Алкоголь при геморої: чи можна пити, наслідки вживання

Геморой – захворювання, здатне тривалий час залишатися у фазі прихованого перебігу. Хворі можуть місяцями не помічати його симптомів і жити цілком звичайним життям. Така необізнаність може призводити до невтішних наслідків.

Наприклад, хворий гемороєм людина не відчуває дискомфорту, больових відчуттів, харчується як всі і вживає спиртні напої.

Однак після бурхливого застілля з’являється несподівана печіння в області заднього проходу, набряклі гемороїдальні шишки, кровотеча. Саме в той момент він розуміє, що проблема є і вона більш ніж серйозна.

Алкоголь при геморої: чи можна пити, наслідки вживання

Геморой – що це таке

Патологія є варикозним розширенням вен, розташованих в області прямої кишки. При захворюванні в них відбувається зниження тиску, що приводить до застою крові. Супроводжують даними проявів болючі відчуття, виділення крові при дефекації, запалення, сильний дискомфорт в області заднього проходу, запори.

Проявляється захворювання поступово.

 • На початковому етапі виникають труднощі з випорожненням кишечника — запори.
 • Потім з’являються кров’янисті виділення стільці, печіння, свербіж заднього проходу.
 • При ігноруванні симптомів погіршується не тільки загальне самопочуття хворого, але і якість його життя.

 • Іноді можлива поява тріщин прямої кишки.
 • Крім усього іншого, геморой небезпечний тим, що при тривалому його ігноруванні виникає шанс переродження даної патології в онкологічне захворювання, а також виникнення інших не менш небезпечних і складних в плані лікування ускладнень.

  Алкоголь при геморої: чи можна пити, наслідки вживання

  Причини появи захворювання

  Існує кілька причин, що провокують появу геморою. В першу чергу, це неправильне харчування. Внаслідок швидких перекусів, рясних сніданків і частого вживання фаст-фуду порушується робота ШЛУНКОВО-кишкового тракту, з’являються запори, що провокують розвиток варикозного розширення вен прямої кишки.

  До причин виникнення захворювання також відносяться наступні фактори:

  • малорухливий або сидячий спосіб життя — гіподинамія;
  • підйом вантажів – фізичне перенапруження;
  • куріння;
  • відсутність в щоденному раціоні продуктів, що містять клітковину.

  Крім перерахованих вище пунктів на розвиток захворювання впливають часте вживання спиртовмісних напоїв. Взаємозв’язок алкоголю і геморою для багатьох неясна, проте ця причина займає далеко не останнє місце в списку чинників, що провокують розвиток захворювання.

  Алкоголь при геморої: чи можна пити, наслідки вживання

  Вплив алкоголю на людину

  Вплив алкогольних напоїв на організм людини вкрай негативне. Спиртне викликає наступні небезпечні для людини явища:

 • Спиртовмісні напої підвищують тиск. За рахунок даного факту зростає ризик виникнення проблем з серцем. Люди, які часто вживають алкоголь, страждають від серцевих нападів, інфарктів, інсультів в кілька разів частіше, ніж ті, хто веде тверезий спосіб життя.
 • Під впливом алкоголю посилюється приплив крові до ураженої області, тим самим провокуючи виникнення геморою і погіршення загального самопочуття хворого.
 • Алкоголь негативно впливає на шлунково-кишковий тракт. Випитий спиртосодержащий напій погіршить перистальтику кишечнику, що призведе до запорів. Останні, в свою чергу, викличуть варикозне розширення вен прямої кишки і, як наслідок, геморой. Крім усього іншого, продукти розпаду алкоголю сприяють появі невеликих виразок на стінках кишечника, погіршуючи травлення в цілому.
 • Відбувається зневоднення організму, що також може стати причиною запору.
 • Якщо алкоголь вживається з жирними закусками, погіршується стан і нормальна робота слизової кишечника.
 • При частому або надмірному вживанні алкоголю велике навантаження лягає на печінку. Виникають небезпечні для життя захворювання, в тому числі і цироз. Останній має прямий зв’язок з гемороєм, так як супроводжується варикозним розширенням вен прямої кишки. Дуже часто ці два захворювання супроводжують один одного.
 • Алкоголь викликає вкрай негативні наслідки для організму людини. Викликаючи безліч проблем зі здоров’ям, у тому числі і геморой, спиртне стає небезпечним супутником для тих, хто вже хворий або знаходиться в стадії ремісії.

  Вплив алкоголю на перебіг хвороби

  Чи можна вживати алкоголь при геморої? Дане питання цікавить дуже багатьох.

  Захворювання є наслідком ослаблення стінок кишечника, а також варикозного розширення вен прямої кишки. Тому хворим рекомендується відмовитися не тільки від спиртовмісної продукції, але й уважно підійти до свого раціону в цілому.

  Алкоголь при геморої: чи можна пити, наслідки вживання

  Чому не можна вживати алкоголь при геморої

  • Етанол провокує розширення судин, викликає почастішання серцебиття, підвищує тиск. Як наслідок, відбувається приплив крові до прямої кишки. У хворого розширені гемороїдальні вени, надходить в організм алкоголь дану проблему посилює, викликаючи більш гострий перебіг хвороби.
  • Крім усього іншого, під таким тиском стінки не завжди можуть витримати і зберегти свою структуру, з-за чого утворюються тріщини. Саме звідси і з’являються сильні больові відчуття, кров’янисті виділення.
  • Після того, як ви вип’єте алкоголь, організм починає його переробляти. Продукти розпаду травмують слизову оболонку кишечника, дратують її, провокуючи також погіршення загального стану хворого.

