Історія Viber: хто і коли створив Вайбер?

Хто і коли придумав Вайбер?

Історія Viber: хто і коли створив Вайбер?

З грудня 2010 року серед користувачів мобільних гаджетів початок тріумфальний хід додаток для спілкування Viber. Авторами і початковими розробниками ідеї є два ізраїльських громадянина Ігор Магазіннік і Марко Талмон. Подружившись на службі в армії завдяки інтересу до комп’ютерних гаджетів, в подальшому вони створили файлообменную мережа iMesh. Через якийсь час друзі почали роботу над додатком для мобільних телефонів, яке змогло замінити великоваговий скайп і добре працювало при малих швидкостях інтернету.

Історія Viber: хто і коли створив Вайбер?

Перші два роки користуватися додатком могли лише щасливі володарі смартфонів на платформі IOS. У 2012 році до спілкується з допомогою набирає популярність месенджера приєдналися користувачі гаджетів на платформі Android і Windows Phone. Ще через рік у програми з’явилася можливість здійснювати дзвінки на стаціонарні телефони.

На сьогоднішній день програма вайбер встановлюється не тільки на смартфоні, але і на персональні комп’ютери і ноутбуки, що працюють на платформі Windows, Mac і Linux.

Кому належить зараз месенджер?

Для розробки ідеї була набрана команда програмістів і створена компанія Viber Media. До 2014 року Viber Media належала частково розробникам, а велика частина акцій компанії належала ізраїльської сім’ї Шабтай. До чотирнадцятого року в компанію було вкладено близько 20 млн доларів.

Історія Viber: хто і коли створив Вайбер?

Хоча зареєстрована компанія на Кіпрі і в США, команда програмістів набрана в Білорусії, а серверна частина залежить від фахівців Ізраїлю.

Активно розвивається зацікавила японського гравця на ринку IT-технологій Rakuten. Підсумком стало придбання японцями компанії Viber Media за суму трохи менше 1 млрд доларів. Угода відбулася в 2014 році.

Коли з’явився в Росії, Україні, Білорусі, Казахстані?

Історія Viber: хто і коли створив Вайбер?Сказати точно, коли вайбер з’явився в країнах СНД і в Україні складно. Одними з перших в 2010 році отримали можливість випробувати новий месенджер жителі Білорусії, користуються айфонами, так як на території країни знаходиться один з офісів компанії. Подальше поширення йшло по наростаючій. З моменту появи версій вайбера для інших операційних систем вже не можна з точністю сказати, хто, в якій країні і коли першим почався користуватися додатком.

Спам «День Народження Вайбер 100 рублів»

Історія Viber: хто і коли створив Вайбер?Як будь-які успішні проекти, Вайбер не уникнув уваги шахраїв. Час від часу користувачі програми отримують повідомлення, що їм подарують 100 рублів, якщо вони надішлють лист «щастя» деякого кількості людей. Іноді навіть додають, що повідомлення взято з офіційного сайту.

Важливо пам’ятати, що жодна серйозна компанія не займається поширенням інформації таким способом. Якщо є інформація, яку треба донести до кожного користувача, компанія зробить офіційне оповіщення. Вся інформація, отримана шляхом пересилання дивних повідомлень, є спамом і не рекомендується до поширення. Пересилання таких повідомлень може призвести до блокування аккаунту.

Моя довідка - Корисні поради