Чому в Вайбері мене не чує співрозмовник, проблеми зі зв’язком

Чому в Вайбері мене не чує співрозмовник? Проблема може бути як в месенджері, так і Ваш пристрій. Розберемося, чому не чути співрозмовника по Вайберу на комп’ютері і телефоні, як позбутися від проблеми.

Проблеми зі звуком в Вайбері

Зазвичай Viber працює стабільно і без помилок, проте ніхто не застрахований від появи проблем. Якщо не чують в Вайбері під час дзвінка, потрібно перевірити не тільки настройки мікрофона, а й швидкість інтернету, встановлену версію месенджера. Причиною може бути також механічна несправність мікрофона або обмеження звуку на рівні операційної системи.

Вайбер працює на комп’ютерах і мобільних пристроях, проблеми можуть виникати під час дзвінків або записи голосових повідомлень. Розберемося, як позбутися від помилки самостійно, як перевірити швидкість з’єднання, налаштувати чутливість мікрофона і почистити кеш додатка.

Зверніть увагу. Якщо не виходить вирішити проблему самостійно, завжди можна звернутися в службу підтримки Viber.

Чому погано чутно під час розмови на телефоні

Найчастіше через Вайбер телефонують. За допомогою месенджера можна заощадити на дзвінках за кордон і на міські номери. Що перевірити, якщо під час бесіди пропадає звук або зовсім не чути співрозмовника:

 • швидкість інтернет-підключення;
 • працездатність динаміків і мікрофона;
 • версію встановленого месенджера;
 • дозволу в операційній системі на використання мікрофона і динаміків.

Чому в Вайбері мене не чує співрозмовник, проблеми зі звязком

Важливо. Перед початком перевірки перезавантажте мобільний пристрій. Якщо це не допомогло, приступайте до пошуку проблеми.

Перевірка інтернету

Основною причиною, чому в Вайбері мене не чує співрозмовник, є нестабільне інтернет-з’єднання. Перевірити швидкість мережі можна за допомогою онлайн-сервісів, для цього буде потрібно будь-який браузер і не більше хвилини вільного часу.

Як перевірити швидкість мобільної мережі в телефоні:

 1. Перейдіть на сайт speedtest.net за посиланням.
 2. натисніть по клавіші «Почати» , дочекайтеся закінчення перевірки. Чому в Вайбері мене не чує співрозмовник, проблеми зі звязком
 3. Інформація про швидкість представлена ​​в Mbps, для стабільної роботи значення не повинно бути нижче 10-15 Mbps. Значення ping – чим менше, тим краще.

Якщо немає з’єднання з інтернетом або швидкість низька, під час дзвінка можна почути відлуння, артефакти. Найчастіше мова переривчаста або занадто тиха.

Рада. Підключіть пристрій до мережі WiFi. Так можна заощадити інтернет-пакети і домогтися високої швидкості підключення.

Якщо сигнал мережі переривається – перевірте залишок грошей на рахунку SIM-карти, наявність інтернет-пакетів. Сигнал може бути нестабільним при знаходженні в підвалі, районі з щільними забудовами або при віддаленості від населеного пункту.

Застаріла версія Viber

Проблема «мене не чути в Вайбері», може зустрічатися через застарілої версії месенджера. Для виключення помилки досить оновитися до останнього випуску, зробити це можна через вбудований магазин App Store або Play Маркет, це залежить від моделі телефону.

Чому в Вайбері мене не чує співрозмовник, проблеми зі звязком

Після поновлення рекомендується перезапустити пристрій. Тимчасові файли втечуть, і Вайбер запрацює без помилок.

Проблема в гарнітурі або мікрофоні

Чи не працює мікрофон в Вайбері? Причиною може стати механічна поломка обладнання. Для перевірки підключіть до пристрою гарнітуру, спробуйте записати голосове повідомлення або зателефонувати. Виключити поломку гарнітури можна за допомогою комп’ютера або іншого мобільного пристрою. Підключіть навушники до смартфону одного або до комп’ютера, перевірте працездатність мікрофона і динаміків.

