Не відкривається Вайбер на комп’ютері: чому месенджер перестаетвключаться і як змусити його працювати

Додатки популярних месенджерів для ПК – дуже зручна річ, що дозволяє вести листування на більш швидких пристроях і зберігати необхідні файли на свій комп’ютер. Однак, як і у всіх технічних засобах, у програмах відправки повідомлень, які функціонують на Windows, іноді виникають проблеми.

Вони можуть бути викликані різними причинами, але все призводять до одного – не відкривається Вайбер на комп’ютері. Причини виникнення таких несправностей і що робити при їх виявленні ми і розглянемо в цій статті.

Проблеми з десктопної версією месенджера

Зупинимося детальніше на найбільш часто зустрічаються збої в роботі месенджера.

Користувачі Вайбера (Вибера) на Windows 7/8/10 можуть зіткнутися з:

 • відмовою програми включатися або занадто довгим часом запуску;
 • відсутністю звуку;
 • неможливістю прийняти дзвінок;
 • відмовою відправляти повідомлення;
 • пропажею функції відеозв’язку – не хоче завантажуватися картинка, проблеми з камерою або не працює мікрофон в вайбере;
 • порушенням роботи програми в цілому – не відкривається вікно програми, нічого не відбувається при натисканні на іконку.

Детальна інструкція видно на відео:

Способи вирішення

Конкретна дія по усуненню причини виникає несумісність залежить від помилки програми. При роботі месенджера можуть відбуватися різні збої, які призводять до того, що Viber не запускається на Windows 10 або іншої версії цієї ОС.

Кожен спосіб вирішення ми опишемо детальніше, щоб ви змогли знайти відповідний до вашого нагоди алгоритм дій.

Перезавантаження комп’ютера

Часто процеси операційної системи Віндовс видають збої незалежно від дій користувача і це неможливо відстежити. Щоб виключити таку причину помилок у роботі месенджера на вашому ноутбуці або ПК, необхідно виконати така проста дія, як перезавантаження системи. Більше десь навіть не потрібно нічого виправляти. Якщо це не допомагає, переходьте до наступних варіантів.

Читайте також:
Голосові повідомлення в Viber: як переслати, відправити, зберегти, прослухати

Не відкривається Вайбер на компютері: чому месенджер перестаетвключаться і як змусити його працюватиПерезавантаження операційної системи на комп’ютері.

Перевірка інтернет-з’єднання

Однією з основних причин, чому Вайбер не працює на комп’ютері, можуть бути проблеми з інтернет-з’єднанням. Обов’язково переконайтеся, що ваш ПК має активне підключення до інтернету.

На Windows 7 або Віста для цього потрібно зайти в «Панель управління» і вибрати пункт «Мережа та інтернет». Потім ви побачите напис «Перегляд стану мережі та завдань», де можна перевірити наявність точки доступу в мережу і підключитися до неї.

На Windows 10 для перевірки підключення виберіть пункт «Доступ до інтернету» в нижньому правому куті екрану. Потім перейдіть в «Параметри мережі та Інтернет», де переконайтеся, що з’єднання активно і функціонує. Якщо все вірно, підключення до інтернету відбудеться автоматично.

Обов’язково перевірте і доступ до мережі на вашому телефоні – додаток може не підключатися через відсутність зв’язку з другим пристроєм і вимагати його наявність.

Не відкривається Вайбер на компютері: чому месенджер перестаетвключаться і як змусити його працюватиПеревірка стану інтернет-з’єднання.

Перевірка портів

Така перевірка необхідна для того, щоб побачити, наскільки ваш ПК відкритий для прийому даних з зовнішнього світу та мережі.

Це можна здійснити за допомогою сервісів на зразок CurrPorts, а також через командний рядок Windows.

 1. Для цього натискаємо на «Пуск» і вводимо «cmd», клацаємо на командний рядок правою кнопкою миші і запускаємо від імені адміністратора.
 2. Потім у відкритому чорному екрані набираємо «netstat» і натискаємо «Enter». Так ви отримаєте список всіх відкритих портів на комп’ютері.

Детальна інструкція видно на відео:

Оновлення драйверів для відеоадаптера

Проблеми з відеозв’язком можуть бути викликані використанням застарілих драйверів, що заважають нормальній роботі відеокарти.

