Чому не встановлюється Вайбер на телефон? Причини появи помилки і способи вирішення цієї проблеми для смартфона або комп’ютера

Спілкування через популярні месенджери міцно увійшов у життя сучасної людини. Зручі-ві програми дозволяють миттєво обмінюватися не тільки есемесками, але і медіафайлами, здійснювати відео – і аудиозвонки.

Зазвичай проблем при налаштуванні таких програм не виникає, але деякі користувачі можуть зіткнутися з тим, що програми при спробі встановити їх видають ряд помилок, а часом і зовсім відмовляється завантажуватися. Сьогодні розберемося з планом дій у ситуації, коли не встановлюється Вайбер на телефон.

Що потрібно перевірити перед установкою Вайбера

Чому не встановлюється Вайбер на телефон? Причини появи помилки і способи вирішення цієї проблеми для смартфона або компютераПомилка встановлення Вайбера на телефон.

Перед тим, як завантажити програму і успішно його налаштувати після, слід перевірити ряд нюансів:

 1. Насамперед погляньте на доступні оновлення для вашої платформи – Android або ios.
 2. Якщо на пристрої колись був встановлений Вайбер, переконайтеся, що він видалений.
 3. Упевніться, що в пам’яті смартфона, ПК, ноутбука або планшета досить вільного місця.
 4. Перевірте з’єднання з мережею Інтернет і точку доступу.

Чому не встановлюється на телефон

Якщо з вищезазначеними пунктами все в порядку, програма завантажена, але проблема «не можу встановити вайбер на телефон» як і раніше актуальна, приступаємо до розбору можливих причин. Їх буде кілька: версія програми не відповідає вашому пристрою, кульгає розрядність процесора, недостатньо добре очищена пам’ять і кеш. Але про все по порядку.

Конфлікт версії месенджера і прошивки

Найчастіше абоненти намагаються встановити Viber на ті пристрої, які програму не підтримують. Так, Вибер «дружить» з багатьма системами, проте поєднати додаток зі старим кнопковим телефоном, на жаль, не вийде.

Якщо ви володар смартфонів «Хуавей», «Мейзу», «Нокія-Люмія», апаратів «Алкатель», «Леново» або «Самсунга» з «Айфоном» і «Айпадом», то варто придивитися до оновлень. Багато ігнорують пропозицію операційної системи оновити її, а для коректної роботи апарату цього робити не можна.

Все тому, що розробники постійно вдосконалюють додаток, а новинки, в свою чергу, розраховані на свіжі операційки.

Що робити? Перевірити актуальну версію Вибера для вашого пристрою:

 1. Відкриваємо меню телефону і заходимо в «Налаштування».
 2. У списку знаходимо розділ «Про телефон», клікаєм по ньому.
 3. Перед вами з’явилася інформація. На прикладі «Андроїда» розглянемо можливі варіанти контакту програми та встановленої системи. У випадку, якщо телефон ви купували давно, то версія Android, найімовірніше, буде 2.2 або 2. Для неї не підійдуть свіжі версії Вайбера, слід завантажувати Viber 5.5.2.36 або 4.3.67. Це можна зробити на офіційному сайті месенджера, так і через сайти «Гугла». Однак у другому випадку можуть виникнути неприємності з «битими» версіями.
Читайте також:
Як поміняти мову в Viber

До речі, на сайті Вайбера можна перевірити їх сумісність із системами, що полегшить вибір для скачування програми.

Невідповідність розрядності процесора

Бувають випадки, коли програма починає видавати помилки і на нових «Андроїдах». Причина може критися в розрядності процесора. Сучасні пристрої зазвичай працюють на 64-бітних процесорах, але 86-бітні все-таки зустрічаються. Зрозуміти, який процесор у вашому пристрої, можна на сайті виробника (знаходимо свою модель телефону і дивимося повну характеристику).

Якщо ваш процесор 86-бітний, радимо завантажувати Вибер через «Плей-Маркет» або «Апстор» для «Айфона». Ці магазини самі визначають відповідні версії.

Перевантажена пам’ять

Найчастіша причина неможливості встановлення месенджера – це відсутність пам’яті. Її повинно бути не менше 150 Мб (ядро програми займає 100 Мб). Якщо ви знайшли забиту пам’ять після завантаження програми, можна видалити непотрібні файли, не чіпаючи сам додаток.

Блокування облікового запису

Чому не встановлюється Вайбер на телефон? Причини появи помилки і способи вирішення цієї проблеми для смартфона або компютераБлокування Вайбера з масових розсилок.

