Ацикловір і алкоголь: сумісність та наслідки

Вірус герпесу — це захворювання, з яким стикалися багато. Найчастіше він проявляється у вигляді «простуди» на губах. Виглядає герпес по-різному: іноді це групи дрібних бульбашок, в інших випадках – цілісне утворення. Супроводжується захворювання тягне болем або сверблячкою. На етапі загоєння герпес покривається скоринкою, що надає особі неохайний вигляд.

Ацикловір – перевірений і надійний препарат, який успішно допомагає придушувати прояви вірусу герпесу. Він вимагає курсового прийому, тому хворі часто цікавляться: «Сумісні ацикловір і алкоголь?». У даній статті ви дізнаєтеся, можна поєднувати Ацикловір і алкоголь.

Ацикловір і алкоголь: сумісність та наслідки

Що являє собою Ацикловір

Ацикловір – противірусний препарат, що уповільнює розмноження і поширення вірусу герпесу. Важливо розуміти, це ліки не лікує герпес раз і назавжди, але воно здатне зменшити і полегшити зовнішні прояви хвороби.

Ацикловір призначається для лікування генітального герпесу, шкірних висипань (в тому числі на слизових), а також позбавляючи та вітряної віспи. Найчастіше при зникненні симптомів люди вважають себе здоровими і вирішують припинити лікування. Однак не можна переривати курс прийому ацикловіру, який призначив лікар, тому що вірус нікуди не зник, тільки трохи ослаб.

Пам’ятайте, що навіть у процесі лікування препаратом є ризик заразити інших. Герпес легко передається через дотики. Тому хворий повинен бути дуже уважний до гігієни рук.

Доторкнувшись до зараженої області, а слідом до інших частин свого тіла, людина легко переносить інфекцію. Найбільш сприйнятливими до вірусу вважаються слизові оболонки (очі, ніс тощо). Для дезінфекції можна користуватися спеціальними антибактеріальними засобами, серветками або просто ретельно та регулярно мити руки з милом.

Ацикловір і алкоголь: сумісність та наслідки

Побічні ефекти

Ацикловір має ряд протипоказань до застосування. Необхідно повідомити вашого лікаря про наявних захворюваннях нирок, печінки, ослабленому імунітеті. Крім того, застосування Ацикловіру неможливо при наявності у вас чутливості до одного або декількох компонентів ліки.

 • Вагітним жінкам категорично заборонено приймати Ацикловір без попередньої консультації з фахівцем. Якщо можлива користь переважає потенційні ризики, то лікар дозволяє використовувати препарат. До речі, якщо у жінки діагностовано генітальний герпес на момент пологів, захворювання може передатися дитині.
 • У період грудного вигодовування лікування Ацикловіром проводити не можна, так як він потрапляє в молоко. У складних випадках, коли необхідний прийом, лікар може порадити припинити годування на весь період лікування.

Ацикловір недорогий, але дуже серйозний препарат, тому не варто ставитися до нього легковажно. Пити таблетки необхідно в строгій відповідності з вказівкою лікаря. Неприпустимо самостійне збільшення/зменшення дози, пропуск прийому та його припинення раніше терміну.

Ацикловір і алкоголь: сумісність та наслідки

Приймати одночасно декілька доз замість пропущених також заборонено. Для кращого ефекту приймайте препарат в один і той же час.

Побічних дій у Ацикловіру не багато, серед них найбільш імовірні:

 • алергічні реакції;
 • запаморочення, головний біль;
 • порушення в роботі ШЛУНКОВО-кишкового тракту (нудота, блювання, діарея);
 • порушення роботи нирок (набряки, мізерне сечовипускання).
 • Алергія проявляється у вигляді кропив’янки (висип), набряку язика, губ та горла, як наслідок – утруднене дихання. Це дуже небезпечний стан, тому при виникненні таких симптомів обов’язково негайно звернутися за медичною допомогою.

  Варто насторожитися, помітивши синці і кровотечі.

  Якщо ви помітили інші побічні дії при прийомі препарату, слід також негайно звернутися до лікаря.

  Увага! Зберігайте таблетки в недоступному для дітей місці!

  Передозування

  У разі виникнення передозування, потрібно терміново викликати бригаду швидкої допомоги. До приїзду лікарів самостійно промийте шлунок. Прояви передозування можуть бути самими різними: судоми, нервове збудження, втрата свідомості.

  Ацикловір і алкоголь

  Вживання алкоголю під час лікування Ацикловіром вкрай небажано і небезпечно. У найбільш складних випадках можливі ураження печінки та отруєння різної тяжкості. Справа в тому, що при одночасному прийомі продукти і алкоголю, і ліки накопичуються в крові, так як печінка метаболізує їх за допомогою одних і тих же ферментів.

  Ацикловір і алкоголь: сумісність та наслідки

  Таблетки Ацикловіру і алкоголь не сумісні. Згідно з проведеними дослідженнями, при спробі одночасного прийому ліків і алкоголю у пацієнтів виникає сонливість, млявість, загальмованість свідомості. Ці симптоми небезпечні для людей, чия повсякденна діяльність вимагає особливої концентрації і координації, а також для автомобілістів.

  Так як вірус герпесу активізується і проявляється в періоди ослаблення імунітету (простудні захворювання, стреси тощо), одночасне вживання алкоголю значно погіршує ситуацію.

  Знижуючи імунну реакцію, етанол збільшує загальну тривалість перебігу хвороби. Алкоголь ослабляє організм, заважає Ацикловіру боротися з розмноженням вірусів герпесу.

  Для того щоб зрозуміти, як це відбувається, потрібно розглянути принцип дії імунної системи.

