Алкоголь і зачаття: вплив спиртного на зачаття дитини

Деякі люди вважають, що фужер вина або чарка горілки в день ні на що не вплинуть. Чоловік і дружина не знаходять в цьому неприємних наслідків, однак етанол має накопичувальним ефектом.

Як правило, цей ефект проявляє себе, коли подружжя подумують про поповнення в сімействі. На організм чоловіки й жінки етиловий спирт впливає по-різному, але результат завжди є негативним.

Алкоголь і зачаття: вплив спиртного на зачаття дитини

Вплив алкоголю на зачаття дитини у чоловіків

Чоловічі статеві клітини досить-таки ніжні і тендітні. Змінити якість сперми здатні різні фактори – чоловічі патології, стресовий стан, втома. Вплив алкоголю на спермограму проявляється у зменшенні рухливості сперматозоїдів. Тим самим знижується ймовірність запліднення.

Раніше люди думали, що пара келихів не може вплинути на якість сперми, оскільки сперматозоїди утворюються ще до вживання алкоголю. В даний час фахівці впевнені в зворотному, оскільки продукти метаболізму етанолу потрапляють в біологічну рідину вже через 1 годину після прийому спиртного.

Вплив алкоголю на сперму обумовлює розвиток деструктивних реакцій, етиловий спирт руйнує неушкоджені статеві клітини. А сперматозоїди без головки або хвостика не можуть виконати своєї функції — запліднення.

Постійне вживання спиртовмісних напоїв призводить до утворення хворих статевих клітин. Порушуються їхні морфологічні і генетичні характеристики. Якщо відбулося запліднення таким нездоровим сперматозоїдом, ймовірність появи на світ дитини з важкими патологіями вкрай висока.

Алкоголь і зачаття: вплив спиртного на зачаття дитини

Раніше, коли медицина була не так розвинена, діяв природний процес природного відбору. Неповноцінні ембріони, що зародилися внаслідок п’яного зачаття, піддавалися відторгнення самим організмом жінки, траплявся викидень. Зараз фахівці намагаються всіляко зберегти вагітність, тому часто народжуються діти з вираженими аномаліями розвитку.

Постійний прийом алкоголю негативно впливає на потенцію. Чим більше п’є чоловік, тим менше у нього статевий потяг і ймовірність провести статевий акт закінчений. Нові чоловічі статеві клітини дозрівають близько 3 місяців.

Скільки потрібно утримуватися від алкоголю перед зачаттям? Лікарі рекомендують період в 3-4 місяці, якщо людина серйозно вирішив стати татом міцного і повноцінного малюка.

Стан сп’яніння і здоров’я жінки

Будь-яка дівчинка з’являється на світ з великим запасом жіночих статевих клітин у яєчниках. Під час пубертатного періоду яйцеклітини залишають фолікули 1 раз в місяць, трапляється овуляція. Етанол призводить до порушень менструального циклу, сприяє підвищенню числа ановуляторних циклів, при яких овуляції зовсім буває.

Будова жіночих статевих клітин також змінюється під впливом етилового спирту, як і чоловічих. Етанол руйнує не тільки переважаючий фолікул, але і весь резерв яйцеклітин в жіночих статевих залозах. Тому, навіть якщо жінка вирішила не пити 3-4 місяці тому, вірогідність зачаття повноцінного дитини у неї неймовірно мала.

Алкоголь і зачаття: вплив спиртного на зачаття дитини

Яєчники у жінки в алкогольному сп’янінні швидко старіють, їх функції слабшають, розвивається безплідність. Але багато запитують, чому дами, що знаходяться в стані постійного сп’яніння, систематично вагітніють і народжують? Причому навіть частіше, ніж жінки, виключивши алкоголь ще при плануванні вагітності.

Рішення тут досить непередбачуване. Жіночі статеві клітини, поки робота яєчників зовсім не ослабла, «мобілізуються» в несподіваних умовах, оскільки їх головне завдання – продовження роду.

Будучи хворими і неповноцінними, яйцеклітини починають посилено виконувати цю функцію, тому про здоровий заплідненні тут мова не йде.

