Типи фігури у жінок та дівчат

Типи фігури у жінок та дівчат

Багато жінок часто задаються питанням, чому одне і те ж плаття на двох дівчат виглядає абсолютно по-різному, навіть якщо візуально вони схожі один на одного як дві краплі води. Весь секрет криється в типі жіночої фігури, а також у тому, які види одягу вигідно підкреслять їх основні особливості. Що ж означає термін «тип фігури у жінок», як його визначити і як одягатися, дізнавшись свій власний, правильно і зі смаком?

Які є типи фігури у жінок?

Типи фігур дівчат поділяються в залежності від параметрів тіла, серед яких найважливішими є плечі і стегна. Також на тип фігури впливає розподіл жиру в організмі і схильність до швидкого або повільного набору ваги.

На сьогоднішній день існують такі типи фігур:

 • А: Груша;
 • Х: Пісочний годинник;
 • Про: Яблуко;
 • Н: Прямокутник;
 • Т: Перевернутий трикутник;
 • І: Струнка колона.

Вкрай важливо розуміти і знати власний тип фігури. Адже від цього залежить не тільки правильність харчування, але і вибір одягу і власного стилю. Сучасні модні бренди шиють одяг, виходячи саме з вищевказаних типів, а тому, знаючи свій власний, можна назавжди забути про проблеми в підборі фасонів, стилів і навіть аксесуарів. Але для цього потрібно спочатку визначити свій тип, а також правильно виміряти показники тіла.

Як визначити тип жіночої фігури в домашніх умовах?

Багато жінок часто задаються питанням, як визначити тип фігури на дому. Існує кілька основних способів, які допоможуть в цьому питанні.

Спосіб №1

Найпростіший метод приблизного вимірювання – це візуальна оцінка достоїнств і недоліків своєї фігури. Для цього рекомендується роздягнутися до білизни і встати напроти дзеркала в повний зріст, а потім візуально порівняти наступні параметри:

 • Розміри плечей і стегон: широкі стегна – Груша, великі плечі – Трикутник, приблизно рівні параметри – Пісочний годинник або Прямокутник, Яблуко – при наявності зайвої ваги;
 • Форма стегон: гостра, з яскравими прямими рисами – Трикутник або Прямокутник, Яблуко – в разі наявності зайвої ваги, м’яка округла – Пісочний годинник або Груша;
 • Параметри одягу верху і низу: великий верх – Трикутник, великий низ – Груша, рівні значення – Пісочний годинник або Прямокутник, можливо Яблуко при зайвій вазі.

Додатково можна визначити ті зони на тілі, які потребують зміни найбільше. Наприклад, плоскі сідниці будуть говорити про наявність типу Перевернутий трикутник, маленька і пласкі груди – Струнка Колона, великі стегна – Яблуко або Груша.

Спосіб №2

 • Зніміть з себе весь одяг, залишаючи тільки спідня білизна;
 • Візьміть сантиметр і виміряйте довжину від одного плеча до другого, запишіть у блокнот;
 • Далі спустіться нижче і проміряйте обхват грудей прямо по бюстгальтеру, безпосередньо в самій видатної вперед частини, потім запишіть показання;
 • Проміряйте обхват талії або самого тонкого і стрункого місця на тілі, запишіть значення;
 • Виміряйте стегна у найбільшій і видатною області, при цьому стоячи рівно і не надто зводячи або розставляючи ноги, дані запишіть.

Далі слід співвіднести всі показники і звіритися з наступними даними за типами фігури:

 1. Груша: параметри стегон більше, ніж параметри грудей, на 11%;
 2. Пісочний годинник: стегна мають однакову ширину з грудьми, похибка може становити не більше 11%, при цьому талія значно менше стегон – більше, ніж на 27%;
 3. Яблуко: наявність живота, а також талія, яка дорівнює ширині стегон;
 4. Прямокутник: стегна по ширині рівні з грудною кліткою (не більше 11% різниці), талія при цьому не виражена і менше стегон не більше, ніж на 27%;
 5. Перевернутий трикутник: всі показники інших типів приблизно схожі з записаними, при цьому плечі на 11% більше, ніж стегна;
 6. Струнка колона: рівні показники всіх значень з похибкою не більше 11% в обидві сторони.

