Як дати пряме посилання в Viber?

Щоб взаємодіяти зі своєю аудиторією, запрошувати нових клієнтів бізнесу, спілкуватися в месенджері, можна створювати прямі посилання у Вайбере на пристроях iPhone і Android.

Що таке пряме посилання?

Пряме посилання використовується для розміщення на сайтах, в прямих продажах, електронних листах і SMS-розсилках, щоб розширити аудиторію публічних акаунтів в Viber.

Типи посилань в Viber

Для того, щоб створити посилання на паблік аккаунт, застосовується спеціальний ідентифікатор URI. Посилання існують у двох варіантах з підвидами.

  • Пряме посилання

Так звана deep link може бути 2 видів: стандартної і включає додаткові параметри. Перші посилання перенаправляють користувача на екран з описом публічного облікового запису, груповий чат або ж приватний діалог. Другий тип може привести людину на конкретний елемент аккаунта, наприклад, до важливого повідомлення про знижки або публікації про запуск нової товарної лінійки. Перенаправлення відбувається адресно і максимально точно.

  • Посилання на веб-версію

Такий вид адреси в Вайбер допоможе перенаправити клієнта, який користується десктопної версією месенджера і переходить по посиланню в браузері. Вона виглядає наступним чином: viber.me/URI. Відкривши сторінку, користувач знаходить ваш бізнес-аккаунт за допомогою сканування QR-коду смартфоном.

Як створити пряму посилання в Вайбере?

Для того, щоб створити deep link, розробники можуть використовувати особливу схему і зразок. Як це зробити, додавши додаткові параметри контексту і тексту, можна дізнатися на офіційному сайті програми – у розділі для розробників.

Чому не працює посилання?

Інструмент direct link зручний, проте існують обмеження. Наприклад, користувач не зможе пройти по посиланню, якщо на його гаджет не встановлено месенджер Viber. Клацання за адресою приводить людину на сторінку з пропозицією установки Вайбера в магазині додатків, і тільки після цього відкривається потрібний бізнес-аккаунт.

Читайте також:
Як встановити Вайбер на смартфон і ПК?

Посилання може бути неактивною також, якщо клієнт відкриває її на ПК без встановленої версії десктоп.

Моя довідка - Корисні поради