Записати розмову в “Вайбере”: покрокова інструкція, як виконати запис розмови в Viber, збереження відеодзвінків

Поширення записів аудіо та відео законодавчо заборонені – це порушення права на приватне життя. Але в законах нічого не сказано про записи для особистого користування. Саме тому багатьом користувачам Вайбера так не вистачає функції збереження дзвінка – доводиться користуватися сторонніми сервісами.

Вайбер – це надпопулярний месенджер, який дозволяє своїм користувачам не тільки відправляти безкоштовні текстові, голосові повідомлення і медіа-матеріали, але і здійснювати безкоштовні дзвінки при наявності інтернет-з’єднання.

Вайбер повний корисних функцій, але, як і в інших месенджерах, в ньому немає вбудовано-ної функції запису дзвінка – так розробники програми підкоряються законодавству і перешкоджають незаконному розповсюдженню особистих даних користувачів.

Записати розмову в Вайбере. Як це зробити?

На жаль, ніяких внутрішніх можливостей для запису розмови немає і користувачів, які просто хочуть зберегти розмову, щоб завжди мати під рукою важливу інформацію, змушені завантажувати спеціальні програми. Записати розмову можна і на звичайний диктофон, але звук буде неякісним, а файл буде зберігатися в незручній системній папці.

Записати розмову в Вайбере: покрокова інструкція, як виконати запис розмови в Viber, збереження відеодзвінківЗапис дзвінка в месенджері.

Додатків, за допомогою яких запис дзвінків Viber стає легкою справою, багато. Їх можна завантажити на будь-який телефон, що підтримує сам Вайбер, з PlayMarket або AppStore.

Користуватися варто тільки популярними програмами з відгуками та високими оцінками, інакше є ризик скачати програм-му, призначену для крадіжки даних і подальшого шахрайства з їх допомогою.

Як знайти такий додаток:

 1. Відкрийте свій аккаунт в PlayMarket або AppStore через додаток.
 2. Введіть у поле пошуку «вайбер запис розмови» або «viber запис дзвінка» – в результатах буде достатньо програм, просто виберіть потрібну.
 3. Завантажте програму стандартним способом і відкрийте його.
 4. Створіть акаунт у додатку для запису, якщо це необхідно.
 5. Дотримуйтесь інструкцій, щоб завершити налаштування (наприклад, налаштувати хмарні збереження).
 6. Відкрийте Вайбер зі свого аккаунта на цьому ж пристрої і перевірте – якщо програма працює, в налаштуваннях з’явиться пункт «запис розмови» або «відеодзвінка», якщо вона теж передбачена розробниками.
 7. Після установки будь-вхідний виклик можна буде записати і зберегти – досить натиснути відповідну кнопку в меню контактів. Щоб припинити запис будь-якого контакту, потрібно ще одне натискання.

Деякі програми працюють по-іншому, але більшістю з них можна скористатися за такою стандартною схемою.

Додатки і програми для запису телефонних розмов

Пам’ятайте, що користуватися такими програмами можна тільки в особистих цілях – наприклад, слухати аудіо самому або зберігати їх, якщо в розмові важлива інформація, яку не було часу записати або запам’ятати.

Читайте також:
Viber це соціальна мережа чи ні?

Демонстрація іншій особі може бути як невинною жартом, так і передумовою для судового позову – кожна людина має право на особисте життя та розповсюдження записів телефонних розмов з його участю без попередження є правопорушенням.

Таких програм є багато, тому що його творці заробляють на рекламі – шахраїв серед них дуже мало, це одиничні випадки.

Записати розмову в Вайбере: покрокова інструкція, як виконати запис розмови в Viber, збереження відеодзвінківПрограми для запису дзвінків.

Ось приклади кількох надійних програм для роботи з дзвінками Viber:

 • Cube Call Recorder;
 • Call Recorder for Viber;
 • Auto Recorder for Viber;
 • CV-Record Free;
 • «Запис дзвінків» (від Green Apple Studio).

Для запису дзвінків (або «call recorder») можна знайти ще кілька десятків таких додатків, що відрізняються тільки кількістю відгуків і завантажень.

Записати відеодзвінок у Viber

Вайбер відеодзвінок – ще одна функція популярного месенджера. Зберегти їх можна так само, як і аудіо – зазвичай вони зберігаються на сторонньому хмарі або скидаються на карту пам’яті користувача, якщо його пристрій може зберігати такі обсяги без шкоди іншим, більш важливим функціям.

Додатки, перелічені вище, крім аудіо можуть записувати ще і відео – принцип роботи програми для обох типів файлів однаковий.

Але є одна відмінність – відеодзвінок займає набагато більше пам’яті, важливо це враховувати і вчасно видаляти або переміщати файли, щоб не займати пам’ять.

Наскільки законна запис телефонних розмов?

Законодавство РФ захищає приватне життя своїх громадян і офіційно забороняє публікацію фотографій, аудіо та відео за участю третьої особи без її відома і дозволу. Це правило регулярно порушується в соцмережах, але ті, чиї матеріали (зазвичай фотографії) викладають, не звертаються в органи за відсутністю підстав.

З аудиозвонками, збережені в телефоні, трохи інша ситуація. За законом вони не є таємною інформацією, так як відбувся діалог між двома особами, кожна їх яких по очевидним причин було інформовано про виклик. Ніде не сказано, чи може один з учасників діалогу зберігати їх, раз він теж є учасником розмови – в будь-якому випадку, це ніяк не карається.

Читайте також:
Кому належить Вайбер і як з'явилася ця програма? Хто є творцем та розробником самого популярного месенджера?

Карається умисне або ненавмисне поширення такої інформації – особисто або через соціальні мережі. У тому випадку, якщо жертва, голос або зображення (в разі відеозапису) якої стають публічними матеріалами, пред’являє претензії, розповсюджувача загрожує цілком реальне адміністративне покарання.

Висновок – зберігати дзвінки можна, тільки якщо вони для особистого користування і не передаються іншим особам, які не беруть участь у первинному діалозі.

Моя довідка - Корисні поради