Зіставивши всі показники і розміри, можна з високою точністю відразу визначити свій тип фігури, і в залежності від нього, почати підбирати самі відповідні речі у свій гардероб, які будуть підкреслювати всі достоїнства і непомітно зривати недоліки.

Особливості кожного типу жіночої фігури та поради з вибору одягу

Звичайно ж, кожен тип фігури – глибоко індивідуальний, а тому важливо знати і розуміти, що слід носити, щоб виглядати гарно і стильно, і який одяг по типу фігури підходить для повсякденного носіння найкраще.

Груша

Даний тип жіночої фігури вважається одним з самих жіночних серед всіх інших. Головні його особливості – вузькі, похилі плечі і округлі стегна, які візуально здаються більшими. Володарки фігури Груша досить стрункі, мають середнього розміру бюст. Талія у таких жінок може поділятися на два типи: яскраво виражена, приблизно на 20 см менша, ніж стегна, або ж практично не виражена – менше 20 см різниці між нею і стегнами. Також дівчата з таким типом фігури можуть похвалитися досить плоским животом і тонкими пензлями рук, при цьому ноги можуть бути як худими, так і володіти легкої повнотою. Цей тип фігури передбачає як зле, так і більш повне статура.

Особливості: виражена схильність до повноти, а також візуальне збільшення стегон і сідниць у зв’язку з підвищенням ваги, тоді як кисті і щиколотки залишаються тонкими худими.

Завдання гардеробу: візуально збільшити лінію плечей і зменшити стегна, підкреслити струнку талію, добитися легкості образу.

Можна носити речі світлих тонів і простих принтів, приталені моделі, підплічники, великі аксесуари у вигляді шарфів, шапок та капелюхів, невисокі і товсті каблуки, речі з відкритими плечима, класичні спідниці, прямі або штани-кльош, м’які і натуральні тканини.

Не можна носити: об’ємні речі без контурів, речі з високим горлом, великі ремені, завужені брюки, довгі спідниці в підлогу або плісе, одяг з рюшами і складками, світлі штани і спідниці, високі і тонкі підбори.

Перевернутий трикутник

Власниці такої фігури мають масивні і широкими плечима і при цьому вузькими і невеликими стегнами. Трикутник в перевернутому вигляді характеризується практично повною відсутністю талії або її легкої виразністю, при цьому різниця між нею і стегнами не складає більше 20 див. Як правило, такий жіночий тип фігури володіє довгими й стрункими ногами, в той час, як верхня частина тіла порівняно менше. Також дівчата з такою фігурою є володарками гострих стегон і плоских сідниць.

Особливості: низька схильність до повноти, при появі зайвої ваги повніють руки і область живота, зникає талія, тим самим перетворюючи фігуру в якусь подобу Яблука.

Завдання гардеробу: підкреслити стрункі ноги, тим самим роблячи акцент на стегнах, а також приховати ширину плечей.

Можна носити: світлі брюки та спідниці з принтами, спортивні речі, одяг чоловічого покрою, жилети, светри з V-подібним вирізом, краватки і подовжені аксесуари на шию, низько посаджені штани, великі ремені та пояси, речі з запахом і великими кишенями.

Не можна носити: масивні аксесуари на голові і вухах, капелюхи, повітряні і м’які тканини, мережива, плісе, принти в квіточку, майки та сукні з маленькими бретельками, короткі рукави, об’ємний одяг, довгі пальта і спідниці, топи, підплічники, рукави-волани, легінси, спідницю-олівець.

Пісочний годинник

Даний тип фігури вважається еталоном жіночої краси. І не дивно, адже Пісочний годинник означають наявність ідеальних пропорцій в тілі, найбільш округлих і пишних форм. Стегна і плечі приблизно рівні по ширині, і все це на тлі стрункою і тонкої талії, яка, як правило, менше стегон більш ніж на 27 див. Такі дівчата мають великий бюст, а також плавні лінії стегон і круглі сідниці.

Особливості: практично повна відсутність схильності до повноти, при наборі ваги тонка талія і кисті рук зберігаються.

Завдання гардеробу: вказати на м’якість форм, акцентувати увагу на грудях і стегнах.

Можна носити: приталені речі, речі з запахом, глибокі, круглі і V-подібні вирізи, спідниці-олівець і сонечко, штани з високою талією, невеликі пояси, практично всі речі.

