Секрети і приховані можливості Viber

Якщо вам здається, що в вайбере немає нічого такого цікавого і секретного, то ви просто не повністю вивчили месенджер. Viber – не просто додаток для спілкування. Він зберігає в собі безліч таємниць і прихованих можливостей для вашої зручності та безпеки. Саме про них ми сьогодні і поговоримо.

Секрети і приховані можливості Viber

У вайбере можна сховатися

У налаштуваннях месенджера можна знайти цікаві параметри, що дозволяють змінювати ваш мережевий статус. Відкрийте розділ «Конфіденційність» у вайбере і знайдіть там спеціальні установки, які допоможуть вам сховатися:

 • Статус «В мережі». Вимкніть цю функцію, і ніхто не побачить, що в даний момент ви онлайн і сидите в вайбере. Використовувати «невидимку» можна тільки один раз в добу. Якщо вийдете з програми і зайдете назад, то знову з’явитеся в мережі, а в наступний раз зникнути зможете тільки на наступний день.
 • Переглянуті повідомлення. Вимкніть цей параметр, і ніхто з ваших співрозмовників не зможе побачити, чи прочитали ви його повідомлення чи ні. Користувачів, яким ви хочете залишити такий доступ, можна заносити до виключення. Але будьте уважні, включення цієї функції працює в обидві сторони. Якщо співрозмовник не бачить, прочитали ви його повідомлення, і ви не побачите аналогічне дію від нього.
 • Показ аватарки. Цю опцію можна відключити для того, щоб вашу аватарку в Viber бачили тільки ті, хто є у вас в контактах.
 • «Заблоковані». Це список всіх номерів, які ви занесли в чорний список Viber. Звідси ж ви можете розблокувати цих користувачів при бажанні.

На деяких телефонах андроїд, якщо перед деактивації параметра «В мережі» час поміняти в налаштуваннях вашого пристрою, то можна буде використовувати цю функцію повторно. Просто якщо захочете повернути онлайн назад, і поверніть даний час. Тоді вам не доведеться чекати 24 години, щоб скористатися цією опцією ще раз.

Читайте також:
Завантажити «Вайбер» безкоштовно на комп'ютер і завантажити відео: нове в Viber 10

Наскрізне шифрування

Якщо ви сумніваєтеся в надійності захисту вайбера, то знайте, що в месенджері реалізовано безліч параметрів безпеки.

Всі ваші листування і навіть голосові і відеодзвінки захищені наскрізним шифруванням, що має на увазі те, що ваші повідомлення потраплять саме вашому співрозмовнику, а не кому-небудь ще. Ви також можете включити повне шифрування ваших дзвінків вручну. Для цього потрібно верифікувати певні контакти в Viber, які ви вважаєте найважливішими.

Для цього зробіть наступне:

 • Відкрийте будь-яку переписку в вайбере.
 • Далі налаштування бесіди і розділ «Верифікувати контакт».
 • Тепер зателефонуйте цього контакту, натиснувши «Безкоштовний виклик».
 • Після того, як ваш друг підніме трубку, натисніть на замок внизу і виберіть «Верифікувати контакт».
 • Ваш співрозмовник повинен вчинити так само.

Крім шифрування дзвінків, ви можете користуватися прихованими чатами, які не будуть відображатися в загальному списку всіх ваших листувань. Як це зробити:

 • Натисніть і утримуйте будь-яку переписку в загальному вікні.
 • Далі виберіть пункт «Приховати чат».
 • Тепер вам запропонують придумати пін-код для доступу до цього чату. Подумайте і запишіть його в поле.
 • Після цього чат пропаде зі списку листувань. Щоб відкрити його, потрібно буде ввести pin-код в пошук. Коли ви вирішите вийти з чату, він знову пропаде, і звернутися до нього можна буде знову ж введенням коду.

Головним плюсом прихованих чатів є те, що ви можете відкривати їх з будь-яких пристроїв. Якщо листування була захована з телефону, то ви зможете скористатися їй на комп’ютері і навпаки.

Збереження історії листувань

Якщо ви боїтеся втратити історію своїх листувань, вам варто знати, як стовідсотково зберегти її. Для цього зайдіть в Viber і зробіть наступне:

 • Підключіться до хмари у налаштуваннях синхронізації.
 • Далі в налаштуваннях облікового запису, виберіть розділ «Резервне копіювання».
 • Створіть копію листувань і збережіть її в хмарі.
Читайте також:
Як зрозуміти, що повідомлення в Вайбере прочитано: статуси повідомлень в месенджері - повідомлення про їх стан

Секрети і приховані можливості Viber

Тепер навіть якщо ви переустановите вайбер або поміняєте свій пристрій на інше, ви зможете відновити повну історію листувань одним натисненням. Щоб не робити це кожен раз, створіть автоматичне резервне копіювання історії в тих же налаштуваннях месенджера.

Очищення пам’яті телефону

Якщо ви користуєтеся вайбером щодня, напевно у вас накопичилося безліч різних прийнятих файлів, крім повідомлень. Щоб звільнити місце в пам’яті телефону, їх можна видалити або налаштувати вибіркове збереження файлів. Для цього зайдіть в налаштування месенджера і проведіть кілька нехитрих маніпуляцій:

 • У розділі «Мультимедіа» відключіть опцію «Зберігати в галерею», якщо не хочете, щоб прийняті файли залишалися на вашому пристрої.
 • Натисніть «Видаляти старі файли», щоб вони автоматично очищалися по закінченню певного часу.
 • Приберіть автозавантаження для економії інтернет-трафіку і місця в пам’яті телефону.
Моя довідка - Корисні поради