Як зробити голосування в Вайбере: покрокова інструкція по створенню опитування в месенджері

Месенджер Вайбер вже давно перестав бути просто чатом для спілкування двох людей. Розширюючи функціонал, додаток перетворилося у місце, де компанії і сервіси взаємодіють зі своїм потенційним клієнтом, де блогери можуть саме-висловлюватися, а друзі та сім’ї обговорювати поточні справи не за круглим столом, а в режимі онлайн.

Одним з інструментів, що дозволяє внести різноманітність в комунікацію, а також оптимізувати спілкування, є можливість створити опитування в вайбере.

Що таке голосування

Голосовалка – ефективний спосіб підвищити активність в паблике. Користувачі позитивно реагують на збір думок, коли мова йде про контенті групи, тому що якщо він буде їх влаштовувати, не доведеться відписуватися.

Як зробити голосування в Вайбере: покрокова інструкція по створенню опитування в месенджеріОпитування в Вайбере.

А для автора зробити опитування – це відмінна можливість отримати зворотний зв’язок, зібрати необхідну для нього інформацію, не питаючи кожного учасника спільноти або групи в вайбере окремо.

Різновиди

Голосувалки в вибере можна диференціювати в залежності від того, чи бачать учасники чату, як проголосували інші користувачі, на:

 • відкриті;
 • анонімні.

Також голосування діляться в залежності від місця і цілей проведення:

 • у співтоваристві;
 • у груповому чаті.

Для чого проводиться

Розробники месенджера впевнені, що опція, що дозволяє влаштувати голосування в Вайбере, допоможе отримати власникам брендів та спільнот зворотний зв’язок від своїх передплатників:

 • краще зрозуміти їх смаки, уподобання і побажання;
 • розгадати майбутні тенденції, щоб скорегувати політику по подальшому просуванню і розкрутці компанії або сервісу.

У групових ж чатах опитування допоможуть вирішити демократичним шляхом які-небудь питання, починаючи від вибору фільму і закінчуючи, наприклад, плануванням вікенду.

Створення опитування в Вайбере

Як зробити голосування в Вайбере: покрокова інструкція по створенню опитування в месенджеріСтворення опитування в Вайбере.

Читайте також:
Як синхронізувати Вайбер на комп'ютері і телефоні: легка інструкція

Процес запуску і роботи з голосуванням не відрізняється для десктопної і мобільного версії месенджера і займає всього пару хвилин.

Покрокова інструкція

Щоб дізнатися думку аудиторії спільноти або вирішити побутової питання серед членів сім’ї або друзів, дотримуйтесь порядку дій:

 1. Запустіть програму Viber.
 2. Вкажіть груповий чат або спільнота.
 3. В нижньому рядку знайдіть іконку із зображенням діаграми: три паралельні вертикальні лінії. Клацніть по ній.
 4. Відкриється вікно «Створення опитування». Введіть в однойменну рядок зацікавив вас питання і варіанти відповіді.
 5. Натисніть «Створити».

Додавання і видалення варіантів відповіді

Редагувати опитування – прибирати і додавати нові відповіді, можливо тільки на етапі створення голосування.

Для додавання додаткових варіантів до первинних двом потрібно натиснути на зображення внизу «плюс». У результаті цього з’явиться поле для введення ще однієї версії реакції на запитання.

Для очищення непотрібного відповіді натисніть на його рядку «хрестик», який знаходиться праворуч.

Зміна порядку варіантів відповіді

Як зробити голосування в Вайбере: покрокова інструкція по створенню опитування в месенджеріЗміна порядку відповідей голосування.

Поміняти місцями версії реакції на питання простіше простого. Для цього необхідно натиснути іконку із зображенням прямокутника і, утримуючи, перетягнути в потрібне місце.

ДОВІДКА: На мобільному пристрої іконка для зміни порядку знаходиться в рядку варіанти відповіді зліва, на ПК – праворуч.

Закріплення опитування

Також розробники вайбера передбачили опцію, що дозволяє закріплювати голосування на сторінці групового чату, щоб він не загубився серед маси іншого контенту, і велика кількість користувачів поділилися своєю думкою.

Застосувати зазначену можливість на смартфоні можна наступним чином:

 1. Натисніть у вікні листування на голосування і утримуйте.
 2. У вікні натисніть на «Закріпити».
 3. Підтвердіть свій намір.

На ПК алгоритм відрізняється:

 1. Правою кнопкою мишки клацніть на опитування.
 2. У вікні натисніть на «Закріпити».
 3. Підтвердіть свій намір.
Читайте також:
Вайбер – це соціальна мережа чи ні?

Як зробити голосування в Вайбере: покрокова інструкція по створенню опитування в месенджеріВидалення опитування в Вайбере.

УВАГА: Закріплене повідомлення буде відображатися вгорі чату. Закріпити повідомлення у вайбере можна тільки в одному форматі.

Видалення голосування

Ліквідація голосування відбувається за тією ж схемою комбінацій, що і закріплення. Єдина відмінність в алгоритмі – потрібно вибирати не «Закріпити», а «Видалити».

Хто може створювати опитування в Viber

В публіку-акаунтах створити голосування в вайбере має право тільки адміністратор або супер-адмін. Для групового ж чату обмежень немає – ця опція доступна для будь-якого учасника.

Як стежити за ходом голосування

Можливість подивитись результати опитування розрізняється для групових чатів та спільнот.

Статистика голосування видно всім. Достатньо лише відреагувати, натиснувши на сердечко з потрібною смужкою відповіді.

У груповому чаті можна дізнатися, як проголосував конкретна людина. Для цього треба натиснути на рядок з потрібним варіантом. У співтоваристві відображається тільки кількість голосів, відданих за ту чи іншу відповідь, так як голосування є анонімним.

Функція проведення опитування в Viber є гідним доповненням месенджера. Вона допоможе вирішити будь-яке питання або зібрати необхідну статистику швидко, просто і ненудним чином.

Моя довідка - Корисні поради