Безпека листування Viber

Безпека та конфіденційність стоять на першому місці у розробників не тільки вайбера, але і інших месенджерів. Ці питання важливі й актуальні в будь-який час. Адже ніхто не захоче, щоб їх особисті або корпоративні повідомлення хтось прочитав. Зараз ми постараємося заспокоїти всіх, хто переживає за конфіденційність даних і розповімо все про безпеку листування Viber.

Тема конфіденційності хвилює багатьох користувачів месенджера. Причому безпеку листування Viber, особистої та ділової однаково важлива. Ніхто не хоче, щоб власні одкровення або робоча інформація потрапила в руки зловмисника. Давай обговоримо це питання.

Безпека листування Viber

Можна зламати вайбер?

Зламати вайбер практично неможливо із-за його системи авторизації, яка прив’язана до вашим номером телефону. Тобто без нього ніхто не зможе потрапити у ваш аккаунт. Месенджери на подобу скайпу для верифікації вимагають логін і пароль, які теоретично можуть бути зламані. Можна розкрити і електронну та інше. Номер телефону ж зламати неможливо.

При реєстрації облікового запису в вайбере, ви прив’язуєте до нього номер сімки, яка встановлена у вашому телефоні. При цьому, якщо ви пізніше захочете авторизуватися на іншому пристрої, вам знадобиться мати при собі цей же телефон. Тому, якщо хтось захоче увійти в ваш аккаунт без вашого відома, йому в будь-якому випадку потрібен буде ваш телефон для підтвердження входу. Вся система авторизації побудована без паролів і логінів. Говорячи простою мовою: «Ти не зможеш зламати чужий пароль, якщо його немає». Приблизно так все і працює.

Якщо хочете, можете пошукати в інтернеті повідомлення про те, що у кого-то зламали акаунт вайбера. Навряд чи знайдете щось путнє.

Безпека листування Viber

Чи є якісь лазівки в цій системі?

Раз зламати не можна, то чи можна, наприклад, перехоплювати повідомлення? Лазівки є в будь-якій системі, і вайбер-шпигунів теж існує достатня кількість. Однак, так як всі повідомлення не зберігаються на серверах Viber, зловмисникам все одно доведеться спочатку отримати доступ до вашого пристрою, щоб цю шкідливу програму встановити. А ви, думаю, помітите зайві додатки на телефоні. Ваш антивірус точно помітить. Однак, якщо ви вчасно не зреагуєте, то ваші повідомлення все одно можуть бути прочитані і переслані кому-небудь. Всього за кілька хвилин, маючи програму-шпигун, можна отримати доступ до вашого хмарного сховища, і до всієї історії листування. А на iPhone і зовсім можна налаштувати збереження листувань на чужій iCloud.

Читайте також:
Завантажити Viber на Windows XP

Виходячи з усього вищесказаного, безпека листування в вайбере багато в чому залежить від того, на скільки ви уважно слідкуйте за своїм пристроєм. Не залишаєте ви ваш телефон в людних місцях? Не завантажуєте програми з невідомих джерел або підозрілі програми навіть з офіційних магазинів? Варто пароль вхід по відбитку пальця на вашому пристрої? Задайтеся цими питаннями і зможете підвищити рівень безпеки своїх повідомлень в кілька разів.

Крім усього іншого Viber вже давно використовує наскрізне шифрування дзвінків і повідомлень. Таким чином, ніхто навіть при найбільшому бажанні не перехопить ваші листування ззовні без безпосереднього доступу до вашого пристрою.

Моя довідка - Корисні поради