Алкоголь при грудному вигодовуванні (ГВ): вплив на дитину

Широкий резонанс серед молодих мам має питання про те, чи потрапляє алкоголь в грудне молоко. Безліч жінок стурбоване тим, чи можна пити алкоголь в період лактації. Навіть серед фахівців немає однозначної думки. Одні вважають, що алкоголь не виводиться з грудного молока. Інші ж дотримуються більш сучасних точок зору.

У даній статті мова піде про те, чи є грудне молоко придатним після вживання алкоголю мамою. Також ви дізнаєтеся, через скільки з грудного молока виводиться алкоголь.

Алкоголь при грудному вигодовуванні (ГВ): вплив на дитину

Є мами, які кажуть: «Я взагалі не п’ю». Це стає для них способом життя. Вони вважають, що немає нічого страшного в тому, щоб пропустити кілька свят поки дитина маленька. Як показує статистика, так вважає більша кількість мам.

Чи можна пити алкоголь а період лактації?

В нашому суспільстві є навіть рекомендації, що алкоголь нібито так чи інакше впливає навіть на збільшення кількості молока. Лікарі знають випадки, коли в гості до матері, яка годує груддю приїжджала бабуся і говорила про те, як у мами мало молока і що дитина через брак їжі блідий. Рада у таких людей один: треба випити. Однак такі рекомендації не підтверджені клінічно, тому давати їх просто неправомірно.

Безалкогольне пиво

Деякі жінки воліють пити безалкогольне пиво. Вони вважають, що справжні спиртні напої можна замінити таким способом, а дитина при цьому не постраждає. Молода мама повинна пам’ятати, що безалкогольне пиво – це не зовсім безпечний напій. Справа в тому, що в ньому все-таки міститься етиловий спирт у кількості від 0,15 до 1,5 %.

Таким чином, пити безалкогольне пиво не зовсім безпечно, як вважають багато.

Вплив алкоголю на організм

Що відбувається з організмом в той час, коли ви випиваєте? Потрібно запам’ятати, що, якщо алкоголь є в крові, то він міститься і в грудному молоці. Останнє може істотно нашкодити дитині.

Алкоголь при грудному вигодовуванні (ГВ): вплив на дитину

У молочних залозах жінки після того, як вона вип’є спиртне, вміст алкоголю дорівнює 10% від тієї кількості етанолу, яке міститься в крові.

Метод зціджування

Багато мами шукають способи пити алкоголь при грудному вигодовуванні без шкоди для дитини. Наприклад, після випитого спиртного вони зціджують молоко, а потім годують малюка молоком, яке оновилося. Вони повністю впевнені, що до дитини в організм спиртовмісні продукти не надходять. Однак таке рішення небезпечно. Незважаючи на те, що жінка зціджує молоко, алкоголь тримається в крові і все одно буде надходити в молоко і до дитини відповідно. Таким чином, цим методом не можна користуватися.

Коли не варто пити алкоголь

Якщо ви є мамою малюка, якому менше 6 місяців, і він повністю знаходиться на грудному вигодовуванні, краще від алкоголю відмовитися взагалі. Швидше за все, дитина смокче груди часто, він не може заснути без вас, а інтервал між годуванням становить всього 2-3 години. Таким чином, у мами просто немає часу на виведення алкоголю. Якщо ви дбаєте про здоров’я своєї дитини, краще не пити під час лактації в перші 6 місяців взагалі.

Алкоголь при грудному вигодовуванні (ГВ): вплив на дитину

Коли можна пити?

Якщо вашій дитині більше 6 місяців або навіть рік, і ви годуєте його по режиму, то в такому випадку ви можете випити безпечну дозу алкоголю без побоювання. При цьому слід не забувати, що після вживання спиртних напоїв повинно пройти не менше 8-12 годин (за деякими джерелом цей термін становить 2-3 години). Таким чином, дочекайтеся повного виведення алкоголю з організму і тільки потім годуєте дитину.

Бувають ситуації, коли годуюча мама завідомо знає, що вип’є. Наприклад, у Новорічну Ніч багато жінок вважають, що, якщо не зробити хоча б ковток шампанського, наступаючий рік буде прожитий даремно. Хтось підпалює папірець з бажанням, кидає попіл в келих з ігристим напоєм і випивають вміст.

