Алкогольний калькулятор: вивітрювання алкоголю з організму

Щоб розібратися, чи можна сьогодні сідати за кермо, рекомендується скористатися спеціальними розрахунковими матеріалами, орієнтованими на визначення кількості проміле у крові. Якщо показник перевищений, поїздку на автомобілі, якщо ви водій, то краще відкласти.

Алкогольний калькулятор: вивітрювання алкоголю з організму

Що таке алкогольний калькулятор

Алкогольний калькулятор – своєрідний алкотестер. На підставі інформації про те, скільки було випито спиртного і в якій кількості, а також орієнтуючись на пройдене час після розпиття, можна визначити, скільки приблизно проміле в крові.

За останні роки законодавчо були внесені зміни, що стосуються допустимого рівня вмісту алкоголю в крові для водіїв транспортних засобів. Так, вас визнають п’яним, якщо знайдено більше 0.35 проміле (для видихуваного повітря цей показник становить 0.16 мг/л).

Алкогольний калькулятор налаштований на визначення показників присутності алкоголю в крові і видихуваному повітрі. Для встановлення необхідних даних достатньо просто вказати актуальну інформацію, яку людина про себе знає, коли, скільки і чого він випив. Багато чого залежить від того, наскільки давно вживалися напої або продукти харчування зі спиртовмісними інгредієнтами.

Розрахувати кількість випитого можна за допомогою онлайн-алкотестера. Однак під час всмоктування алкоголю швидкість може збільшуватися або, навпаки, сповільнюватися. Це залежить від різних процесів, від режиму харчування і того, що вживалося спиртного протягом дня.

Алкогольний калькулятор: вивітрювання алкоголю з організму

Важливо розуміти, що дані, які показав калькулятор алкоголю, не можуть слугувати доказом у суді.

Інформація, яка враховується при розгляді спорів та кримінальних справ, а також призначення штрафів і визначенні санкцій, може бути взята тільки на базі отримання результатів лабораторних досліджень у спеціалізованих медичних установах.

Принцип роботи алкогольного калькулятора

Виведення алкоголю з організму поступовий. Це враховано при складанні алгоритмів для калькулятора, націленого на розрахунок показників.

Схема наступна: спочатку програма збирає інформацію, яку користувач вказав в відповідних полях, потім зіставляє дані, аналізує їх в сукупності і пропонує результат.

Як розрахувати концентрацію алкоголю в крові за допомогою лічильника:

 • виберіть стать;
 • вкажіть масу тіла;
 • позначте, скільки випили спиртного і коли;
 • вкажіть тип і обсяг распитых алкогольних напоїв для кожного окремо;
 • активуйте функцію розрахунку.
 • У програмі потрібно визначити, скільки їжі було з’їдено, повний шлунок на момент розпивання спиртного. Навіть у бананах і соках є проміле, тому потрібно врахувати те, що показник, виведений калькулятором в якості результату, не повинен бути граничним для вас.

  Які фактори впливають на рівень вмісту алкоголю по закінченню деякого часу і на швидкість його виведення:

  • обмін речовин;
  • гени (обумовлюють чутливість до алкоголю);
  • захворювання і стан здоров’я;
  • спосіб життя;
  • стать.

  Останні три фактори незначні, але в деяких випадках надають вплив на ситуацію.

  Алкогольний калькулятор: вивітрювання алкоголю з організму

  Ситуації, в яких потрібен алкогольний калькулятор

  Стане в нагоді калькулятор алкоголю як для водіїв, так і для тих, чий спосіб життя може змінюватися в залежності від того, коли і скільки було випито спиртного.

  Так, якщо людина недавно випив горілку, але в невеликій кількості, він не знає, через скільки часу сідати за керування транспортним засобом уже можна. Самопочуття часто оманливе – багато людей не відчувають сп’яніння, але це не означає, що кількість проміле у крові не підвищений. Тест в такому випадку покаже перевищення. І доводити, що ви не п’яні, вже не буде сенсу – співробітники служби ГИБДД в своїх діях ґрунтуються на встановлених фактах.

