Як відновити фото в Вайбере: способи відновлення файлів, прийнятих від іншого користувача, і своїх віддалених фотографій

Спілкування і обмін файлами в Viber – не тільки відпочинок і розвагу, але й невід’ємна частина ділового листування. У листах містяться пам’ятні фотографії, копії документів та інші важливі матеріали, втрата яких небажана.

Способи відновлення фото з Вайбера

Як відновити фото в Вайбере: способи відновлення файлів, прийнятих від іншого користувача, і своїх віддалених фотографійВідновлення з резервної копії.

Іноді доводиться виконувати декілька дій одночасно: писати, відправляти повідомлення, посилати картинки і знаходити прийняті файли.

В такі моменти ризикуєш помилково видалити потрібну інформацію.

Процес повернення втрачених медіафайлів залежить від типу пристрою, ОС і від того, яким чином відбулося саме видалення. На жаль, наявне в месенджері резервне копіювання не дозволяє зберігати подібний тип даних, а тільки текстові повідомлення і контакти.

Відновлення видалених фото в Вайбере можна наступними способами:

  • копіюванням з папки зберігання графічних файлів програми;
  • спеціальними програмами;
  • з резервної копії;
  • з хмари.

Останній варіант можливий, тільки якщо фото відкривалися за допомогою Google Photos.

Розглянемо перший спосіб. Він досить простий, але в різних типах пристроїв відрізняється місцем розташування галерей зображень.

На телефоні

Програма Viber зберігає графічні файли в певній папці. Для смартфонів під управлінням ОС Android, наприклад, таких як Ксиоми і Самсунг – це «Viber Images».

Щоб перейти до даної папки, треба в додатку відкрити провідник «Мої файли». Далі «Viber» і «media». Повний шлях буде виглядати так: «/viber/media/Viber Images».

У цьому каталозі необхідно відшукати потрібний файл, скопіювати його і вставити в папку призначення.

На замітку! Для зручності пошуку в галереї фото можна перемкнутися в режим ескізів, а також вибрати сортування за часом створення файлу.

На комп’ютері

Аналогічно відбувається копіювання фотографій на ПК. Для ОС Windows його слід шукати в папці користувача – «DocumentsViberDownloads».

Читайте також:
Хто придумав Вайбер? Історія появи

Спеціальні програми

Як відновити фото в Вайбере: способи відновлення файлів, прийнятих від іншого користувача, і своїх віддалених фотографійПрограма для відновлення файлів.

Іноді картинка віддаляється не тільки з чату месенджера, але і повністю з каталогу збережених медіафайлів.

У цьому випадку відновити втрачені фото в додатку перерахованими вище способами не вийде. Допоможуть тільки спеціальні програми.

Найпростіший варіант – це застосування утиліт, які працюють на ПК, наприклад, Recuva або PhotoRec. Доступ до телефону вони отримують через кабель або Card Reader (картрідер). Процес відновлення відбувається, як на звичайному USB-носії.

До речі, Айфони не підтримують SD-карти, а також введені деякі обмеження на їх використання в останніх версіях Android.

Крім того, цей спосіб підходить не для всіх моделей. Нові пристрої на ОС Андроїд тепер не видно як USB-накопичувачі при підключенні до комп’ютера. Вони визначаються як програвачі медіафайлів. Не всі утиліти здатні отримати доступ до смартфонів з протоколом MTP.

Розглянемо приклади програм збереження даних для мобільних пристроїв.

Backup Text for Viber

Іноді назріває потреба поміняти на новий смартфон. Доводиться видаляти Вибер і встановлювати його на інший гаджет. Певну допомогу в таких ситуаціях надає BackupText for Viber. Ця програма дозволяє зберігати всю переписку в текстовий файл форматів txt, csv, html або excel. Потім відправляти його по електронній пошті.

На жаль, фото та інші медіафайли це додаток не зберігає.

Titanium Backup Pro

Потужний інструмент для резервування даних – програма Titanium Backup Pro. Широкий набір функцій дозволяє зберігати і відновлювати додатки цілком, з усіма даними і налаштуваннями.

Важливо! Для роботи програми потрібен повний доступ до системи (root-права).

Titanium Backup Pro допоможе відновити фото з Вайбера, якщо користувач видалив файл з телефону. Але перш за все потрібно зберегти копію Viber в zip-архів. При необхідності прибирайте месенджер з телефону і переносите на інший пристрій. Його завжди можна повернути з zip-архіву.

Читайте також:
Як знаходити відео для відправки по Вайберу?

Резервне копіювання

Як відновити фото в Вайбере: способи відновлення файлів, прийнятих від іншого користувача, і своїх віддалених фотографійРезервне копіювання.

Існує маса обставин, за якими варто заздалегідь подумати про резервному збереженні ваших даних:

  • випадкові видалення;
  • форматування диска або карти пам’яті;
  • перевстановлення ОС;
  • скинути налаштування смартфона до заводського стану;
  • втрата інформації з-за проблем з носієм;
  • віруси.

У кожній операційній системі є свій набір програм резервного копіювання.

Для смартфона на Андроїді

На Android пристроях існує кілька варіантів резервування даних: збереження в хмарі, з допомогою і системний бекап.

Поряд з вбудованим автоматичним збереженням деяких даних у хмарі Google є можливість синхронізації фото та інших файлів з допомогою відповідних сервісів G-Photo і G-Disk. Але обсяг обмежений.

Найбільш повне збереження даних виходить при застосуванні спеціальних програм або системного бекапа.

Для айфона

У власників iPhone є свої інструменти резервного копіювання. За замовчуванням інформація автоматично зберігається на хмарі iCloud. Спочатку виділяється 5 Гб, подальше збільшення обсягу вимагає абонентської плати.

З допомогою iTunes можна створити копію даних як на Windows PC і Mac, iOS, так і в iCloud. Для відновлення інформації потрібно тільки Apple ID і пароль.

У підсумку робимо висновок: не варто сподіватися на сумнівну можливість відновлення видалених файлів. Тільки резервне копіювання здатне захистити фото від їх втрати з Viber.

Моя довідка - Корисні поради