Запліднення під час сп’яніння

Якщо і чоловік, і жінка під час зачаття були п’яні, але не є алкоголіками, є мала ймовірність народження здорової дитини.

Алкоголь і зачаття: вплив спиртного на зачаття дитини

Подружжя, випили спиртного перед статевим актом, ризикують станом здоров’я майбутнього потомства. Алкогольне сп’яніння для чоловіка в момент запліднення більш небезпечно, ніж п’яне зачаття для жінки, оскільки етанол, проникаючи в сперму, діє на сперматозоїди. Жіночі статеві клітини сформовані раніше.

Якщо під час фолікулярної фази циклу дама не вживала спиртного, то мала його частина в момент запліднення не вплине на яйцеклітину. Однак може впливати на запліднену яйцеклітину по мірі просування її по матковій трубі.

Тому після п’яного зачаття трапляються позаматкові вагітності, ранні викидні, відторгнення плідного яйця. Всяке втручання в чутливий процес поділу зиготи може призвести до втрати вагітності.

Вживання спиртного після запліднення

Від моменту запліднення до затримки менструації проходить не менше двох тижнів. Іноді жінка зовсім не думає про те, що запліднення відбулося, і протягом першої, і другий тижні веде дозвільний спосіб життя, вживаючи алкоголь. Після позитивного тесту на вагітність жінка замислюється, як етанол міг впливати на майбутнього малюка і треба робити аборт.

Алкоголь і зачаття: вплив спиртного на зачаття дитини

Все, що проникає в організм матері в перший тиждень після зачаття, потрапляє до дитини.

Якщо дама не знаходиться в постійному стані алкогольного сп’яніння, дорослий організм здатний трохи компенсувати малюкові дискомфорт. Тому переривати вагітність лише тому, що до затримки місячних вжито кілька фужерів вина, не треба. Швидше за все, здоровий організм майбутньої матері зміг ліквідувати негативний вплив.

Не можна в подальшому вживати спиртні напої, оскільки у плода йде складний процес – становлення всіх органів і систем. Прийом етилового спирту на даному етапі може привести до небажаних наслідків: аномалій розвитку головного мозку і спинного мозку, внутрішніх органів.

Вживання алкоголю в перші тижні вагітності підвищує ймовірність появи вираженого токсикозу.

Імунний статус п’є жінки знижений порівняно зі станом імунної системи тверезої людини. Це утворює додаткові ризики при вагітності, оскільки випиваюча жінка більш схильна до захворювань, що викликаються бактеріями і вірусами.

Алкоголь і зачаття: вплив спиртного на зачаття дитини

Як вплине п’яне зачаття малюка

Те, що етиловий спирт до запліднення і під час запліднення діє на потомство, безумовно. Але, на жаль, не всі подружжя це пам’ятають. Напевно, причина цієї легковажності полягає у відсутності інформаційних відомостей про те, якими стануть наслідки. Ми звиклися з думкою, що етанол небезпечний, не знаючи, яким чином спиртне впливає на майбутніх спадкоємців.

Алкоголь, що діє під час зачаття на чоловічі і жіночі статеві клітини, порушує утворення ланцюжків ДНК діляться клітинах заплідненої яйцеклітини. Формування органів і систем відразу відбувається неправильно.

Часто зустрічаються наслідки зачаття в алкогольному сп’янінні

  • «Заяча губа» — це порок особи, обумовлений незарощення верхньої губи, формуванням некрасивою ущелини. Це призводить до труднощів у годуванні дитини, далі це порушення заважає розвитку мовної функції. Як правило, цей порок спостерігають у хлопчиків. Утворюється ця тріщина в перші тижні вагітності (до 2-х міс.).

Аномалія обумовлена мутацією TBX22-гена. Цей стан розвивається при радіаційному впливі, постійному вживанні спиртних напоїв обома подружжям або одним з них навіть в малих дозах. Ультразвукове дослідження дає можливість виявити цей порок у малюка лише на пізніх термінах вагітності. А після 32 тижня вагітності не рекомендують переривати.

