Що значить одна галочка в Вайбере або дві такі відмітки: про що говорить їх колір і як можна приховати статус повідомлення

Під повідомленнями в Viber з’являються галочки. Спочатку одна, потім – дві. А ще вони змінюють колір. Розповімо, що все це значить і як зробити, щоб співрозмовник не дізнався про прочитання послання.

Характерною ознакою месенджера є дрібні галочки біля отправля-емого тексту, які можуть бути пофарбовані в сірий або фіолетовий колір. Деякі користувачі не розуміють, навіщо потрібні ці позначки або трактують поява символів неправильно. Що ж насправді означають галочки в додатку і як змінюється їхнє забарвлення в залежності від статусу послання?

Галочки в Вайбере – статус повідомлення

Що значить одна галочка в Вайбере або дві такі відмітки: про що говорить їх колір і як можна приховати статус повідомленняПідтвердження прочитання повідомлення.

Кожен абонент програми має можливість визначити поточний статус свого повідомлення.

Але замість стандартних слів «Відправлено», «Доставлено», «Переглянуто» біля нижній частині прямокутника тексту відображаються особливі індикатори – для галочки.

Такий формат повідомлень запроваджено, починаючи з 2018 року. Він дозволив розширити розмір діалогового вікна. Кількість і колір «пташок» можуть змінюватися в залежності від того, було чи послання отримано, а також прочитано адресатом.

Відправлено

Після того, як користувач набрав у рядку для введення вміст смс, натиснувши кнопку «Надіслати», текст відображається на екрані гаджета синім прямокутником. Під ним з’являється один блідий символ, що має вигляд «пташки» сірого кольору. Значить, смс потрапило на сервер, але ще не надійшло адресату.

Одна галочка в Вайбере буде відображатися до тих пір, поки отримувач знову не підключиться до мережі. Якщо ви не знаєте, що значить в мережі Вайбере, дізнайтеся це з нашої іншої статті.

Доставлене

Зазвичай через кілька секунд після того, як внизу вікна з’явилася сіра відмітка, біля неї з’являється другий такий же блідий символ.

Читайте також:
Групи в Viber. Групові чати міст і за інтересами.

Що значить одна галочка в Вайбере або дві такі відмітки: про що говорить їх колір і як можна приховати статус повідомленняВідображення статусу відправлення повідомлення.

Це є ознакою того, що сервер надіслав послання адресату – воно успішно доставлено. Людина зможе прочитати його, як тільки відкриє програму.

Дві галочки в Вайбере, мають сірий колір, можна спостерігати біля вмісту смс до того моменту, коли користувач відкриє відповідне вікно для перегляду.

При отриманні мессенджа на екрані пристрою адресата з’являється спливаюче вікно, що дає можливість прочитати вміст без відкриття програми. Завдяки такому вікна одержувач зможе переглянути текст, але відправник буде як і раніше бачити у себе внизу блакитного прямокутника дві бліді галки.

Прочитано

Коли учасник бесіди відкриває листування, галочки в Вайбере внизу всіх послань набувають фіолетового забарвлення. Текст вважається прочитаним, а позначки будуть ставати фіолетовими, навіть якщо адресат відкрив чат лише на 1 секунду, швидко закривши вікно без прочитання вмісту. Але зміна кольору галок завжди означає, що користувач відкривав Viber. Тим самим можна зрозуміти, що повідомлення в вайбере прочитано.

Детальна інструкція видно на відео:

Важливо: не плутайте галочку біля меседжу із зірочкою в самому тексті. Це абсолютно різні речі, що свідчать про двох незалежних один від одного понять. На жаль, зараз мало хто знає, що значить зірочка в повідомленні, тому пояснюємо. Галочка свідчить про статус листи – доставлено воно чи ні. Зірочка біля слова – про виправлення раніше написаного тексту з помилкою. Якщо вона стоїть біля дужки, наприклад «)*», то це повітряний поцілунок.

Чому відмітка не змінюється

Іноді після передачі послання людина довго спостерігає відсутність змін поточного стану індикаторів. Часто з плином часу біля прямокутника смс світиться тільки одна сіра галка, а другий символ відсутній. Таке явище може спостерігатися з кількох причин:

 • відсутнє підключення пристрою учасника чату до інтернету, текст неможливо передати від сервера до телефону абонента;
 • у одержувача вимкнений телефон, доставити йому відправлену інформацію неможливо;
 • людина видалив додаток Viber на своєму пристрої, дані просто не можуть потрапити до адресата;
 • адресат додав відправника до контактів «чорного списку», включивши блокування всіх прихожих повідомлень;
 • абонент змінив свої налаштування конфіденційності, приховавши інформацію про прочитання.
Читайте також:
Як поставити (встановити) фото в Viber? Як поміняти аватарку (фото на заставці) в вайбере?

Іноді користувач бачить присвоювання повідомленням статусу «Доставлено», поруч з’являються два символи-«пташки». Потім людина очікує, що вони будуть змінювати колір, але індикатори постійно сірі.

Це значення показує, що людина ще не відкривав додаток, а смс залишається непрочитаним. Другий варіант – абонент переглядав вміст у спливаючому вікні, а потім прибирав у бік без відкриття Вибера.

Як приховати статус

Деякі користувачі не бажають показувати співрозмовнику дані про прочитання надісланого тексту. Творці Viber зробили можливим відключення повідомлення. Щоб приховати інформацію, потрібно послідовно виконати такі дії:

 • відкрити додаток Viber. Клацнути по кнопці «Ще» (вона має вигляд горизонтальних смуг, знаходиться внизу екрана);
 • знайти закладку «Налаштування», натиснути її;
 • вибрати пункт «Конфіденційність». Серед пунктів представленого списку знайти рядок «Переглянуто»;
 • клацнути по перемикача, розташованого навпроти напису – при відключенні функції він стане білим;
 • після виконання описаної послідовності дій відправник не буде отримувати звіт про прочитання свого послання.

Детальна інструкція видно на відео:

Що означає зелена пташка

Після оновлення Вайбера список контактів телефонної книги може містити зелені галки, розташовані навпроти деяких імен. Ці позначення є результатом автоматичної перевірки кожного контакту на предмет можливості зв’язатися з ним через Viber:

 • якщо після встановлення оновлень зелена галка з’явилася навпроти імені контакту, отже, Вайбер «побачив» таке ж додаток у даного абонента, сигналізуючи про можливості зв’язку через програму;
 • якщо програма не виявила месенджер за вказаним номером телефону, то зелена позначка навпроти такого імені буде відсутнім;
 • зеленого символу-галки немає навпроти тих контактів, які під час верифікації відключені від мережі Інтернет.

Галочки Viber є важливими індикаторами, які надають користувачеві інформацію про поточний статус послання. Замінити ці символи словесними повідомленнями про відправлення, доставку і прочитання неможливо. Тому потрібно вивчити значення кожної галки, звертаючи увагу на кількість, а також на забарвлення відміток.

Моя довідка - Корисні поради