Від брендів до шанувальників: Viber збільшив продажі Coca-Cola Закачати “Вайбер” на телефон безкоштовно і просувати бренд: історія успіху Coca-Cola

Ребрендинг і зовнішня реклама, звичайно, добре. Проте в сучасному суспільстві потрібно відштовхуватися від бажань споживачів, технологічних напрямків. Останні відіграють важливу роль.

Створено цілий напрям маркетингу в соціальних мережах і месенджерах, з’явилися нові професії, такі як таргетолог, адміністратор сторінок. За рік стався переворот світу реклами. Про це ми і поговоримо на прикладі популярної компанії.

Повернемося до історії

Назва Coca-Cola говорить сама за себе. Протягом десятиліть співробітники корпорації виконали блискучу роботу, об’єднуючи людей своїм продуктом. Знайти чорний напій можна у всіх країнах світу.

З 1886 року маркетологи не раз змінювали дизайн банок, експерти харчової галузі розробляли нові смаки. Спочатку до складу навіть додавали кокаїн. Однак з початку 2015-го продажу продукту почали різко скорочуватися. Частково це було пов’язано з появою конкурентів, але багато також залежало від реклами.

Тому Viber погодився допомогти команді Coca-Cola привести в порядок лотереї «під ковпаком». Також почалися розробки рекламних каналів, стіків. Спочатку масштаби кампанії охопили одну країну.

Що ж сталося?

Coca-Cola використовувала бізнес-рішення Viber для розширення мобільного присутності, взаємодії з споживачами та створення інтегрованої цифрової лотереї для величезної болгарської аудиторії. Від клієнтів знадобилося лише закачати Вайбер на телефон безкоштовно, відвідавши Плей Маркет, Апп Стор офіційний портал розробників месенджера.

Ось що було створено спочатку:

  1.       Фірмовий стікер для оголошення ексклюзивної Viber-програми і прямого доступу користувачів до публічної облікового запису. Клієнтам не потрібно було вивчати, що означає смайлик з сердечками в очах або з чорними окулярами. Наклейки розроблялися для інстинктивного використання.
  2.       Публічна обліковий запис для надання доступу до унікального мультимедійного контенту. Сюди входили стіки, картинки, гифки, аудіо – і відеофайли. Всі – у вільному доступі.
  3.       Chatbot, який приваблює послідовників до участі у програмі «під кришкою», заохочує їх ділитися радістю з друзями та родиною. Замість того, щоб вчити, що означає перевернутий усміхнений смайлик, юзер миттєво відправляв стік близькій людині, збільшуючи клієнтську аудиторію.

Від брендів до шанувальників: Viber збільшив продажі Coca Cola Закачати Вайбер на телефон безкоштовно і просувати бренд: історія успіху Coca Cola

Читайте також:
Дозвіл відео не підтримується Viber: що робити, як зрозуміти,чому не відтворюється відео, і вирішити цю проблему

Успіх не змусив себе довго чекати.

Протягом короткого проміжку часу Coca-Cola використовувала публічну обліковий запис для поширення кодів погашення, створення реклами і конверсій. Всього було розроблено більше тридцяти маркетингових найменувань.

«Наші прихильники в парі з активною болгарської аудиторією Rakuten Viber і захоплюючим набором продуктів забезпечили програмі миттєвий успіх», – сказав Стефан Радов, менеджер з соціальних медіа Coca-Cola.

Під час тримісячної програми експерти рекламного відділу побачили неймовірні результати:

  •         191 тисяча + залученої аудиторії з допомогою стікерів;
  •         298K + клієнтів, поділилися наклейками;
  •         29 тисяч + викуплені «під шапкою» коди;
  •         680K + взаємодії користувача і спільноти;
  •         184 тисячі + передплатників чатбота.

Коефіцієнт конверсії – 30%

Результати настільки вразили керівників корпорації, що після завершення експерименту були створені проекти для кожної країни окремо.

Coca-Cola продовжує збільшувати мультимедійний контент у соціальних мережах і месенджерах. Поєднання легендарного бренду з інноваційним підходом Viber призвело до інтерактивного і високопродуктивної досвіду для прихильників обох продуктів.

Щоб стежити за роботою, успіхами корпорацій, досить завантажити додаток Viber. Інсталювати утиліту можна з Плей Маркету, Апп Стора, Віндовс Маркету, офіційного сайту. При стабільному підключенні до інтернету, завантаження та створення облікового запису займають дві хвилини.

Всі функції не рекламного характеру безкоштовні.

Моя довідка - Корисні поради