Якщо месенджер встановився, але після довгого очікування відмовляється працювати, причина може бути в блокування вашого аккаунта.

Згадуйте: не захоплювалися ви останнім часом масовим розсиланням повідомлень? Відзначимо, що характер їх може бути різним, Вайбер сам вирішує, кого визначати в спамери.

Якщо відповідь позитивний, найімовірніше, ви в блоці. Він може бути тимчасовим, але є шанс потрапити під блокування навічно. У першому випадку потрібно зачекати деякий час і спробувати встановити Вибер знову, у другому – зняти блок не вдасться: ви не зможете повернути стікери, приймати, набирати і відправляти повідомлення, зайти в листування.

Доведеться заводити новий обліковий запис, підключення до старої в даному випадку марно.

Некоректне видалення попередньої версії

Якщо раніше ви вже працювали з програмою, то проблема може бути в неправильному видаленні старої версії месенджера. Навіть після того, як ви знесли додаток, частина його файлів може залишатися на пристрої, заважаючи встановленню.

Для початку через меню смартфона загляньте в список додатків і пошукайте Вайбер там. Якщо знайшли, затискайте іконку і натисніть «Видалити». Все повинно запрацювати.

Зараження вірусом

Чи Давно ви встановлювали на пристрій «антивірус» (при його наявності приходять спеціальні повідомлення) і завантажували його взагалі?

Чому не встановлюється Вайбер на телефон? Причини появи помилки і способи вирішення цієї проблеми для смартфона або компютераЗбій установки Вайбера з-за вірусів.

Якщо ні, то «глюк» Вайбера може бути пов’язаний з вірусними файлами.

Завантажити «антивірус» можна в будь-якому магазині додатків, після встановлення та відкриття буде проведена ревізія пристрою, надійде пропозиція видалити шкідливі файли.

Погоджуємося з ним, пробуємо встановити Вайбер знову, виконуємо вхід.

Важливо: Viber скачати безкоштовно для Андроїд можна тільки в тому випадку, якщо операційна система телефону, планшета відповідає вимогам розробників. Тобто, не нижче версії 4.0. Це обумовлено зіставленням кодів програмування і можливістю працювати разом без перебоїв. Якщо пристрій більш старе, завантажити Viber для Андроїд російською безкоштовно можна тільки зі сторонніх джерел або з використанням емуляторів. Перше небезпечно вірусами, друге – погіршенням роботи процесора апарату.

Читайте також:
Як поміняти звук повідомлення у Вайбере: інструкція, як налаштовувати звукові сповіщення, додати новий звук або поміняти мелодію на телефоні з андроїдом і айфоні

Чому не встановлюється на персональний комп’ютер

З мобільними проблемами розібралися, але Вибер може вередувати і на ПК. Користувачі з досадою спостерігають чорний екран на «Віндовс» або стрибає сірий фон у програмах «Microsoft».

У більшості випадків це викликано «битою» версією програми, завантаженої на офіційному сайті, а на сторонніх ресурсах. Вирішення питання – завантаження месенджера з сайту виробника. З перевіреною версією установка вдасться без проблем. Створювати труднощі може і невідповідна «операційка», на якій працює ваш ПК. Про це ми поговоримо пізніше.

Друга поширена причина – ваш «злий антивірус» не хоче пускати додаток (він може не запитувати дозвіл, а блокувати Вайбер авто-автоматично, програма включатися не буде).

Розглянемо план дій на прикладі Avast Free Antivirus:

 1. Відкриваємо наш вірусний контролер.
 2. Потім параметри, натискаємо «Загальні» – «Виключення».
 3. Тиснемо на кнопку «Додати» – «Огляд», відкриваємо папку, в якій розташувався Вайбер.
 4. Клікаємо на його іконку. «Антивірус» включив додаток в «Білий список» і буде його ігнорувати.

Способи вирішення проблеми

Після усунення неполадок месенджер в 95 відсотках випадків перестає видавати збої.

Пошук і встановлення відповідної версії операційної системи

Чому не встановлюється Вайбер на телефон? Причини появи помилки і способи вирішення цієї проблеми для смартфона або компютераУстановка Вайбера для 10-й версії «Віндовс».

У тому, як усунути проблеми з заважає Вайберу на ПК «антивірусом», ми розібралися.

Однак однією з причин, по якій програма може «троіть», залишається установка програми, не підходить вашій операційній системі. Справа в тому, що для кожної версії «Віндовс» розробники визначили свою версію месенджера.