  Саме тому, відповідаючи на питання про те, чи можна пити алкоголь при геморої, слід з твердою впевненістю сказати: «Ні».

  Алкоголь при геморої: чи можна пити, наслідки вживання

  Для хворої людини вкрай небезпечно вживання спиртовмісної продукції. У цей список входить не тільки міцний алкоголь, але й такі, здавалося б, нешкідливі напої, як шампанське, пиво, коктейлі і т. д.

  • В газованих алкогольних напоях міститься вуглекислий газ, який прискорює всмоктування в кров етанолу, а також подразнює слизову кишечника. Також не забувайте, що в п’янких напоях міститься чимало барвників, хімічних і ароматичних добавок, які не менш шкідливі.
  • Що щодо улюбленого багатьма пінного напою? Вживаючи навіть безалкогольне пиво при геморої, ви піддаєте себе ризику. Продукти бродіння дуже небезпечні для хворої прямої кишки.
  • Алкогольна продукція викликає часте сечовипускання, тим самим зневоднюючи організм. На ранок після застілля велика ймовірність виникнення запору, а також всіх супутніх симптомів (кровотеча, печіння і т. д.). Саме тому алкоголь не рекомендується вживати хворим гемороєм, які знаходяться навіть у стадії ремісії.

  Отже, чи можна вживати алкоголь при геморої? Звичайно, вибір залишається за кожним людиною. Однак якщо ви не бажаєте загострення проблеми, то від напою краще відмовитися незалежно від того, який відсоток спирту в ньому міститься.

  Як правильно вживати алкоголь при захворюванні

  Звичайно, говорити про те, що людина, що страждає від геморою, ніколи не буде пити, неможливо. Не кожен здатний утриматися і не пропустити келих вина або не зробити пару ковтків пива. Тому для тих, хто страждає даним захворюванням, важливо дотримуватися заходів безпеки при вживанні спиртного.

  Згідно з дослідженнями вчених, відносно безпечна доза алкоголю при геморої в стадії ремісії становить 100 мл міцного або 150 мл неміцного негазированного спиртного. Приймати таку дозу можна 1-2 рази в місяць.

  Алкоголь при геморої: чи можна пити, наслідки вживання

  Вживати таку дозу можна 1-2 рази в місяць.

  При вживанні алкоголю необхідно дотримуватися правил:

  • Хворий повинен перебувати в стадії ремісії.
  • За 20 хвилин до вживання спиртовмісних напоїв необхідно прийняти 2-4 таблетки активованого вугілля. Також вугілля можна випити після застілля і на наступний ранок.
  • Не варто пити коктейлі або змішувати різні види напоїв протягом вечора.
  • Не рекомендується пити шампанське, пиво. Однак якщо дуже хочеться, то можна випити 100 мл шампанського або 200 мл пива і простежити за реакцією організму. При загостренні хвороби дані напої слід повністю виключити у наступні періоди ремісії.
  • Пийте алкоголь маленькими ковтками, розтягуючи допустимий обсяг на весь період застілля.
  • Закуски повинні бути легкими: фрукти, овочеві салати.
  • Під час застілля більше рухайтеся, щоб не допустити застою крові.
  • Не вживайте під час застілля кави.
  • Після застілля випийте 3-6 склянок води.

  Якщо на ранок після прийнятого вами спиртного все ж стався запор, ні в якому разі не тужтесь. Прийміть проносне і дочекайтеся ефекту. Швидше за все, відбулося загострення захворювання.

  Алкоголь і лікарські препарати при геморої

  Сумісність багатьох лікарських препаратів від геморою з алкоголем різко негативна. Саме тому перед тим, як випити допустиму дозу спиртного, ознайомтеся з інструкцією вашого лікарського препарату. Так, наприклад, свічки і мазь «Реліф» дозволено застосовувати:

  • чоловікам за 18 годин до і через 8 годин після вживання алкоголю;
  • жінкам за 24 години до і через 14 годин після.

  Алкоголь при геморої: чи можна пити, наслідки вживання

  На кожний лікарський препарат накладають свої обмеження, про які важливо знати при їх прийомі.

  Якщо геморой все ж загострилася після прийняття алкоголю, скористайтесь своїм медичним засобом. Якщо ж воно не допомогло, можна спробувати на собі кілька народних рад:

  • тепла ванночка на відварі дубової кори;
  • тампон просочити соком алое, помістити в анальний отвір;
  • тампон просочити камфорним маслом і медом, вставити в анальний отвір.

  При лікуванні народними методами обов’язково отримаєте консультацію фахівця.

  Чи можна вживати алкоголь після операції

  Після видалення гемороїдальних вузлів у більшості випадків призначаються антибіотики. Як багатьом відомо, алкоголь з ними не сумісний. За умови, що операція пройшла успішно, проблеми з дефекацією пішли, стілець нормалізувався, вживати алкоголь при геморої дозволяється через 10-14 днів після закінчення курсу прийому антибіотиків. Проте оптимальним строком все ж є період 1,5-2 місяці. За цей час можна напевно зрозуміти, пішла проблема.

  Призначити більш точний термін періоду тверезості може тільки лікуючий лікар.

  Моя довідка - Корисні поради