Як нарізати піцу і на скільки шматків?

Як нарізати піцу і на скільки шматків?

Не багато хто помічав, що в більшості піцерій піцу нарізають на однакову кількість однакових шматочків, при цьому їх кількість залежить від розміру піци і завжди є парним числом. У цьому огляді розглянемо, скільки шматків в піці різного діаметру (покупної) і як нарізати піцу в домашніх умовах, щоб шматочки вийшли однакового розміру.

На скільки шматків ріжеться піца різного діаметра?

Незалежно від виду коржа в піці (тонкий або товстий), піцу різних діаметрів в основному нарізають на певну кількість однакових шматків, щоб її зручно було їсти і шматочки мали приблизно однакову вагу. Розглянемо детальніше, скільки шматочків виходить після нарізки в піці різних діаметрів:

  • Піца діаметрів 28 см = 6 шматків.
  • Піца діаметрів 30 см = 6 шматків.
  • Піца діаметрів 33 см = 8 шматків.
  • Піца діаметрів 35 см = 8 шматків.
  • Піца діаметрів 40 см = 10 шматків (іноді 12 шматків).

Отже, якщо Ви замовили піцу цілком (не розрізану) або приготували її самостійно, можна нарізати її «за стандартами», в залежності від її діаметра.

Вас також може зацікавити огляд: скільки калорій в шматку піци різних видів?

Чим і як правильно розрізати піцу на рівні шматочки?

Як нарізати піцу і на скільки шматків?

При нарізці піци можна використовувати як звичайний гострий кухонний ніж, так і спеціальні ножі для піци або спеціальні ножиці.

В першу чергу потрібно звернути увагу на спеціальний ніж для нарізки піци (круглий заточений диск з ручкою), яким можна швидко і легко нарізати різні види піци, при цьому, при його використанні сир і інша начинка не прилипають до різального диску і він добре розділяє піцу на шматочки.

Не менш зручно буде нарізати піцу спеціальними ножицями, до нижньої частини яких прикріплена підставка у формі трикутника (можна відрізати рівний шматочок піци, який відразу залишиться на підставці, після чого перекласти його на свою тарілку).

Читайте також:
Жульєн в тарталетках з грибами і куркою – як смачно приготувати?

Останній варіант – класичний гострий кухонний ніж, яким також з легкістю можна нарізати піцу вдома, при цьому можна розрізати піцу, як по діагоналі (розділяючи на рівні трикутні шматочки), так і порізати на рівні квадратні шматочки (не рахуючи круглих країв піци).

На замітку: піцу краще споживати в гарячому вигляді (поки всі інгредієнти теплі і тануть у роті, особливо це стосується сирів), тому і нарізати її краще відразу ж після приготування, поки вона гаряча.

На закінчення до цієї статті зазначимо, що знаючи, на скільки шматочків нарізають піцу різних діаметрів в піцерії і як це робити правильно, Ви з легкістю зможете швидко розрізати будь-яку піцу вдома на рівні шматочки. Свої відгуки та корисні поради, як правильно різати піцу на шматки, залишаємо у коментарях до цієї статті і ділимося їй в соціальних мережах, якщо вона була Вам корисна.

Моя довідка - Корисні поради