Viber VS Telegram: що краще вайбер або телеграм

Все більше розробників проявляють інтерес до створення кроссплатформенних месенджерів, що використовуються для спілкування. Відбувається це з різних причин, але кожне запущений додаток швидко набирає величезну аудиторію. Сьогодні у користувачів широкий вибір безкоштовних месенджерів, серед яких Viber і Telegram.

Порівнюємо Вайбер і Телеграм

У 2010 році була запущена перша версія Viber. Додатком могли користуватися тільки 50000 власників iPhone. До 2013 року до користувачів месенджера приєдналися власники смартфонів на базі інших ОС і стало можливим використовувати утиліту на ПК і ноутбуках. В цьому ж році був запущений перший клієнт Telegram для пристроїв на базі iOS. Програма зацікавила інших розробників. Стали з’являтися програми, сумісні з телеграм, для Android, Windows, macOS, була розроблена веб-версія.

Кількість абонентів в Росії

Загальне число користувачів вайбер в 2018 році подолало позначку в 1 мільярд осіб, з них понад 82 мільйонів абонентів – жителі Росії. Активно користуються додатком 50 млн росіян. Щодня Viber використовують близько 9 млн осіб.

У Telegram кожен день додатком користуються близько 3 мільйонів росіян. Із-за складнощів, що виникли у зв’язку з рішенням Роскомнадзора про блокування месенджера, не можна говорити про збільшення кількості абонентів.

Viber VS Telegram: що краще вайбер або телеграм

Вартість користування

Viber і Telegram — це безкоштовні програми. Користувач оплачує лише інтернет-трафік згідно з розцінками операторів стільникового зв’язку, який використовується для виходу в інтернет.

Платною є тільки версія Viber Out, використовувана для дзвінків на номери міських і мобільних телефонів, які не використовують додаток.

У Telegram платними можна назвати боти, пов’язані з виконанням різних послуг. Але в цьому випадку оплата йде за послугу, а не за користування месенджером.

Швидкість роботи і споживані ресурси

Обидва додатки використовуються для миттєвого обміну повідомленнями, але от кількість споживаного трафіку у них різне.

Програма вайбер досить ненажерлива. Вільного місця на диску потрібно не менше 1 Гб. Працюючи у фоновому режимі, вона споживає велику кількість трафіку, відстежуючи і надсилаючи повідомлення про надходять дзвінки й повідомлення. У процесі спілкування:

 • на кожне відправлене повідомлення витрачається 1-2 Мб, і ще додатково на прикріплені файли;
 • на нього за хвилину розмови витрачається 120-150 Кб;
 • найбільше трафіку витрачається на відеодзвінки, де одна година спілкування з’їдає від 300 Мб до 1,5 Гб, в залежності від якості зв’язку.

У середньому додаток за годину роботи витрачає від 1,56 Мб до 15,26 Мб.

Viber VS Telegram: що краще вайбер або телеграм

Вайбер може працювати при будь зв’язку, але для здійснення дзвінків краще, якщо швидкість буде більше 1Мб в секунду, тоді як для листування вистачить 64 Кб.

Телеграм за статистикою витрачає трафік менше всіх месенджерів. За одну годину роботи йде від 0,42 до 3,75 Мб Мб. Швидкість роботи програми залежить від якості послуг використовуваної зв’язку.

При установці додатку потрібно не менше 25 Мб вільної пам’яті, що зовсім небагато, порівняно з вайбер. Але месенджер створює 4 папки для зберігання вхідної інформації, не обумовлені системою як кеш і не підлягають автоматичному очищенню, що значно перевантажує пам’ять телефону.

Робота на різних девайсах

Розроблений спочатку для смартфонів, додаток Вайбер має десктопну версію для комп’ютера або ноутбука. Встановлене на комп’ютер, програма автоматично синхронізується з усіма гаджетами, на яких використовується вайбер, після чого вести спілкування можна з усіх пристроїв одночасно. Є версії месенджера для андроїдів, айфонів і айпадів, Windows Phone, а також для Windows, macOS і Linux.

Портативну версію вайбер можна зберігати на флешці і використовувати з будь-якого пристрою без установки.

Телеграм підтримується на пристроях Android і Apple на базі iOS, є версія для Windows Phone. Для комп’ютерів і ноутбуків з Windows, macOS і Linux існують дві версії додатка:

 • стаціонарна, яка встановлюється на комп;
 • портативна, яку можна зберігати на флешці і використовувати без установки на комп’ютер.

Viber VS Telegram: що краще вайбер або телеграмViber VS Telegram: що краще вайбер або телеграм

Безпека

Спілкування всередині мережі вайбер вважається відносно безпечним. Повідомлення кодуються і код шифрування знаходиться всередині софта на кінцевому пристрої, через що доступ до інформації є тільки у співрозмовників. Але ось скопійована історія листування може бути зламана. З листопада 2016 року ФСБ отримала технічні можливості перехоплювати інформацію в вайбер.

Телеграм визнаний самим захищеним месенджером: доступу до пересилається не мають навіть розробники. На доказ був оголошений конкурс з призом у десятки тисяч доларів за злом чужого акаунту. Половину призу отримав чоловік, який знайшов слабке місце в програмі, але так і не зміг прочитати історію листування. На співпрацю з ФСБ компанія не йде, незважаючи на неодноразові вимоги.

Viber VS Telegram: що краще вайбер або телеграмViber VS Telegram: що краще вайбер або телеграм

Базові функції: загальне та різне

Viber і Telegram активно використовуються для безкоштовного спілкування, у них однакові функції:

 • Миттєвий обмін інформацією з можливістю побачити статус повідомлення;
 • Створення спільних бесід з великою кількістю учасників;
 • Можливість безкоштовного голосового дзвінка будь-якому користувачеві месенджера з френд-листа з телефону або комп’ютера.

Viber VS Telegram: що краще вайбер або телеграм

Але, незважаючи на схожість функцій, в додатків є кілька суттєвих відмінностей:

 • У Telegram поки відсутня можливість відеодзвінків;
 • Viber Out дозволяє здійснювати дзвінки на номери міських і мобільних телефонів за низькою ціною. Telegram тільки планує запустити подібний додаток;
 • У телеграм можна передавати файли об’ємом до 1,5 Гб, тоді як вайбер пропускає фото і відео обсягом не більше 200 Мб.

Viber VS Telegram: що краще вайбер або телеграм

Додаткові функції

Відрізняють два месенджера додаткові функції:

 • У телеграм використовується нік, по якому можна знайти абонента, тоді як в вайбер це можливо тільки за номером телефону з френд-листа;
 • Повністю безкоштовна колекція стікерів з можливістю створювати власні картинки є відмінною рисою телеграм;
 • Оформляючи профіль, можна встановити аватрку, тільки у телеграм вона буде кругла. А ще в Telegram можна не видаляти стару картинку при установці нової і вони будуть змінювати один одного при натисканні на стрілочку в меню перегляду аватара;
 • Можливість зміни фону передбачена в обох програмах;
 • Статус вайбер встановлюється автоматично і однаковий для всіх контактів, тоді як в телеграм є можливість встановлювати різні статуси для різних категорій абонентів.

Viber VS Telegram: що краще вайбер або телеграмViber VS Telegram: що краще вайбер або телеграм

Загальний висновок

Можна до безкінечності порівнювати популярні месенджери, знаходячи схожість та відмінності. Є свої поціновувачі у кожного з додатків. У будь-якому випадку рішення про те, якими з них користуватися, приймає кожен індивідуально.

Моя довідка - Корисні поради