  • «Вовча паща» – це аномалія, обумовлена появою ущелини м’якого і твердого неба, із-за цього носова порожнина стає ізольованою від ротової. Після розвитку щілини виникають труднощі у годуванні малюка, мовні дисфункції. У виникненні захворювання можна виключити провину жінки, оскільки воно виникає внаслідок токсичного впливу на TBX22-ген в Х-хромосомі.

Для усунення дефектів необхідно оперативне втручання, може бути, і не одне, а після – довгий процес відновлення. «Вовча паща» гірше піддається терапії і більш поширена. Трапляється, що дитині до 3 років роблять близько 7 операцій.

Алкоголь і зачаття: вплив спиртного на зачаття дитини

Фетальний алкогольний синдром

Це назва включає поєднання фізичних і психічних аномалій розвитку, що виникли у дитини з-за того, що жінка перебувала в алкогольному сп’янінні до або після запліднення. В основному, пошкоджується ЦНС. Діти з’являються на світ розумово відсталими, з порушеним інтелектом і поведінковими реакціями, пошкодженням структури відділів мозку.

Практично всі діти, зачаті батьками в стані сп’яніння, з’являються на світ з дефіцитом ваги і маленьким ростом. Часто спостерігаються вроджені вади статевої системи і серця. Вираженість наслідків пояснюється частотою і тривалістю вживання спиртного батьками. Для дітей з фетальным алкогольним синдромом характерно наступне:

  • Очі виглядають вузькими;
  • Перенісся малюка широка;
  • Вертикальні складки між носом і верхньою губою практично не помітні;
  • Верхня губа дуже тонка;
  • Монголоїдна складка століття в області слізного каналу;
  • Мікроцефалія різного ступеня вираженості.

Малюків з цим синдромом відзначають відразу після появи на світ. Всі вади, обумовлені етанолом, з часом не зникають. Не завжди вони візуалізуються відразу.

Якщо жінка не п’є багато, але вживає спиртне постійно, то наслідки алкогольного синдрому з’являться не відразу. Аналогічний ефект виникне при зачатті дитини тверезої жінкою від алкоголіка.

Алкоголь і зачаття: вплив спиртного на зачаття дитини

Інші наслідки

Систематичне стан сп’яніння одного або обох подружжя до зачаття, під час запліднення, в перші кілька тижнів після запліднення призводить до розвитку пізніх порушень у дитини.

До цих поразок відносять ушкодження зору і слуху. Вони виявляються через кілька місяців після народження малюка. У дітей знижена прагнення до навчання, існують труднощі із запам’ятовуванням, концентрацією уваги.

Порушення поведінки виникає ще до настання пубертатного періоду. Часто дитині необхідна навчання в спеціальній установі. Ці діти не вміють контролювати свої вчинки.

Статистичні відомості

Найчастіше майбутні батьки думають, що наведені наслідки їх не торкнуться. Це помилкова думка, оскільки в Росії з 1000 новонароджених у 10 дітей фіксують фетальний алкогольний синдром. Якщо у батьків один малюк з даним синдромом, то у другого з 80% ймовірністю будуть спостерігатися ознаки того ж захворювання різної вираженості.

Жінка, випиваюча кілька разів за тиждень, ризикує стати матір’ю неповноцінної дитини з імовірністю 45%. Якщо в період вагітності вона не перестане пити, така можливість збільшується в 2 рази. Статистичні дані свідчать, що 13% дітей, які перебувають в інтернатах чи будинках дитини, мають стійкі прояви фетального алкогольного синдрому. У 45% малюків ці ознаки слабко виражені.

Для 90% таких дітей підвищений ризик виникнення алкогольної залежності в підлітковому періоді. У жінок, які помірно п’ють під час вагітності, така ймовірність анітрохи не менше. Малюк схильний до пагубній пристрасті вже генетично.

Щоб не допустити розвитку такої картини, необхідно подумати про здоров’я дитини ще до настання вагітності. Варто виключити всякі патологічні потяги і вирішити, як слід очистити свій організм. З’ясуйте, скільки б ви не пили за цей період, вплив алкоголю на сперму і яйцеклітини величезна. Алкоголь і зачаття – поняття несумісні. Тому, заради здоров’я свого малюка, краще не пити.

Моя довідка - Корисні поради