Афобазол і алкоголь: сумісність та наслідки

Лікування стресових захворювань без застосування транквілізаторів неможливо. І один з найбільш відомих і часто використовуваних подібного роду препаратів – Афобазол. Одночасний прийом транквілізаторів і алкоголю в більшості випадків протипоказаний. Однак, Афобазол є винятком.

Афобазол і алкоголь: сумісність та наслідки

Але от як правильно пити цей препарат при вживанні спиртного – щоб і ефект був, і шкідливі наслідки звелися до мінімуму?

Особливості взаємодії Афобазола і алкоголю

Афобазол призначається пацієнтам, у яких діагностовано невроз, депресія та інші стани, що вимагають зняття тривожного синдрому.

При проходженні курсу лікування цим препаратом прийом спиртних напоїв не заборонено – Афобазол не посилює дію спиртовмісних напоїв і не сприяє отруєння організму продуктами розпаду етанолу.

Як зняти стан напруженості

На жаль, в наш неспокійний час невротичні захворювання діагностуються і у чоловіків, і у жінок.

Існують ситуації, до яких організм адаптується досить складно – психіка людини, що знаходиться в постійній напрузі, розхитується. Щодня присутнє відчуття тривоги і почуття страху негативно впливають на його самопочуття і підривають здоров’я людині доводиться звертатися за допомогою до фахівців.

Транквілізатори призначаються в разі постійно присутнього відчуття тривожності і при зниженні концентрації уваги. Афобазол, надаючи помірний вплив на організм, більшістю пацієнтів переноситься добре. В аптеках препарат відпускається без рецепта.

Афобазол і алкоголь: сумісність та наслідки

Афобазол також приймають в передменструальному періоді і при лікуванні захворювань, що знижують якість життя людини. Препарат включено в курс терапії при онкології і дерматологічних хворобах. Деякі пацієнти запитують – чи можна поєднувати прийом Афобазола з вживанням спиртних напоїв? Відповідь на це питання досить неоднозначне.

Афобазол: механізм дії препарату

 • Активна речовина Афобазола, впливаючи м’яко і заспокійливо на центральну нервову систему, знімає симптоми тривожності, плаксивості і дратівливості, рятує від нервових спазмів і вегетативних порушень.

Переваги Афобазола

Афобазол, на відміну від інших транквілізаторів:

 • Містить у своєму складі фабомотизол і, завдяки цьому, вибірково впливає на рецептори головного мозку.
 • Не пригнічує діяльність шлунково-кишкового тракту і нервової системи.
 • Сприяє виведенню з організму токсичних речовин.
 • Препарат можна приймати в комплексі з багатьма лікарськими засобами, а ефект від його прийому стає помітним через 5 діб.

  Дія спиртних напоїв

  Якщо порівняти відчуття, випробовувані пацієнтом від вживання алкоголю, з відчуттями, які він випробовує на початковій стадії лікування Афобазолом, виявиться, що вони дуже схожі. Тривожний стан йде, настрій піднімається, настає повне розслаблення.

  Однак, якщо пацієнт продовжує поєднувати прийом препарату з випивкою, він стає злим і навіть агресивним.

  Афобазол і алкоголь: сумісність та наслідки

  Лікування гормонального збою у жінок

  Багато жінок при гормональних перепадах вживають алкогольні напої для зняття симптомів дратівливості, підняття настрою, поліпшення самопочуття. Робити цього не варто – етанол, що міститься в алкоголі, отруює і руйнує організм. І, в першу чергу, страждають нейрони головного мозку.

  Отже, зміни, що відбуваються в ендокринній системі, лише посилюються. Оманливе розслаблення, накриває організм після чергової дози алкоголю, рано чи пізно проходить. А проблеми залишаються.

  При наявності гормонального збою з допомогою Афобазола можна нормалізувати настрій і позбутися від симптомів вегетативних порушень. Прийом алкоголю у цьому випадку відчутної шкоди організму не принесе, але ефективність прийнятого препарату буде знижена в рази.

  Лікування неврозів

  Збої в роботі нервової системи виражаються неврозами. Деякі люди, щоб розслабитися, зняти стрес або позбавитися від психоемоційного напруги, вживають алкоголь. У стані сп’яніння людина трохи заспокоюється, однак, проблеми його не вирішуються. Людина п’є знову і знову, отруюючи тим самим свій організм і посилюючи симптоми неврозу, стаючи все більш злим і агресивним.

  Афобазол при лікуванні неврозів м’яко впливає на рецептори головного мозку і стимулює роботу центральної нервової системи – гальмування м’язової активності і функцій організму при цьому не спостерігається.

  Афобазол і алкоголь: сумісність та наслідки

  При одночасному прийомі Афобазола і алкоголю ефективність препарату знижується. Шкоди організму така комбінація, звичайно, не принесе. Але і користі від неї не буде.

  Лікування захворювань внутрішніх органів

  Етиловий спирт шкідливий для внутрішніх органів, це безперечно. Алкоголь розширює судини і, найчастіше, стає провокатором внутрішніх кровотеч.

  Після того, як відбулося розширення судин, слід їх різке звуження і функція кровообігу порушується. Спиртні напої, вжиті одночасно з Афобазолом, знижують ефективність лікарського засобу і не дозволяють досягти високих результатів у лікуванні.

  Лікарі категорично забороняють спільний прийом Афобазола і алкоголю при:

  • Порушення в роботі серцево-судинної системи.
  • Бронхіальній астмі.
  • Дерматологічних захворюваннях.
  • Червоному вовчаку.
  • Раку.