Для усунення цієї неполадки на Віндовс «сімці» виконайте такі дії:

 1. Зайдіть в «Панель управління» і виберіть «Диспетчер пристроїв».
 2. Наступним пунктом виберіть «Додатково» і «Властивості». У цій вкладці необхідно натиснути на «Драйвер» і «Оновити».
 3. Після цього перезавантажте комп’ютер і спробуйте відкрити програму знову.
Читайте також:
Що таке дудл в Вайбере: для чого потрібна ця функція, як створювати малюнки і відправляти їх співрозмовникам

Встановлення останньої версії Viber

Збої в роботі месенджера також залежать від версії сервісу, встановленої на вашому комп’ютері, планшеті або айфоне/андроїд. Перевірте, щоб на всіх ваших пристроях було завантажено останнє оновлення Вайбера.

Не відкривається Вайбер на компютері: чому месенджер перестаетвключаться і як змусити його працюватиДані про останню версії на ПК.

Корекція налаштувань антивіруса і брандмауера

Автоматично налаштований антивірусний софт або брандмауер ОС можуть заважати нормальній роботі, як описує Блог про Viber. Антивірус після свого поновлення або завантаження нової версії месенджера, може порахувати його шкідливим ПО. Антивірус буде писати про знайдені віруси і блокувати його роботу. Брандмауер, або «міжмережевий екран» призначений для перевірки та фільтрації будь-яких даних, що надходять з мережі.

Для Віндовс 8 або 10 потрібно використовувати панель управління:

 1. Натисніть на «Пуск».
 2. Виберіть «Панель управління».
 3. Відкрийте пункт «Брандмауер Windows» – «Включення і відключення брандмауера». У цьому вікні ви зможете власне відключити його.
 4. Застосуйте всі зроблені налаштування.

Детальна інструкція видно на відео:

Процес відключення антивіруса теж нескладний. Тут таким же чином потрібно «Панель управління» і відділ «Адміністрування». Після вибору потрібного пункту натисніть на «Конфігурацію системи», вам відкриється додаткове вікно.

Там буде відбуватися процес відключення: по черзі відкрийте опції «Служби» і «Автозавантаження» і скрізь, де помітите назва вашого антивіруса, знімайте галочки.

Лікування системи від вірусів

Якщо відключення «захисника» вашого комп’ютера не допомогло, спробуйте скористатися його допомогою. Для цього потрібно запустити сканер, вбудований в будь-яку антивірусну програму, встановлену на вашому ПК. Всі потенційно небезпечні файли така утиліта усуне, тому після її роботи повторіть спробу запуску Viber.

Важливо: іноді антивірусна програма може віднести Вайбер на компі до шкідливим програмам. У цьому випадку видаліть месенджер і встановіть заново. Завантаження обов’язково повинна бути з офіційного сайту розробників – viber ua або http viber com. Після цього ще раз запустите перевірку на наявність шкідливих файлів.

Читайте також:
Як відправити листівку в Вайбере: покроковий опис способів, як пересилати вітальні повідомлення та зображення в месенджері

Якщо вищеперелічені методи не допомогли, зверніться в технічну підтримку. Служба підтримки Вайбер працює цілодобово у вихідні та свята.

Вимоги до комп’ютера

Не відкривається Вайбер на компютері: чому месенджер перестаетвключаться і як змусити його працюватиУстановка Вайбера на комп’ютер.

Перевірте, чи відповідає ваш ПК встановленим мінімальним вимогам розробників месенджера.

Не запускається Viber на Windows 7 або більш ранніх версіях часто із-за застарілого апаратного забезпечення.

Мінімальні вимоги до операційних систем:

 1. Windows: Windows XP Service Pack 3 і вище.
 2. Windows Vista.
 3. Windows 7.
 4. Windows 8.
 5. Мак: OS X 10.7 і вище.
 6. Linux: тільки 64-розрядна версія, тільки Debian.

Мінімальні вимоги до апаратури:

 1. Процесор: Dual core (двоядерний).
 2. Пам’ять: 1 ГБ оперативної пам’яті.
 3. Мікрофон і динаміки для голосових дзвінків, а також веб-камера для відеодзвінків.
 4. Bluetooth-приймач з підтримкою AD2P для підключення Bluetooth-пристроїв.

Без відповідності системним і апаратним вимогам активувати Viber у вас не вийде.

Windows 7 або 10?

Десктопна версія клієнта Вайбер однакова для цих версій операційних Видновс, однак користувачі Windows 7 можуть помітити такі проблеми в роботі програми, як відмова швидко закриватися на вимогу або довільна відмітка повідомлень прочитаними.

Як бачимо, причин, з яких не працює вайбер кілька. Якщо ви виявите такі глюки в месенджері, спробуйте скористатися наведеними вище порадами щодо їх усунення. Переставати видавати помилки програма повинна після виконання всіх рекомендованих нами дій.

Моя довідка - Корисні поради