  Також алкогольний калькулятор може значно полегшити життя людям, які приймають ліки. Невелика кількість випитого впливає на дію препаратів, якщо людині треба їх вживати. У такій ситуації хорошим рішенням стає підрахунок проміле в крові. Якщо концентрація етанолу знижується, лікарські засоби можна пити. Це стосується більшості знеболюючих.

  Якщо людині потрібно почати прийом протизапальних засобів, антибіотиків чи інших медикаментів, які абсолютно не поєднуються зі спиртним, то краще скористатися калькулятором, щоб прорахувати, коли спиртне буде виведено з організму.

  Алкогольний калькулятор: вивітрювання алкоголю з організму

  Алкокалькулятор можна використовувати для визначення того, через скільки часу можна сідати за кермо. Якщо ви випили нещодавно два келихи вина, зараз водіння заборонено. Однак ситуація зміниться через деякий час. Вкажіть, скільки і чого було вжито і спробуйте дізнатися, скільки проміле буде по закінченню декількох годин.

  Коли дані будуть відповідати допустимим нормам, тоді використання машини стане можливим. Однак не треба забувати, що швидкість виведення спиртного у людей відрізняється.

  Ступені алкогольного сп’яніння

  Вплив на організм алкоголю залежить від обсягу випитого. Ступені сп’яніння бувають наступними (таблиця визначення заснована на представлених даних по проміле):

  • Легка. Від 0.5 до 1.5 проміле. Концентрація алкоголю мінімальна. У людини з таким ступенем сп’яніння злегка підвищується настрій, він стає розкутим і товариським. М’язи розслабляються.
  • Середня. Від 1.5 до 2.5 проміле. Спостерігається порушення координації руху, відбувається ряд змін, результатом яких може стати агресія до навколишніх, зміна мови. Людині важче вимовляти слова, він губиться в думках, ледве тримається на ногах, стає дратівливою чи відчуває занепад сил.
  • Сильна. Від 2.5 до 3 проміле. Координація втрачається, людина ризикує втратити свідомість. При такій ступені сп’яніння більше шансів зіткнутися з провалами пам’яті. На практиці це проявляється в тому, що сильно напідпитку людина наступним вранці не пам’ятає, що робив минулого вечора, коли багато випив.
  • Стан алкогольного отруєння. Від 3.0 до 5.0 проміле. Людина не реагує на що відбуваються навколо події і подразники, він втрачає здатність до сприйняття навколишнього середовища. В такому стані можна зіткнутися з сильним впливом спиртного на здоров’я, яке в гіршому випадку закінчиться алкогольною комою.
  • Вище 5.0 проміле. Ймовірність летального результату збільшується. Доза випитого спиртного вважається смертельною.

  Алкогольний калькулятор: вивітрювання алкоголю з організму

  Похибки в розрахунках, визначають співвідношення споживаних обсягів спиртного і кількості проміле у крові, зустрічаються часто. На практиці це виразно помітно в ситуаціях, коли дві людини випивають приблизно рівний обсяг алкогольної продукції, але один з них п’яніє сильніше, ніж інший, його стан гірше і призводить до більш негативних наслідків.

  Ступінь сп’яніння залежить від раціону. Якщо пити і закушувати, спиртне виводиться швидше. Складніше позбутися від сп’яніння тим, хто випиває натще.

  Для людини калькулятор визначення проміле корисний тим, що він допомагає встановити приблизну ступінь сп’яніння, щоб правильно зорієнтуватися в наступних діях.

  Алкоголь і дорожній рух

  Для автомобілістів діє найважливіше правило, постулат, що закликає не сідати за кермо в нетверезому вигляді. Щоб розуміти, коли можна водити, треба хоча б приблизно вміти розраховувати терміни виведення алкоголю. Швидкий і відносно точний спосіб розрахунку – використання калькулятора.

