“Вибер” або “Вайбер” як правильно говорити: транскрипція, як пишеться

Viber є найбільш поширеним месенджером на території пост-радянського простору та ряду європейських країн. Однак мало хто знає, як правильно – вибер або вайбер.

Вибер або вайбер?

Вибер або Вайбер як правильно говорити: транскрипція, як пишетьсяВибер або вайбер?

Згідно зі статистикою, опублікованою на офіційному сайті виробника програми, програма використовується більш ніж в 50 країнах світу. Аудиторія – сотні мільйонів чоловік.

Також Viber – єдине додаток, на яке немає заборон ні в одній країні. Завдяки цьому зареєстровані користувачі можуть без перешкод спілкуватися по всьому світу, уникаючи застосування спеціальних програм для обходу і VPN.

Ось лише дивлячись на таку величезну популярність, мало хто знає, що це слово позначає, як його правильно писати та вимовляти.

Як повідомляють самі розробники на офіційному сайті програми, назва – вигадане з нуля слово, яке не має перекладу і особливого значення.

«Один з дизайнерів ще на початку створення ознайомлювальної версії одного разу обмовився, що має зареєстрований домен viber.com. Так як це була тестова робота над ім’ям не просторікували». – повідомляють на сайті творці.

Ніхто і не міг подумати, що випадкове слово стане таким популярним.

Вікіпедія також не пояснює походження назви. Там можна зустріти саме опис віджета, його функції, можливі операції.

Говоримо правильно

Оскільки оригінальна назва – англомовне, читається воно з урахуванням правил транскрипції. Так, транскрипція viber в оригіналі пишеться [vaɪbə]. Тобто буква «i» позначає звук [aɪ] ([ай]). Від цього виходить, що правильне написання, вимова – Вайбер.

Однак не будемо поспішати.

Вибер або Вайбер як правильно говорити: транскрипція, як пишетьсяПравильна вимова.

У російській мові можна також писати Вибер. Це з точки зору транслітерації – точна передача символів однієї мови іншим. Так англійська літера «i» має аналогічний відповідь російською – «і».

Читайте також:
Можна роздрукувати і деталізувати дзвінки з Viber?

Перший варіант більш поширений в західній Європі, Україні, Польщі, Литві, Латвії, Естонії, США і Канаді. Другий – в Білорусі, Росії, Казахстані, Грузії, Абхазії, Осетії, Ізраїлі.

Як бачимо, варіантів вимови і аллитерации кілька. Залежить від мови, на який зроблений viber переклад. Однак якщо вибирати єдиний правильний варіант, то все ж варто звертати увагу на англомовну версію вимови.

Почути, як вимовляється назва месенджера в оригіналі, а також на російський манер, можна тут: https://translate.google.com.ua/?hl=uk&tab=rT&authuser=0#view=home&op=translate&sl=en&tl=ru&text=Viber.

Перекладач максимально точно передає вимову російськомовного варіанту. Аудіо прослуховується на телефоні, планшеті і комп’ютері.

Моя довідка - Корисні поради