Viber – переклад назви месенджера на російську, що означає це слово в інших мовах

Практично кожен житель земної кулі користується месенджера. Одним з найбільш популярних програм для зв’язку з друзями і близькими є Viber, яким можна користуватися як з телефону або планшета, так і з комп’ютера.

У пошуковому рядку Гугла цей месенджер при запиті відображається в перших рядах. Вайбер володіє рядом переваг перед своїми конкурентами.

Одним з таких переваг є сервіс Viber Out, дозволяє користувачам дзвонити на мобільні, а також міські номери телефонів, навіть якщо контакти не зареєстровані в додатку. Однак Вайбер Аут – це платна послуга. Крім цього сервісу програма має ще десятком інших корисних опцій.

У російських користувачів назва цього месенджера завжди викликало і продовжує викликати суперечки і питання: звідки взялося це слово, як правильно його вимовляти, як перекладається Вайбер? У цій статті будуть дані відповіді на найбільш цікаві та популярні питання про програму.

Звідки взялося слово «Viber»

Viber   переклад назви месенджера на російську, що означає це слово в інших мовахЗначення слова «Viber».

Походження цього слова невідоме досі. Творці додатка притримай-туються наступної легенди. У 2010 році, коли месенджер тільки починав розроблятися, постало питання про назву.

Довгий час перебиралася одне найменування за іншим, поки дизайнер проекту не сказав, що кілька років тому придбав доменне ім’я viber.com. Слово «вайбер» швидко довелося по душі розробникам, і вони вирішили назвати своє дітище саме так.

Хто автор

Ім’я автора слова Viber так і залишається загадкою до цього дня. Відомо лише те, що популярний месенджер отримав таку назву завдяки своєму дизайнеру. Автори проекту Ігор Магазіннік з Білорусі і Талмон Марко з Ізраїлю не дають коментарів щодо того, кому спочатку належав домен viber.com.

Примітно, що розробники програми недавно придбали домен viber.ru у підприємця з Росії. Але бізнесмен не має ніякого відношення до авторства цього слова.

Як перекладається на російську

«Viber» – власне ім’я, тому на російську мову воно ніяк не перекладається. Це всього лише назва месенджера, яке не несе в собі ніякого смислового навантаження.

Читайте також:
Як активувати Viber на комп'ютері без QR коду

Цікаво! Термін «viber» – зовсім не англійська. Тому у англомовних країнах у нього переклад відсутній теж. Однак не у всіх державах це слово – лише власне ім’я. Принаймні, в одній країні у viber переклад та значення їсти.

Що означає в інших мовах

«Viber» – датське слово. У перекладі з мови скандинавського держави воно означає «чайка» – маленька співоча пташка. По-датському вимовляється як «vibe», причому наголос необхідно поставити на першу голосну. Багато також схиляються до того, що свою назву месенджер отримав від «vibe» (з англійської мови), що перекладається як «вібрація». Проте дана точка зору викликає багато питань і спорів.

Що таке Rakuten

Viber   переклад назви месенджера на російську, що означає це слово в інших мовахЯпонська компанія Rakuten.

У 2014 році Вайбер був куплений великої японської компанією Rakuten за дуже великі гроші. Сума угоди склала 900 млн доларів.

Тепер 100% акцій месенджера належать цій японської організації, на чолі якої стоїть мільярдер Хіросі Микитани.

Однак розробники програми продовжують працювати над нею, розвивати її нові оновлення. Головний офіс програми як і раніше знаходиться в Люксембурзі, а офіси розробки – в Білорусі та Ізраїлі, звідки родом творці Вайбера.

Як правильно вимовляти назву месенджера

З точки зору англійської мови вірно вимову «вайбер», тому що буква «i» в англійській мові читається як «ай». Проте якщо поглянути на це слово з позиції транслітерації, а не транскрипції (вимовляємо так, як бачимо), то прийнятним буде вважатися і вимову «вибер».

У кожній країні свій варіант озвучки, але головне, що обидва випадки вірні. Крім класичних «вайбер»/«вибер» є ще один варіант звучання. Німецькою це слово буде вимовлятися як «вайбэ».

Viber цікавий користувачам не тільки завдяки своєму функціоналу і зручності. Багатьох приваблює незвичайне назва програми, яка викликає запеклі суперечки й обговорення. Після прочитання цієї статті у вас, сподіваємося, не залишилося ніяких питань щодо назви месенджера і походження цього слова.

Читайте також:
Перехоплення повідомлень у Viber. Прослуховується чи Вайбер? Можна відстежити листування?

Моя довідка - Корисні поради