  Алкогольний калькулятор: вивітрювання алкоголю з організму

  Показник, через скільки годин можна сідати за кермо після розпивання спиртного, визначається по наступній формулі: допустимий вміст етилового спирту в крові (С) ділиться на 1.5 (усереднена швидкість елімінації етанолу в годину). У Росії З = 0.32%. Для порівняння, в Білорусі це 0.3%, в Україні – 0.2%.

  Квас і безалкогольне пиво впливають на показники проміле в крові безпосередньо після вживання цих видів напоїв. Якщо ви виготовляєте квас вдома, протягом 20 хвилин після його розпивання проміле різко піднімається. Тому, перебуваючи за кермом, якщо випити квас і відразу пройти тест, він покаже завищений показник вмісту етанолу.

  Після випитого квасу показники швидко приходять в норму – приблизно за 20 хвилин етанол виводиться з організму. З безалкогольним пивом теж потрібно бути обережним на дорозі після його вживання можуть бути проблеми.

  Якщо водій продовжує відчувати себе добре, це не означає, що в результаті алкотесту, проведеного співробітниками ГИБДД, не будуть отримані небажані результати. Від безалкогольного пива проміле підскакує приблизно на півгодини. Скільки вивітрюється точно етанол від пива і квасу – складно сказати. Все залежить від виду напою.

  Відповідно до ФЗ від 23.07.13 №196-ФЗ «ПРО внесення змін до Кодексу РФ про адміністративні правопорушення статтю 28 ФЗ «ПРО безпеку дорожнього руху» з 1 вересня 2013 допускається вміст алкоголю у крові водія не більше 0.35 проміле в крові і 0.16 проміле у видихуваному повітрі.

  З урахуванням нових поправок чоловік, який випив навіть мінімальна кількість алкоголю, не пройде тестування на спеціальному пристрої.

  В яких випадках віртуальний калькулятор може стати в нагоді водієві:

  • розрахунок максимальної дози алкоголю, який можна випити за певний час до поїздки;
  • розрахунок часу, коли алкоголь вийде з організму, по закінченню якого можна сідати за кермо;
  • при визначенні часу настання для безпечного водіння стану.

  Алкогольний калькулятор: вивітрювання алкоголю з організму

  Якщо ви випили за день до поїздки багато спиртного, це не означає, що вранці вже можна сідати за кермо. За період сну етанол проходить етапи розпаду і вивітрювання, але не завжди в повній мірі, особливо при великих обсягах спожитого алкоголю.

  Якщо зафіксовано водіння транспортним засобом у нетверезому вигляді (для цього потрібно пройти аналіз), водія усувають від керування транспортом, а машину направляють на штрафмайданчик. Штраф слід сплатити протягом 60 днів. Після видачі постанови його можна оскаржити протягом 10 днів.

  Максимальний термін позбавлення прав за водіння в нетверезому вигляді – 3 роки за одне порушення. Однак терміни можуть підсумовуватися. Якщо водій, перебуваючи в п’яному вигляді, допустив ДТП, можуть бути призначені наступні санкції:

  • примусові роботи до чотирьох років;
  • позбавлення волі до п’яти років.

  Страховка КАСКО може не покрити витрати, а ось збитків по ОСАГО ДТП за участю п’яного водія покривається.

  Якщо співробітники ДІБДР зупинили автомобіль, водія перевірили і встановили, що рівень алкоголю в крові перевищує норму, в перший раз йому призначать штраф у розмірі 30 000 рублів. Водійське посвідчення забирається на 1.5-2 роки, але тільки за рішенням суду (термін розгляду – 60 днів).

  Так, якщо людина випила, вихід із ситуації – прорахувати хоча б приблизно час виведення алкоголю з організму, орієнтуючись на результат. Сідати за кермо можна тільки в повністю тверезому вигляді.

  Початок застілля і кінець застілля у визначенні часу виведення етанолу теж грають роль. Щоб максимально ефективно визначити, коли можна сісти за кермо після розпивання алкоголю, рекомендується скористатися електронним калькулятором.

  Моя довідка - Корисні поради