Як правильно говорити: Вайбер або Вібер?

А чи знаєте ви, як правильно говорити: вайбер або вібер? Це питання, яке мучить багатьох російськомовних користувачів месенджера. Майже 30 мов світу отримали свою локалізацію цього додатка, на кожному його назва звучить по-різному. Так як же правильно? Давайте розбиратися.

Як правильно говорити: Вайбер або Вібер?

Передісторія

Viber – одне з кращих програм для спілкування в усьому світі. З його допомогою ми кожен день передаємо мільйони повідомлень і різних медіа файлів. Дзвонимо як іншим користувачам месенджера, так і на звичайні телефони по всій планеті.

Майже 800 мільйонів номерів зареєстровано в Viber. Майже кожен п’ятий на Землі користується цим додатком. І його популярність зростає з кожним днем все більше. Це і не дивно, адже Viber дає нам можливість щодня безкоштовно спілкуватися з ким завгодно не тільки за коштами повідомлень, але і дзвінків і навіть відео дзвінків, при цьому не витрачаючи ні копійки на послуги мобільних операторів.

Правильно вимовляємо

Але ми досі не розібралися, як же правильно читати і говорити по-російськи: вайбер або вибер. Так як англійська мова – одна з найпоширеніших у світі, назву додатка написано саме на ньому. Але творці вибрали таке слово, яке можна легко запам’ятати і вимовляти будь-якою мовою. Так як це все-таки англійське слово, то до нього за відповідями і звернемося. Транскрипція Viber пишеться як «[vaɪbə]» і читається як «вайбе» без останньої літери «р».

Виходячи з вище сказаного, здавалося б, що правильно вимовляти саме вайбер, а не вибер. Але з іншого боку, слова Viber взагалі не існує в англійській мові. Отже, немає і загальноприйнятого правила для його написання і вимови, вже тим більше російською мовою. Тому, можна говорити як хочете, але, якщо судити по сухій граматиці, правильніше все-таки буде вайбер.

Моя довідка - Корисні поради