Не можна носити: об’ємний одяг без форми, прямий крій пальто і куртках, блузи з високою талією, штани з низькою талією, геометричні принти, масивні і жорсткі тканини.

Яблуко

Жінки з такою фігурою завжди бувають повними, оскільки Яблуко передбачає наявність пишних форм. Як правило, це дівчата невисокого зросту, у яких немає яскраво вираженої талії, але при цьому може бути опуклий живіт. Область грудей досить масивна, при цьому володіє приблизно такими ж параметрами, як і розмах плечей. Стегна також схожі з плечима за обсягом, при цьому самі ноги у такої дівчини найчастіше короткі і худі.

Особливості: значна схильність до повноти, погана засвоюваність калорій, які осідають рівномірно по всьому тілу.

Завдання гардеробу: зробити лінії фігури менш м’якими, подовжити стрункі ноги і приховати плечі.

Можна носити речі з глибоким декольте, V-подібний виріз, полуприталенные сукні, одяг, розширюється до низу, одяг з а-силуетом, штани-кльош, великі деталі на стегнах і ногах, вертикальний принт.

Не можна носити речі з м’яких та легких тканин, блузи і кофти, заправлені в штани, пояси і ремені, короткі рукави, топи і короткі жакети, одяг з високою талією, що облягають або об’ємні речі, речі з зав’язками або під горло, яскраві принти, штани без кишень, спідниці-олівець.

Прямокутник

Фігуру Прямокутник можна легко відрізнити завдяки тому, що власниці такого типу, як правило, мають однакові обсяги всього тіла, починаючи від плечей, закінчуючи грудьми і стегнами. Талія може бути, як виражена, так і мати різницю між стегнами менше 20 див. Тіло у такої дівчини досить кремезна, ноги при цьому, як правило, стрункі й тонкі. Стегна яскраво виражені, сідниці – досить плоскі. Грудна клітка на тлі плечей виглядає широкою. Скромний Бюст, невеликих розмірів, так само, як і зростання – такі дівчата часто досить низькі.

Особливості: виражена схильність до повноти, що проявляється на тлі середньої швидкості обміну речовин, завдяки чому зайва вага накопичується на животі і стегнах, приховуючи талію.

Завдання гардеробу: приховати незграбність і жорсткість ліній, підкреслити жіночність і округлість форм.

Можна носити: глибокі вирізи і декольте, спортивні і ділові речі, взуття без підборів, жорсткі і грубі тканини, приталений верхній одяг, сорочки та плаття на тонких бретелях, речі з запахом, спідниці-трапеції або сонечко, штани з низькою посадкою, облягаючі і завужені джинси, прямі штани.

Не можна носити: приталені речі, пояси і ремені, речі з рюшами і воланами, одяг оверсайз, топи і блузи, оголюють живіт, прямий крій, речі з горловиною, легінси і спідниці-олівець.

Струнка колона

Досить новий і нестандартний тип фігури, який визначається як модельний та хлопчачий. Такі дівчата, як правило, тонкокостные, мають тендітні кисті і щиколотки. Вони також володіють маленькими за обсягом стегнами і невеликими плечима. Талія, як правило, не виражена зовсім, так само, як і груди: власниці фігури Струнка колона не можуть похвалитися гарним бюстом. Сідниці у таких жінок плоскі, але при цьому стегна мають легку округлість. Руки і ноги мають рівну довжину, зростання, як правило, досить високий.

Особливості: повна відсутність схильності до повноти за рахунок швидкого обміну речовин, у випадку, якщо зайва вага проявляється виключно на стегнах і животі.

Завдання гардеробу: підкреслити жіночність, приховати незграбність ліній, створити об’єм.

Можна носити: вільні зверху і знизу речі, довгі жакети та кардигани, приталені пальта, одяг з воланами і воланами, великі кишені на пальто і штанях, рукава з буфами, спідниці сонце і пачку, штани чиносы, галіфе, джинси бойфренди, короткі шорти, натуральні, тонкі тканини.

Не можна носити: облягаючі речі, прямий силует, речі без поділу на зони, короткі топи і блузи, верхній одяг прямого крою, спідниці до підлоги.

Сьогодні ми поділилися з Вами інформацією про те, що носити певного типу фігури і як його визначити. А Ви знаєте, до якого типу належить Ваша фігура? Поділіться цією інформацією з друзями і виміряйте її разом!

Моя довідка - Корисні поради