Недоступне голосове повідомлення у Вайбере: що робити в такій ситуації і як зберегти найважливіші аудіоповідомлення

«Немає часу пояснювати!». І це не про відомий мем, а про вашу переписку в той момент, коли дійсно немає можливості набирати довгі послання. Говоримо ми набагато швидше, ніж друкуємо. Тому розробники месенджера Viber додали зручну опцію – голосове повідомлення. Всього-то й треба, що натиснути на кнопку, зробити аудіозапис, відправити співрозмовнику. Просто, швидко і безкоштовно.

Іноді виникають проблеми, коли такий аудіофайл неможливо відкрити і прослухати. З допомогою нашої статті ви будете готові вирішити ці проблеми.

Для чого потрібні голосові повідомлення

Недоступне голосове повідомлення у Вайбере: що робити в такій ситуації і як зберегти найважливіші аудіоповідомленняГолосові повідомлення в Вайбере.

У ситуації, коли доводиться листуватися і одночасно швидко йти, їхати в сильно трясущемся транспорті, відправляти відповіді на морозі або в дощову погоду, простіше відправити аудіофайл.

Дуже зручно користуватися цією функцією в групах і спільнотах. Цей формат підходить для передачі інформації, наприклад, у чатах онлайн-шкіл або для групових тренінгів. Замість того, щоб писати довгі тексти, можна наговорити. На це піде значно менше часу.

Як прослуховувати

Після відправки аудіоролика на вікні з’являється зображення у вигляді кнопки програвача і еквалайзера. Це і є звукове письмо.

Щоб прослухати голосове повідомлення у Вайбере:

 • дочекайтеся, поки файл завантажиться повністю;
 • натисніть на значок відтворення;
 • відтворіть через динамік гучного зв’язку або через підключені навушники, колонки.

Якщо піднести телефон до вуха, може спрацювати датчик наближення, тоді звук переключиться на розмовний динамік.

Можна в будь-який час послухати запис повторно або видалити.

Чому голосове повідомлення не відтворюється

Буває так, що прослухати файл в Вайбере не виходить, хоча в чаті воно вже з’явилося. Якщо раніше все працювало, не панікуйте. Спочатку перевірте гучність звуку в налаштуваннях телефону. Можливо, ви зменшували її, коли слухали гучну музику або включили режим «без звуку». Коли тут все в порядку, але не воспро-диться голосове повідомлення у Вайбере, значить, проблема в чомусь іншому.

Читайте також:
Як поділитися відео з YouTube в Viber?

Опишемо приклади найбільш поширених проблем і шляхи вирішення.

Проблеми з мобільним інтернетом

У Вайбере не відкриваються голосові повідомлення найчастіше з-за відсутності або слабкого сигналу Мережі. Додаток просто не може завантажити дані до кінця.

Для початку зверніть увагу, працює Wi-Fi або мобільний інтернет. У рядку повідомлень у верхній частині екрана повинен бути хоча б один із значків. Якщо змахнути шторку екрану вниз (на телефоні з андроїдом) або вгору (на айфоне), то буде видно іконки цих опцій.

Якщо мережі відключено, включіть їх. Можна пробувати по черзі, переключатися з однієї на іншу. Тепер перевірте, заробив чи аудіофайл.

Недоступне голосове повідомлення у Вайбере: що робити в такій ситуації і як зберегти найважливіші аудіоповідомленняПеревірка мобільного інтернету.

Там ж подивіться, не включений в режим польоту. У повідомленнях він показується у вигляді літака. Вимкніть його.

Подивіться на значок Мережі. Можливо, що ви опинилися поза зоною покриття або відсутності вайфая. У такому разі повідомлення ви почуєте, коли повернетеся в зону дії.

Якщо сигнал доступний, але недостатньо стабільний (одна-дві рисочки в рядку стану), перейдіть туди, де прийом буде краще.

Ви вичерпали ліміт на передачу даних. Якщо тариф дозволяє, цю опцію можна відключити в налаштуваннях телефону. З обмеженою кількістю трафіку при перевищенні ліміту швидкість інтернету автоматично падає.

Коли баланс виявляється в мінусі, оператор відключає мобільний інтернет. Поповніть рахунок або шукайте мережа Wi-Fi.