Чому в Вайбері мене не чує співрозмовник, проблеми зі звязком

Якщо Вайбер добре працює тільки з навушниками, а без них під час розмови погано чутно співрозмовника – можливо, зламаний динамік. В цьому випадку доведеться звертатися в майстерню і Вайбер тут ні до чого.

Рада. Додайте гучність мультимедіа за допомогою бічних кнопок на телефоні. Зробити це можна під час розмови. Найчастіше гучність знижена, тому співрозмовника чути погано.

Збилися настройки дозволів

Чому в Вайбері перестав працювати мікрофон, при цьому звук з динаміків є? Справа може бути в дозволах, які потрібні операційній системі для повноцінної роботи програми. Дозволи запитуються при установці і першому запуску Viber, якщо вони збилися або не було надано, під час використання можливі помилки.

Як перевірити дозволу в телефоні:

 1. натисніть по іконці «Налаштування» , відкрийте розділ з додатками. Чому в Вайбері мене не чує співрозмовник, проблеми зі звязком
 2. Натисніть на «Всі програми», натисніть по Вайберу. Чому в Вайбері мене не чує співрозмовник, проблеми зі звязком
 3. Увійдіть в розділ з дозволами, включите доступ до мікрофона за допомогою важеля справа. Чому в Вайбері мене не чує співрозмовник, проблеми зі звязком

Спосіб усунення несправності розглянуто для телефону з ОС Android. Для смартфона з iOS дії можуть відрізнятися, однак зміст залишається тим самим.

Очищаємо кеш

При установці на телефон Viber збирає дані і зберігає їх у вигляді тимчасових файлів. Якщо під час використання часто з’являються помилки, рекомендується почистити кеш. Зробити це можна з розділу з додатками, для цього:

 1. Перейдіть в налаштування смартфона, знайдіть Вайбер в списку з додатками і натисніть по ньому.
 2. Натисніть на клавішу очищення, виберіть «Очистити кеш» . Чому в Вайбері мене не чує співрозмовник, проблеми зі звязком
 3. Після виконання операції рекомендується перезапустити смартфон.

Якщо нічого не допомагає, перезавантажте Viber. Видаліть стару версію і скачайте нову з офіційного магазину або через сайт розробників.

Виправити це для мене можна через офіційну підтримку Viber. Для цього перейдіть до офіційної формі і детально опишіть проблему «мене не чують в Вайбері». Як звернутися в техпідтримку, читайте в покрокової інструкції.

Перевіряємо налаштування на комп’ютері

Viber на комп’ютері оснащений панеллю керування, за допомогою якої налаштовується гучність динаміків і чутливість мікрофону. Розділ аудіо і відео Ви можете вибрати оптимальний рівень гучності, а також перевірити підключене устаткування.

Як увійти в налаштування Viber на ПК:

 1. Клацніть по клавіші «Параметри» на панелі зверху і виберіть «Налаштування» . Чому в Вайбері мене не чує співрозмовник, проблеми зі звязком
 2. Перейдіть на вкладку «Аудіо та відео» .
 3. За допомогою списку, що можна вибрати підключене обладнання, гучність регулюється повзунком, перевірка здійснюється в реальному часі за допомогою рядка «Рівень» .
 4. У розділі «Відео» виберіть потрібну камеру, переконайтеся в коректній роботі через віконце знизу. Чому в Вайбері мене не чує співрозмовник, проблеми зі звязком

Якщо в Viber складно почути, що говорить співрозмовник, перевірте рівень гучності через панель управління. Для цього:

 1. Натисніть на динамік поруч з годинником правою кнопкою миші, виберіть «Відкрити мікшер гучності» . Чому в Вайбері мене не чує співрозмовник, проблеми зі звязком
 2. Додайте звук за допомогою повзунка. Чому в Вайбері мене не чує співрозмовник, проблеми зі звязком

Рада. Не відмовляйтеся від установки оновлень Viber. Стара версія може викликати помилки не тільки під час розмови, але і при листуванні.

Viber працює на ПК і смартфонах, сучасний алгоритм обробки мови дозволяє чітко чути співрозмовника. Якщо під час розмови вас не чує співрозмовник, перевірте швидкість інтернету, почистіть кеш в мобільному пристрої, підключіть необхідні дозволи.

Моя довідка - Корисні поради