Як відправити голосове повідомлення у Вайбере?

Після розширення функціоналу Viber в Мережі часто постає питання, як відправити голосове повідомлення у Вайбере. Це корисна опція, яка постійно допрацьовується і вдосконалюється розробниками для підвищення зручності роботи з додатком. Незважаючи на труднощі зі збереженням, звукові листи в Viber користуються великим попитом. Їх переваги у швидкому відправленні, легкості запису, зручність управління і можливості скасування відправлення. Крім того, за невеликий проміжок часу можна переслати великий обсяг даних і не набирати інформацію вручну.

Як записати та надіслати голосове повідомлення

Перше питання, яке постає перед користувачами — як записати голосове повідомлення у Вайбере. Алгоритм дій має такий вигляд:

 1. Увійдіть в додаток, а там оберіть будь-чат.
 2. Натисніть і утримуйте символ мікрофона. Якщо замість цього значка програма показує символ запису відео, вибравши необхідний варіант, щоб написати голосове повідомлення у Вайбере.
 3. Простягніть пальцем знизу вгору по клавіші мікрофона, щоб він залишався включеним в процесі запису.

Як відправити голосове повідомлення у Вайбере? Як відправити голосове повідомлення у Вайбере?

Після цього залишається створити голосове повідомлення у Вайбере. Для цього надиктуйте текст, а по завершенню тисніть на кнопку Стоп, щоб припинити записування. Після закінчення роботи тисніть на кнопку Відправити.

Схожим чином робота виконується на ПК. Але тут, щоб відправити дані, необхідно підключити до комп’ютера диктофон (мікрофон).

Як відправити голосове повідомлення у Вайбере?

Тепер ви знаєте, як переслати голосове повідомлення у Вайбере. Якщо під час запису ви передумали відправляти інформацію, запис можна зупинити в будь-який момент. Для цього потягніть пальцем з правої на ліву сторону за посиланням скасування.

Як прослухати повідомлення у Вайбере

Перед тим, як відправити звукову інформацію, її можна прослухати. Це корисна опція, що дозволяє переконатися в правильності послання. Алгоритм дій такий:

 • натисніть на клавішу відтворення у вікні;
 • натисніть на посилання відправки, щоб відправити голосовий файл;
 • якщо зміст не влаштовує, можна натиснути на символ кошика для видалення.

Як відправити голосове повідомлення у Вайбере?

Прослуховування перед тим, як передати голосове повідомлення у Вайбере, здійснюється через гучномовець телефону. Якщо тримати смартфон біля вуха, можна почути інформацію з допомогою розмовного динаміка. За бажанням можна підключити гарнітуру і прослухати звуковий лист з їх допомогою. У випадку з комп’ютером прослуховування здійснюється через навушники або колонки. Якщо зміст влаштовує, залишається відправити дані співрозмовнику.

Чи є така функція і в інших месенджерах? Наприклад, можна відправити голосове повідомлення у Телеграм? Про це читайте в окремій статті.

Як видалити голосове повідомлення

Функціонал Вайбер дозволяє видалити голосове повідомлення, яке ви вирішили відправити або вже направили. Якщо це необхідно зробити на Айфоне, клікніть на повідомлення і утримуйте його. У списку виберіть Вилучити, а після цього Видалити скрізь. У цьому випадку відправлення видаляється на всіх пристроях членів чату.

У ситуації зі смартфонами Андроїд принцип майже аналогічний. Якщо ви вже встигли відправити голосове повідомлення, натисніть і утримуйте його. Виберіть Видалити скрізь.

Як відправити голосове повідомлення у Вайбере?

Якщо Вайбер встановлений на ПК, виберіть цікавить відправлення та натисніть на нього правою кнопкою мишки. У випадаючому списку виберіть кнопку видалити.

Можна зберегти голосові повідомлення в Вайбере

Користувачів програми часто цікавить питання, куди зберігаються голосові повідомлення в Вибере. Програма зберігає голосові повідомлення РТТ в індивідуальному форматі. При цьому картинки, відео і звукові дані знаходяться в папці sdcard/viber/media/. У ній можна знайти папку НІГ, де зберігаються голосові повідомлення в Viber. При використанні комп’ютера необхідні дані можна шукати за посиланням C:UsersИмя юзераDocumentsViberDownloadsPTT.

Незважаючи на доступність файлів, готових програм для перенесення або прослуховування інформації в ptt-форматі немає. Крім того, можливість автоматичного резервного копіювання цих даних також немає. Але все-таки існує варіант, як зберегти голосове повідомлення у Viber. Це можна зробити самостійно шляхом копіювання файлів із зазначених вище папок. Наприклад, дані легко відправити на ПК або інший зовнішній носій.

