Шифрування повідомлень в Viber

Безпека в наш час стоїть на першому місці, у тому числі й інформаційна. Тому творці сучасних додатків для спілкування роблять так, щоб це спілкування було максимально комфортним і безпечним. У 2016 році розробники Viber додали в месенджер наскрізне шифрування повідомлень. Що ж це означає? Давайте розбиратися.

Шифрування повідомлень в Viber

Наскрізне шифрування в Вибер: як це працює?

Viber пішов по стопах свого старшого конкурента – WhatsApp, розробники якого ввели наскрізне шифрування в свій месенджер набагато раніше. Однак творці зеленого використовували вже готові напрацювання, в той час як розробники вайбера написали свої алгоритми захисту самостійно. Як же працює наскрізне шифрування в вибер?

Шифрування повідомлень в Viber

Наскрізне шифрування або End-to-end encryption забезпечує зберігання ключів від повідомлень не на серверах додатка, а на пристроях абонентів. У кожного з них є відкритий та закритий ключ, які генеруються при установці вайбера. Далі:

  • Відкритий ключ надсилається на сервер Viber.
  • Закритий зберігається на вашому пристрої.
  • За допомогою комбінації обох ключів відбувається розшифрування повідомлень, які ви отримуєте.
  • Таким чином, навіть якщо хтось отримає відкритий ключ з сервера вайбера, він не зможе прочитати повідомлення, так як до закритого ключа з вашого пристрою йому ніяк не добратися.
Читайте також:
Завантажити Viber на Explay
Моя довідка - Корисні поради