  Спочатку імунні клітини знаходять шкідливі для організму бактерії, віруси або організми. Слідом за роботу приймаються лейкоцити – макрофаги, які досягають пошкодженої області, переміщаючись по кровоносній системі. Виявивши небезпечні клітини (збудників хвороби), лейкоцити просто їх знищують.

  Алкоголь небезпечний тим, що здатність макрофагів боротися з шкідливими збудниками порушується. Отже, природний захист організму істотно слабшає.

  Речовини, які виробляються для початку запальної реакції, генеруються в менших кількостях, тому порушується вся система, покликана зупиняти і знищувати бактерії і віруси.

  Найважливішою функцією людського імунітету є здатність встановлювати і визначати збудників інфекцій. Етиловий спирт згубно діє на роботу лімфоцитів, зменшуючи їх кількість. Вироблення антитіл Б-клітинами також виявляється під негативним впливом спиртовмісних напоїв.

  Таким чином, вживання алкоголю знижує захисну функцію організму, імунітет не може працювати в повну силу.

  Прихований шкоди для імунітету

  Етанол здатний засмучувати і навіть зривати циркадні ритми організму (чергування часу неспання і сну в добовому відрізку). Наслідки вельми неприємні, схожі з дискомфортом при знаходженні в кардинально іншому часовому поясі.

  Ацикловір і алкоголь: сумісність та наслідки

  Деякі з легкістю перебудовуються або зовсім не помітять змін, але якщо вже підірване здоров’я, можливі серйозні наслідки. Наприклад, прояви діабету і загострення захворювань серця і судин.

  Під час вживання спиртного збільшується витрата речовин, життєво необхідних організму: електролітів, вітамінів і мінералів. Їх виведення негативно позначається на функціонуванні органів і тканин, може привертати до їх руйнування.

  Ще один важливий аспект впливу алкоголю на людину відомий усім, хто мав необережність перебрати з кількістю напоїв. Зневоднення проявляється сильною спрагою на наступний після «застілля» ранок. Дотримання водно-електролітного балансу життєво важливо для кожного організму.

  Дегідрації призводить до згущення крові, отже, органи і тканини недоотримують кисень і необхідні поживні речовини. Мозок, в прямому сенсі слова, висихає. Лейкоцити, які відповідають за захист, також позбавляються швидкості пересування.

  Порушення водного балансу, викликане алкоголем, впливає і на лімфу, обсяг якої в кілька разів більше об’єму крові. Порушується правильний перебіг обміну речовин, продукти розпаду повною мірою не видаляються. Такий збій призводить до запальних процесів. Зловживання спиртними напоями — це ризик розвитку ускладнень захворювань, у тому числі загострення перебігу вірусу герпесу.

  Ліки та алкоголь

  Сумісність Ацикловіру з алкоголем неможлива, рівно так само, як і сумісність з іншими лікарськими засобами. До них відносяться і Бади, і навіть рослинні препарати.

  Ацикловір і алкоголь: сумісність та наслідки

  Якщо одночасно вживати алкогольні напої та медичні препарати, потрібно бути готовим до виникнення наступних наслідків:

 • сильне запаморочення;
 • головні болі;
 • скачки кров’яного тиску;
 • нудота і блювання;
 • порушення координації;
 • неадекватна поведінка;
 • втрата свідомості.
 • Спільне вживання етанолу з ліками часто призводить до порушення функцій печінки, а також внутрішніх кровотеч, утруднення в роботі серця і судин, ускладнення дихання і багатьох інших проблем зі здоров’ям. У деяких випадках виникає депресія.

  Досить часто побічні ефекти прийому ліків і збільшення його токсичності з’являється при взаємодії з алкоголем. Це призводить до пошкодження органів. Менш небезпечним явищем буде зниження ефективності препарату або його повна безглуздість.

  Незалежно від дози спиртовмісних напоїв, вони значно збільшують ризик розвитку сонливості, млявості, що заважає концентрації, позбавляє здатності зосередитися. Кожен автовласник повинен це розуміти і усвідомлювати відповідальність, тому що виникає реальна небезпека нашкодити не тільки самому собі, але й іншим учасникам руху.

  Поява герпесу на шкірі пов’язують з ослабленням організму застудами, стресом та іншими захворюваннями. Тому одночасно з Ацикловіром можуть бути призначені і інші ліки. Якщо при проходженні курсу лікування вживати алкоголь, можна збільшити силу побічних ефектів.

  Отже, можна Ацикловір з алкоголем? Лікарі дають однозначну відповідь: «Ні».

  Відгуки

  Ганна Лосєва, 23 роки, р. Хабаровськ. Цієї осені мені не пощастило: прямо перед Днем народження обсипало весь рот герпесом. Я була в розпачі, стала приймати таблетки Ацикловір і мазала кремом. За два дні ситуація не змінилася, я вирішила обійтися без фотографій. Звичайно, під час святкування я пила різні коктейлі. Як же мені було погано ранок! Нудота, запаморочення і жахлива слабкість. Загалом, пити ліки з алкоголем більше я не буду.
  Петро Демченко, 35 років, р. Ростов-на-Дону. У мене був герпес на губі, він періодично з’являється. Мазав Ацикловіром, таблетки не пив. З колегами відзначили завершення проекту парою келихів шампанського. Ніяких змін я не побачив, побічних дій не було.
  Денис Шульгін, 24 роки, р. Москва. Лікар прописав мені від генітального герпесу пити Ацикловір курсом. Сталося у мене один захід, потім інше. Коротше кажучи, кілька днів я пив алкоголь у великих кількостях. Після чергової гулянки прихопило печінка, відразу зрозумів, що пора припиняти.

  Є протипоказання. Необхідна консультація фахівця

  Моя довідка - Корисні поради