Для того, щоб зрозуміти, яка система встановлена на вашому ПК, досить наступних дій:

 1. Затискаємо на клавіатурі поєднання «Windows + R».
 2. Перед нами відкривається меню. У рядку вводимо слово winver.
 3. Натискаємо клавішу Enter, у вікні ви побачите інформацію про вашій операційній системі.

Далі залишається перейти на офіційний сайт Вайбера і скачати з нього додаток, відповідну вашій «операційки».

Очищення пам’яті телефону

Тепер повернемося до «вильотами» програми, викликаними браком пам’яті на смартфоні. Почистити пристрій можна кількома способами, кожен з яких займе буквально кілька хвилин.

Видалення непотрібних файлів і додатків

Самий очевидний спосіб «повернути» пам’ять пристрій – це видалити зайві файли:

1. Відкриваємо меню «Галерею».

2. Переглядаємо свої завантаження, непотрібні відео і фото просто видаляємо.

Тут же можна позбутися програм, якими ви не користуєтесь. Знаходимо їх іконки в меню смартфона, затискаємо і вибираємо пункт «Видалити».

Читайте також:
Відеодзвінки Viber: як зробити відеодзвінок в Вайбере?

З допомогою спеціальних сервісів

Чому не встановлюється Вайбер на телефон? Причини появи помилки і способи вирішення цієї проблеми для смартфона або компютераОчищення кеша з допомогою утиліти Clean Master.

Якщо ви не бажаєте витрачати час на ручну очистку, на допомогу прийдуть спеціалізовані програми. Вибір їх великий, а принцип дії схожий.

Розглянемо алгоритм на прикладі безкоштовної утиліти Clean Master.

Вона не російською мовою, але проста в установці:

1. Викачуємо додаток з магазину, яким ви зазвичай користуєтеся.

2. Запускаємо програму. Через кілька секунд вона проведе пошук і покаже весь «сміття», наявний на пристрої.

3. Після цього з’явиться кнопка Clean Now. Потрібно натиснути на неї. Готово – файловий сміття зник.

Самостійна очищення кешу

Для більш якісного прибирання потрібно видалити не тільки очевидні зайві файли, але і «хвости» додатків. У випадку з утилітами програми зроблять все самі.

Але навести порядок у пристрої можна і без їх допомоги:

1. Відкриваємо в телефоні меню «Налаштування».

2. Вибираємо пункт «Пристрій» – «Пам’ять».

3. Клікаємо по напису «Дані кеша».

4. З’явиться вікно, в ньому тиснемо на «ОК».

Не знайшли файлів для видалення? Не біда. Ви можете використовувати флеш-карту, на яку можна перенести ряд файлів, звільнивши тим самим місце.

Як задвоить Viber на смартфоні

Для ділових людей можливість установки Вибер двох облікових записів одночасно – питання актуальне. Це цілком можливо, але не на всіх пристроях виходить відразу.

На телефоні з оболонкою MIUI («Шаоми», наприклад), функція подвійних додатків закладена виробником.

 1. Заходимо в Налаштування, вибираємо «Подвійні програми» або «Клонування додатків».
 2. Натискаємо на кнопку «Вайбер», після чого на робочому столі з’явиться друга іконка. План подальших дій простий: проходимо реєстрацію або вбиваємо вже наявну «учетку».

Якщо у вас «Мак» або пристрій на Android, без додаткових додатків обійтися не вийде. Найвідоміша і дієва утиліта для процедури задваивания Вайбера називається Parallel Space.

Завантажити її можна в магазині додатків.

 1. Після установки утиліти відкриваємо її, з’явиться вікно, в якому слід вибрати «Вибер».
 2. На робочому столі автоматично висвітиться ярлик месенджера.
 3. Клікаємо по ньому, проходимо реєстрацію, вводимо номер і отриманий код, натискаємо на підтвердження. Готово!

Якщо інсталювати утиліту не виходить, в першу чергу потрібно чітко зрозуміти – чому я не можу встановити Вайбер на комп’ютер? Основних причин, по яких Вайбер відмовляється працювати на пристрої, небагато. Перша і найпоширеніша – «битий» версія програми і слабкий сигнал Інтернету. Перевірка швидкості Мережі мобільного оператора, будь то «Мегафон» або будь-який інший постачальник мегабайтів, проста. Технічні питання також в рішенні не складуть праці: неправильні версії перевіряються на офіційному сайті, «маркети» додатків підбирають необхідні версії. Якщо перелічені варіанти рішення не допомогли, то апарат варто показати майстрові, можливо, вам слід зробити його перепрошивку.

Моя довідка - Корисні поради