Перевантаженість пам’яті телефону

Недолік вільного простору на пристрої не дасть зберегти повідомлення, його просто нікуди завантажувати. Якщо запис не зберігається, прослухати її неможливо.

Побачити, скільки вільного місця залишилося, можна у вкладці «Пам’ять» настройок смартфона. Почистіть кеш додатків, видаліть непотрібні файли, фотографії, відео. Об’ємні дані краще перенести на карту.

Нестача оперативної пам’яті

Якщо проблем з вбудованою пам’яттю немає, переходимо до оперативної. Коли «мозок» смартфона зайнятий завантаженням великої кількості додатків, на обробку всіх не вистачає ресурсу.

Читайте також:
Як відправити фото з Вайберу: покрокова інструкція по передачі фотографій і картинок з інтернету в месенджері з телефону на андроїд, айфона і комп'ютера

Подивіться, скільки додатків запущено. Закрийте непотрібні на даний момент. У iPhone – натисніть кнопку «додому» два рази, змахніть пальцем всі працюючі програми. В Android – можна використовувати довге натискання на центральну кнопку, потім натиснути на хрестик. Другий варіант – перейти в «Настройки» – «Програми» – «Запущені/Виконується», вимкнути зайві.

Оптимізувати оперативну пам’ять і почистити внутрішню можна за допомогою програм типу Clean Master.

Увімкніть месенджер, послухайте аудіоролик і можете відправити голосове повідомлення своїм друзям.

Помилки в додатку

Недоступне голосове повідомлення у Вайбере: що робити в такій ситуації і як зберегти найважливіші аудіоповідомленняПерезапуск телефону.

Всі пункти виконані, але знову недоступне голосове повідомлення у Вайбере.

Спробуйте наступні варіанти:

 • перезавантажте телефон;
 • витягніть SD-карту, запустіть додаток без неї. Якщо ви встановлювали додаток на карту, перенесіть в пам’ять телефону.

Якщо помилка не зникне, доведеться зробити перевстановлення:

 • видаліть;
 • скачайте нове (з сайту або магазину);
 • встановіть заново;
 • зайдіть в акаунт контакти і чати повинні зберегтися автоматично.

Можна написати в «техпідтримку», докладно розповісти про несправності.

У крайньому разі доведеться скинути всі налаштування до заводських або оновити прошивку гаджета.

Розробники постійно покращують програму, додають нові функції, виправ-ляють помилки. Сповіщення про оновлення виходять на офіційному сайті або приходять у вигляді повідомлень з пропозицією завантажити останню версію.

Масові проблеми з доступом в месенджер, неможливість відправляти і приймати управлін-мати дзвінки або повідомлення – це збій роботи серверів або недопрацьований варіант програми. Самостійно виправити їх не вийде, доведеться чекати наладки устаткування або наступного оновлення.

Як зберегти аудіоповідомлень

Звукові файли в самому додатку можна прослуховувати багато разів. Вони зберігаються на пристрої, на якому встановлений Вибер. Ці записи можна копіювати та видаляти.

Недоступне голосове повідомлення у Вайбере: що робити в такій ситуації і як зберегти найважливіші аудіоповідомленняЗберігання голосових повідомлень Вайбера.

Папки, в яких зберігаються голосові файли, нескладно знайти за наступним шляхом:

 • Для мобільних – storage/emulated/0/viber/media/ (пам’ять телефону або storage/sdcard0/viber/media (карта пам’яті). Відкривається через провідник або файловий менеджер.
 • Для комп’ютерів, ноутбуків – C:хххDocumentsViberDownloadsPTT
Читайте також:
Два Вайбера на одному телефоні можна користуватися відразу двома записами, як встановити Viber на два телефони з одним номером

Сервіс зберігає голосові повідомлення у власному форматі – НІГ. На жаль, їх неможливо програвати на інших плеєрах, змінювати їх вид.

Щоб зберегти аудіоролик в потрібній конфігурації, можна запустити його в месенджері, на цьому ж пристрої або на іншому включити диктофон, записати звук.

Якою б не була проблема, з неї завжди знайдеться вихід. Спробуйте способи, які описані вище, щоб почути повідомлення вашого співрозмовника і бути завжди на зв’язку.

Моя довідка - Корисні поради