Що краще: Вайбер або Ватсап?

Технології не стоять на місці: вчора ми витрачали величезні гроші на дзвінки та СМС-повідомлення, а сьогодні можемо безкоштовно спілкуватися в месенджерах скільки завгодно часу. Таких програм вже існує досить багато, і їх список лише поповнюється. Деколи буває складно вибрати між тим чи іншим месенджером, тому зараз ми спробуємо розібратися, що краще: вайбер або ватсап.

Обидва додатки користуються величезним попитом і популярністю, і практично не відрізняються один від одного. Чи все ж відрізняються? Ось зараз і дізнаємося.

Реєстрація

Реєстрація в обох месенджерах проходить однаково просто. Розробники похлопотали про те, щоб їх користувачам не довелося морочитися з придумуванням логіна і пароля, і просто зробили прив’язку до акаунта номером телефону.

Viber і WhatsApp відрізняються вкрай простим процесом створення аккаунта: скачали, встановили, ввели номер, отримали код, активували і готово. Обидва месенджера синхронізуються з телефонною книгою, тому всі ваші контакти вже будуть присутні в додатку, що також дуже зручно. Тому в першому конкурсі у нас нічия – 1:1. Продовжуємо наше порівняння месенджерів.

Інтерфейс

Нерозумно порівнювати дизайн інтерфейсу WhatsApp і Viber. Це штука суб’єктивна: комусь більше до душі фіолетовий, комусь-зелений. Виглядають вони обидва досить просто і зрозуміло, можна сказати навіть практично однаково. Тому порівняємо практичність. Вікно повідомлень у вайбере і вотсапе містить всю необхідну інформацію і потрібні кнопки, так що загубитися там нереально. Налаштування і список діалогів також практично однакові і обидва месенджера тут досить прості. Так що в питанні практичності інтерфейсу програми показують себе з найкращої сторони, тому знову нічия – 2:2.

Що краще: Вайбер або Ватсап?

Що краще: Вайбер або Ватсап?

Кросплатформеність

Скачати вайбер вотсап можна на всі популярні мобільні платформи. Також в обох месенджерів присутні і десктопні версії для Windows і Mac.

Читайте також:
Як відключити збереження фото в Viber на андроїд: покрокова інструкція по відключенню автозбереження фотографій в галерею телефону

Що краще: Вайбер або Ватсап?

З недавнього часу Viber обзавівся версії для Linux, що не може не радувати, а WhatsApp порадував своїх користувачів веб-версією. Однак фіолетові розробники подбали і про старих платформах, як наприклад, Bada, а от зелені немає. І, раз вайбер охоплює більшу кількість різних операційних систем, той і перемагає тут він теж – 3:2.

Що краще: Вайбер або Ватсап?

Функціонал

Відзначимо спочатку той функціонал, який є в обох месенджерах:

  • Текстові і голосові повідомлення
  • Групові чати
  • Аудіо-та відеодзвінки
  • Відправка файлів

А зараз більш детально про те, чим месенджери відрізняються:

Viber дає користувачам можливість використовувати різні стікери. Завантажити їх можна безкоштовно, але існують і платні набори, тут вже як хочете, ніхто вас ними користуватися не змушує, якщо що. Але в будь-якому випадку, WhatsApp не має і цього.

Що краще: Вайбер або Ватсап?

Що краще: Вайбер або Ватсап?

Що краще: Вайбер або Ватсап?

У вайбере існують паблік-акаунти, де завжди можна знайти свіжі новини, спілкування за інтересами тощо. Ватсап таким функціоналом не має. Так, там є такого роду групи за інтересами, але, щоб їх знайти треба знати номер телефону місцевого адміна. Тому що це ініціатива самих користувачів, а не приємна фішка з боку розробників.

Що краще: Вайбер або Ватсап?

Що краще: Вайбер або Ватсап?

Що краще: Вайбер або Ватсап?

Фіолетовий більше піклується про конфіденційність, даючи вам можливість створення прихованих чатів, захищених пін-кодом, яких не видно в загальному списку листувань. А що натомість дає Зелене? Та нічого він не дає.

Сумнівне, але все ж перевага: ігри в вайбере. Запускаються і викачуються вони все одно як окремі програми, але прив’язуються до вашого аккаунту. У них мало хто грає, але все ж вони є.

Що краще: Вайбер або Ватсап?

Що краще: Вайбер або Ватсап?

Viber Out – перевага серйозніше. В екстрених ситуаціях вам може знадобиться зателефонувати на будь-який телефон, де не встановлено ні один месенджер. У такому разі вайбер легко впорається з зовнішнім викликом, не безкоштовно, звичайно. Вотсап такого дозволити собі не може.

Читайте також:
Як поміняти номер в Вайбере: покрокова інструкція по зміні номера в месенджері, як діяти при заміні сім-карти і смартфона

Чимало важливим є той факт, що в вайбере ви можете спілкуватися з ким завгодно і знайти одну людину в пошуку. Ватсап каже, що листуватися ви повинні лише з тими, чий номер є у вашій телефонній книзі. Пошук за додатком теж поширюється тільки на ваші контакти.

Як ми бачимо, Зелений значно підкачав в питаннях функціоналу, тому 4:2.

Вартість

Раніше розробники WhatsApp виставляли вартість в один долар на рік за користування своїм месенджером, однак вони швидко усвідомили свою помилку і зробили додаток безкоштовним. Вайбер ж з самого початку таким і був. Можливість безкоштовного спілкування в обох месенджерах дарує кожному з них за додатковим балом – 5:3.

Безпека

Розробники обох месенджерів підійшли до питання безпеки з належною увагою. Всі надіслані повідомлення шифруються, інформація зберігається тільки на пристроях користувачів, а не на їх серверах. Баги і помилки періодично трапляються і там, і там, але в цілому все працює досить добре і стабільно, тому в кінцевому підсумку ми маємо рахунок 6:4 на користь вайбера.

Що ж вибрати?

Поступово всі месенджери приходять до одного виду, розробники запозичують один у одного функції, які полегшують роботу та роблять її більш зручною. Однак на даний момент Viber все ж володіє великим функціоналом, в порівнянні з WhatsApp, хоч обидва додатки досить зручні і безпечні. Тому ми схиляємося до фіолетового месенджеру за те, що він дає більшу свободу дій своїм користувачам, більше різноманітності в спілкуванні і різних цікавих фішок.

Моя довідка - Корисні поради