Скільки солі потрібно для засолювання капусти?

Скільки солі потрібно для засолювання капусти?

Засолювання капусти – досить просте заняття, якщо знати правильні пропорції інгредієнтів і дотримуватися основних правил і послідовності приготування, тому в даному огляді звернемо увагу на такий важливий момент, як, скільки солі потрібно використовувати для засолки капусти, а також який капусті віддати перевагу і який вид солі вибрати для найкращого результату.

Скільки класти солі для засолювання 1 кг капусти?

Щоб смачно засолити капусту, не зіпсувати і не пересолити важливо використовувати класичну велику кухонну сіль, а також використовувати такі пропорції:

1 кг капусти = 15-25 грамів солі (в середньому 20 грам)

Приміром, виходячи з вказаної вище пропорції, щоб засолити 10 кг білокачанної капусти необхідно використовувати 200 грам солі.

При перших декількох засолках важливо визначити для себе найбільш кращу пропорцію, так як одні люблять більше «слабку» квашену капусту, інші більш солону. Можна при засолюванні нашатковану капусту розділити на 3 невеликі порції (по 1 кг або більше) і в кожну додати різну кількість солі, після чого зробити для себе висновки, яку кількість солі краще використовувати особисто у своєму рецепті.

На замітку: в 1 чайній ложці солі з гіркою вміщується 10 грам солі (для зручності вимірювань, якщо немає вдома кухонних ваг).

Який сіллю краще солити капусту?

Вибір солі – не менш важливий етап засолки капусти, так як від неї залежить підсумковий смак страви, процес бродіння капусти і термін подальшого її зберігання.

Рекомендується використовувати тільки звичайну велику кам’яну сіль, саме вона дозволяє приготувати найсмачнішу квашену капусту без неприємного запаху і присмаку, з усіма смаковими і корисними властивостями.

Використовувати йодовану, морську або гімалайську – не бажано.

Яку капусту краще солити?

Скільки солі потрібно для засолювання капусти?

Найбільш смачна і корисна, підходить для тривалого зберігання квашена капуста виходить з:

  • Білокачанної капусти пізніх сортів, плескатої або круглої форми.
  • Качани краще вибирати більш великі і щільні, білого кольору (без видимих пошкоджень).
  • Зріз на капустяної качані повинен бути світлого однорідного кольору, без видимих плям (наявність плям може означати початок процесу гниття овоча).

На замітку: найкращий період квашення капусти на зиму починається з вересня, а його пік припадає на листопад – грудень.

Вас також зацікавлять огляди: яка користь квашеної капусти для організму людини і як правильно зберігати квашену капусту.

У висновку до цього огляду можна зробити висновок, що для приготування квашеної капусти дуже важливо знати, яку сіль використовувати і в якому співвідношенні до свіжої капусти, щоб вона добре блукала, виходила соковитою і смачною, але при цьому не була дуже солоною. Свої корисні поради та відгуки, скільки класти солі на 1 кілограм капусти при засолюванні на зиму, залишаємо у коментарях до цього огляду і ділимося ним в соціальних мережах, якщо він був Вам корисний.

Моя довідка - Корисні поради