Багато запитують, як зберегти інформацію в зручному для прослуховування форматі (наприклад, wav, mp3 або ogg). Тут все просто. Перед тим, як зробити запис голосового повідомлення у Вайбере, підключіть зовнішній пристрій для фіксації інформації. Тільки після цього файл можна відправити користувачам Viber.

Можливі проблеми та їх вирішення

У процесі користування бувають ситуації, коли голосове повідомлення не відтворюється або не відкриває, виникають труднощі з прослуховуванням або записом. У такій ситуації необхідно знати, як вирішити виниклі труднощі. Для початку виділимо ряд моментів:

 • якщо людина утримує кнопку запису менше 0,5 сек, дані не записуються і відправити їх в Вайбере не вийде;
 • максимальна довжина голосового повідомлення дорівнює 15 хвилин.

Тепер розберемо ситуації, які можуть виникнути при спробах записати і надіслати звукове письмо на Вайбер.

Виходить, повідомлення повинно бути від 0,5 сек. до 15 хв.

Не вдається прослухати звуковий лист

Користувачі часто запитують, чому не прослуховуються голосові повідомлення в Вайбере. При нормальній роботі Мережі з цим не повинно виникати труднощів. Але бувають винятки, коли інформацію вдалося відправити, але при натисканні на кнопку відтворення нічого не відбувається. Причини може бути дві:

 1. Не вистачає місця на пам’яті телефону. Програма намагається завантажити файл, але не знаходити вільного простору. Для вирішення проблеми йдіть в налаштування смартфона, знайдіть розділ Пам’ять і видаліть зайві файли.
 2. Не вистачає оперативної пам’яті. Якщо в телефоні недостатньо ПАМ’ЯТІ, важко відправити великий файл, а в разі його прийому не вдається його прослухати. Зверніть увагу на той факт, які додатки на даний момент відкриті в пристрої. Перейдіть в Налаштування, розділ Програми і Запущені. Вимкніть софт, який на даний момент не потрібен.

Бувають ситуації, коли при спробі послухати звуковий лист програма вказує на відсутність підключення. У такій ситуації необхідно від’єднати від Вай-Фай і підключитися до нього знову. Якщо ця дія не дало результату, можливо, помилка відбувається при завантаженні. Спробуйте перезавантажити телефон. Також з-за поганого Інтернету часто не вдається відправити файл.

Як відправити голосове повідомлення у Вайбере?

Не вдається записати

Бувають ситуації, коли користувач хоче відправити голосове повідомлення, але не може його записати. Подивіться, яка програма використовує мікрофон. Якщо пристрій зайнятий, його не вдасться використати для запису звукового листа. Для вирішення проблеми вимкніть всі програми, які можуть використовувати мікрофон. Для цього йдіть в Настройки, Додатки, а там виберіть потрібне і тисніть Зупинити. Після цього спробуйте записати і відправити звуковий файл у Вайбер.

Як відправити голосове повідомлення у Вайбере?

Не вдається отруїти голосове повідомлення

Поширена причина, чому не вдається завантажити або скачати голосове повідомлення з Вайбера — погана швидкість Інтернету. Можлива й інша ситуація, коли користувач обмежив трафік при досягненні певного рівня. Щоб відновити працездатність функції і відправити файл, перевірте наявність Інтернету.

Не чути запис

Ще одна ситуація, коли в Вайбере не чути голосове повідомлення. В такому випадку необхідно переконатися в цілісності файлу, адже проблема часто викликана його пошкодженням. Краще всього видалити звукові листи з пам’яті пристрою (шлях до цих даних вказано вище). Існують й інші причини:

 1. Брак вільного простору. Почистіть пам’ять і видаліть кеш.
 2. Відсутні необхідні кодеки і драйвера, які потрібні для повноцінної роботи зі звуком. Для усунення помилки скачайте останній пакет ПО для роботи із звуковими файлами (в тому числі для Вайбер).
 3. Повільна швидкість Інтернету або його відсутність.
 4. Застаріла прошивка Android.

Для вирішення проблеми спробуйте підключитися до бездротової мережі, переведіть телефон в режим літак, скачайте оновлення або встановіть нову версію. Як варіант, встановити на телефон інший програвач і переконайтеся, що ніякі програми більше не використовують динамік (як це робити, розглянуто вище).

Підсумки

Знаючи, як відправити голосове повідомлення у Вайбере, можна використовувати корисну функцію та інформувати інших користувачів про своїх думках голосом. При появі труднощів їх завжди можна виправити і відновити нормальну працездатність програми. Для цих цілей знадобляться відомості в статті.

Моя довідка - Корисні поради