  Всім цим захворюванням супроводжують бронхолегеневі і судинні порушення – вживання спиртовмісних напоїв при проходженні курсу лікування Афобазолом призведе до розвитку ускладнень. З-за підвищеного навантаження на судини небезпечний спільний прийом цих ліків і алкоголю та при наявності захворювань шлунково-кишкового тракту. Особливо, якщо у пацієнта діагностовано виразка шлунка і дванадцятипалої кишки.

  Не варто забувати і про те, що алкоголь є величезна кількість протипоказань (на відміну від Афобазола) – надмірна пристрасть до випивки загрожує небезпечними для здоров’я наслідками.

  Афобазол і стан алкогольного сп’яніння

  Афобазол відноситься до малотоксичних транквілізаторів. Випадків передозування цим препаратом зафіксовано вкрай мало.

  Алкоголь і передозування препаратом

  При багаторазовому перевищенні дози Афобазола може наступити інтоксикація організму. У цьому випадку побічним ефектом буде седативну ускладнення.

  Афобазол і алкоголь: сумісність та наслідки

  Найнеприємнішими наслідками передозування стають:

  • Відчуття сонливості.
  • Порушення роботи центральної нервової системи.

  Дія Афобазола і алкоголю, в цьому випадку, буде одночасним – затормаживающее дія ліків (якщо дози його перевищені) накладеться на аналогічну дію спиртного напою. Токсичність останнього зросте, організму буде завдано непоправної шкоди.

  Прийом Афобазола при похмільному синдромі

  Наслідки запою можуть бути усунені за допомогою Афобазола — препарат зніме супроводжує похмілля почуття провини і усуне порушення психологічного характеру.

  Однак, ефект від лікарського засобу буде помітний не раніше, ніж через 3-4 дні (і тільки за умови регулярного прийому). Але після закінчення цього терміну симптоми похмілля вже й самі зникнуть.

  Висновок – Афобазол не допоможе позбутися від похмільного синдрому. І навіть не усуне його симптоми. Але, так як цей препарат безпечний, приймати його можна організм до нього не звикне. А у разі скасування ліки неприємних наслідків не виникне.

  Афобазол і алкоголь: сумісність та наслідки

  Деякі лікарі призначають своїм пацієнтам Афобазол для позбавлення від наслідків запою. Однак, не варто забувати, що від пристрасті до алкоголю препарат не вилікує – настільки складне захворювання вимагає спеціалізованої терапії.

  До речі, Афобазол досить ефективний при купировании абстинентного синдрому.

  Фахівці допускають можливість одночасного прийому Афобазола і алкоголю. Але краще цього не робити – і лікування буде більш результативним, і організму не доведеться відчувати на собі негативний вплив спирту.

  Прийом Афобазола при вживанні слабоалкогольних напоїв

  Алкоголь, навіть слабкий, знижує дію препарату – будь-який напій, що містить етанол поєднувати з прийомом Афобазола не можна.

  Афобазол і пиво не поєднуються!

  У безалкогольному пиві вміст алкоголю мінімально – не більше 1%. Вживання цього напою не впливає на ефективність Афобазола – пити безалкогольне пиво і лікуватися Афобазолом лікарі не забороняють.

  А ось до звичайного пива, слабоалкогольних напоїв і коктейлів, це не відноситься – при проходженні курсу лікування Афобазолом від їх вживання потрібно відмовитися.

  Як правильно розділити прийом Афобазола і вживання алкоголю

  Вживання алкоголю при проходженні курсу лікування Афобазолом варто повністю виключити. В іншому випадку потрібного терапевтичного ефекту досягти не вдасться.

  Афобазол і алкоголь: сумісність та наслідки

  Протягом усього періоду лікування препаратом потрібно пам’ятати, що:

  • Пити Афобазол потрібно тільки тверезим.
  • Після вживання спиртовмісних напоїв приймати Афобазол можна тільки після повного виведення етанолу з організму. Тривалість періоду «вичікування» безпосередньо залежить від міцності алкоголю і від його дози. Якщо напій був міцним, Афобазол потрібно випити не раніше, ніж через 1,5 доби.
  • Вживати алкоголь можна не раніше, ніж через 2 тижні після завершення курсу прийому Афобазола.

  Якщо правила прийому Афобазола (стосуються алкогольних напоїв) були порушені одноразово, шкоду для організму буде мінімальним. Однак, випробовувати долю не варто – Афобазол і алкоголь несумісні.

  Відгуки

  Анатолій, Санкт-Петербург. Так вже сталося, що одного разу мені довелося приймати Афобазол – у моєму житті були не найкращі часи. Пив я препарат протягом місяця. Причому, разом з алкоголем – у поєднанні з напоями були різної фортеці. Для мого організму не було абсолютно ніяких наслідків. Не знаю, як інші, але я почував себе добре. Чи можна вживати Афобазол з алкоголем? Не можу сказати точно. Я вживав.
  Надія, Владивосток. Я пила Афобазол, коли поміняла роботу. Всі мої переживання, пов’язані з цим моментом, пішли самі собою – я перестала нервувати і дратуватися по дрібницях. Одного разу випила келих пива – змішала з Афобазолом. Мене потягнуло в сон, навалилася втома, я стала погано думати. Ні — я майже втратила свідомість. З тих пір точно знаю – вживати при прийомі Афобазола спиртне не можна. І що буде, якщо випити все разом. До речі, в інструкції по застосуванню про це сказано.

  Є протипоказання. Необхідна консультація фахівця

  Моя довідка - Корисні поради