Отже, деякі жінки не хочуть відмовлятися від своїх традицій, навіть якщо годують малюка. У такій ситуації слід зцідити молоко заздалегідь. Якщо дитина попросить груди, а алкоголь по часу ще не повністю виведений з організму, мама може погодувати його зцідженим молоком. При цьому необхідно ознайомитися з таблицею виведення алкоголю з організму, щоб знати точно, коли малюку можна давати груди.

Цей метод має і свої негативні сторони для самої жінки. Для того, щоб погодувати малюка зцідженим молоком, мама повинна розрахувати його кількість в мілілітрах, зрозуміти, через яке скільки алкоголь виведеться з грудного молока і т. д. зрештою, вам вирішувати, чи готові ви зробити точні підрахунки або вам простіше відмовитися від алкоголю, поки дитина маленька.

Оновлення грудного молока

Грудне молоко оновлюється після кожного годування тоді, коли дитина випила повністю все. Отже, чим частіше прикладати малюка до грудей, тим швидше відбувається оновлення молока.

Алкоголь при грудному вигодовуванні (ГВ): вплив на дитину

Важливо пам’ятати, що алкоголь піддається розкладанню і виходить з організму протягом декількох годин в залежності від індивідуальних особливостей організму. Отже, потрібно враховувати всі фактори, перш ніж погодувати малюка після того, як ви випили алкоголь.

Дослідження про шкоду алкоголю в період лактації

В журналі «Клінічна фармакологія та токсикологія» проводилося дослідження про можливості вживання алкоголю при грудному вигодовуванні. В результаті були отримані висновки про те, що навіть при дуже сильному алкогольному сп’янінні годуючої матері дитина не піддається впливу клінічно значущої кількості алкоголю. Таким чином, одноразове вживання алкоголю не надасть виражених впливів на дитину.

Американські вчені стверджують, що якщо мама випиває невелику кількість алкоголю, то немає потреби витримувати годинник для виведення алкоголю з організму, а можна годувати дитину в звичайному режимі.

Думка доктора Комаровського

Схожої думки дотримується відомий в батьківській середовищі доктор Комаровський. Це популярний в декількох країнах педіатр, автор і ведучий програми «Школа доктора Комаровського». Його думку довіряють сотні тисяч мам і тат, прислухаючись до його порад і рекомендацій.

Так от, доктор Євген Комаровський переконаний, що вживання якісного пива мамою під час грудного вигодовування може бути навіть корисним. Це пов’язано з тим, що в такому напій містить натуральні речовини (ячмінний солод, пивні дріжджі), а також інші вітаміни. Звичайно, це не означає, що пити пиво можна у великих кількостях. Комаровський підкреслює, що міститься в напої спирт, який може завдати шкоди маляті.

Алкоголь при грудному вигодовуванні (ГВ): вплив на дитину

Також доктор пропонує годуючим мамам шукати альтернативні шляхи. Наприклад, якщо жінці сильно захотілося пива, краще все-таки вибрати безалкогольний аналог напою, причому не в жерстяній банці, а в скляній тарі.

З приводу більш міцного алкоголю думка фахівця однозначне. Вживання горілки, коньяку і схожих на них напоїв мамі в період лактації слід виключити.

Висновок

Наприкінці варто відзначити, що, дійсно, виникають ситуації, коли годуюча мама випила алкоголь, причому в чималих кількостях. В такому випадку обов’язково повинен бути виключений спільний сон з дитиною. Це небезпечно, тому що всі випадки, коли дитина отримував якусь шкоду від матері, завжди відбувалися тоді, коли жінка була не в собі. Тобто мати перебувала в стані алкогольного сп’яніння.

Не забувайте, що пити треба в міру. Пам’ятайте, що ви відповідаєте не тільки за своє життя, але і за життя та здоров’я своєї дитини. Зараз ви – його головна захист, підтримка і взагалі цілий світ в цілому. Жодна дитина навіть не підозрює, що від його мами може виходити якась небезпека.

Коментар фахівця

Бабин Костянтин Олександрович – лікар психіатр-нарколог вищої категорії, кандидат медичних наук

«У період грудного вигодовування залишаються актуальними рекомендації про вжиття безпечних доз алкоголю. В період лактації велику небезпеку несе не прямий токсичний ефект алкоголю, а потенційна небезпека алергічної реакції, здатної спровокувати важкий діатез. Це, втім, стосується і інших алергенних харчових продуктів, вживання яких слід уникати при грудному вигодовуванні».

Моя довідка - Корисні поради