициліну простий – він потрапляє в організм, надає потрібну дію на бактеріальну флору і виводиться з організму. Але у поєднанні з алкоголем Амоксицилін не лікує, а отруює.

  Амоксицилін і алкоголь: сумісність та наслідки

  Справа в тому, що печінка, виводить препарат з організму, при попаданні в неї спирту виділяє особливий фермент – спирт розщеплюється на воду та оцтову кислоту і шкідлива дія алкоголю на організм знижується в рази.

  Амоксицилін ж не дозволяє цього самого ферменту вироблятися. Отже, організм безперешкодно отруюється алкоголем – на тлі токсикозу виникає гепатит, печінкова недостатність і навіть некроз тканин печінки. Вживати спиртні напої в процесі лікування лікарським засобом категорично заборонено!

  Наслідки змішування Амоксициліну та спирту

  Препарат з алкогольними напоями несумісний – їх одночасний прийом завдає непоправної шкоди не тільки печінки, але й інших систем і органів. Зміни відбуваються в:

  • Травній системі – виникає нудота, з’являється блювота, які мучать пронос і болі в ШКТ.
  • Дихальній системі – хворий страждає від задишки і утрудненості дихання.
  • Серцево-судинної системи починаються приступи тахікардії, розвивається гіпотонія, з’являється ризик виникнення інфаркту.
  • Центральної нервової системи – трапляються раптові напади слабкості, нудоти і нездужання, які, в деяких випадках, можна сплутати з побічними діями антибіотика. І це величезна помилка – подібні симптоми, найчастіше, є провісниками інсульту.

  Амоксицилін і алкоголь: сумісність та наслідки

  При спільному вживанні Амоксициліну та алкоголю можливий розвиток алергії і навіть виникнення анафілактичного шоку. В цьому випадку хворому без лікарського втручання не обійтися в будь – який момент може наступити летальний результат.

  Наслідки порушення схеми лікування

  Прийом алкоголю під час проходження курсу лікування Амоксициліном або Амоксициліном Сандоз призводить до того, що:

 • Концентрація ліків в крові стає мінімальною і бактерії перестають на нього реагувати. Отже, потрібного лікувального ефекту досягти не вдається і доводиться вдаватися до допомоги іншого, більш сильного антибіотику.
 • Виникає при спільному прийомі Амоксициліну та алкоголю дисбактеріоз не дозволяє препарату всмоктуватися через стінки кишечника.
 • З-за присутності спирту виведення лікарської речовини з організму прискорюється в рази, значить, його вплив на патогенну мікрофлору знижується.
 • Амоксицилін і алкоголь: сумісність та наслідки

  Лікування після вживання спиртних напоїв

  Як же правильно вчинити, якщо був призначений Амоксицилін, а напередодні було випито достатньо велику кількість спиртного? Негайно повідомити про це лікаря – тільки фахівець може дати грамотну відповідь на це питання. Медики переконані, що прийом антибіотика може відбутися не раніше, ніж через 24 години після вживання алкоголю – тільки таким чином можна звести до мінімуму його шкоду для організму.

  Якщо у хворого був запій – цей проміжок повинен бути більш тривалим. З точною датою зможе визначитися спеціаліст – він врахує самопочуття пацієнта, тяжкість його захворювання і можливу реакцію на препарат.

  Через скільки можна пити

  Пити спиртне можна не раніше, ніж через 24 години після прийому останньої таблетки. Хоча лікарі наполягають, що цей часовий проміжок повинен бути більшим – не менше тижня. Тільки так можна уникнути рецидиву і запобігти розвитку побічних ефектів.

  Амоксицилін і алкоголь: сумісність та наслідки

  При проходженні курсу лікування Амоксициліном про вживання алкоголю слід забути – іншої думки бути не може! В іншому випадку, реакцію організму передбачити важко – може статися все, навіть летальний результат.

  Відгуки

  Люди, які пізнали наслідки одночасного вживання Амоксициліну та алкоголю, розуміють, яку небезпеку вони піддавали свої організми. І готові попередити всіх – така комбінація неприпустима. Так робити не можна! Тільки при повній відмові від спиртовмісних напоїв під час прийому антибіотиків можна добитися повного одужання і уберегти свій організм від негативного впливу етанолу і продуктів його розпаду.

  Микита, 31 рік, Сиктивкар. У мене траплялися такі ситуації, що ввечері я випивав, а вранці приймав таблетки. Антибіотики. Помітив – починало нудити і з’являлися головні болі. Нічого серйозного, але неприємно. Коли зрозумів, що це такий стан стає наслідком взаємодії амоксициліну з алкоголем, перестав так робити. І ще я зрозумів – через скільки годин після прийому таблетки можна випити алкоголь, скаже тільки лікар.
  Аріна, 43 роки, Москва. Амоксицилін мені призначив лікар. На 10 днів. В процесі лікування випила трохи червоного вина – прийшли гості і ми трохи з ними розслабилися. На ранок я вся покрилася висипом. Лікар сказав – алергічна реакція. Одне радує, випила трохи, все могло бути набагато гірше. Тепер я точно знаю, що буде, якщо змішати антибіотик і алкоголь.

  Є протипоказання. Необхідна консультація фахівця

  Моя довідка - Корисні поради