Сценарій на Новий рік 2020 для дітей

Ласкаво просимо на сторінки мого блогу! Пропоную сценарій на Новий рік для діток у віці 6 – 8 років. Давайте під Новий рік влаштуємо справжній Мишачий свято.

Мені дуже подобається грати з дітьми. З трепетом готуюся до всіх сімейних свят, коли можна своїми руками створити для діток диво. Вже кілька років поспіль проводжу з корпоративи для самих близьких і рідних. Ніколи не забуду свою першу роль Діда Мороза. В домі зібралися дітлахи, виходить Дід Мороз і насамперед ставить традиційне питання: «Вгадайте хто я?» І всі дружно, хором: «Ти Оля!!!» Довелося домовлятися, що сьогодні я не Оля, а Дід Мороз.

Отже, на носі у нас рік Миші (Щура), а значить можна влаштувати тематичну вечірку для дітей – мишачий свято. Хочу запропонувати варіант сценарію для проведення в домашніх умовах. Як показує практика більше 10 ігор планувати не варто. Діти втомлюються, і увага починає розсіюватись. Я зазвичай накидаю самі на мій погляд, цікаві конкурси, а орієнтуюся по настрою діток. Дивлюся, що більше подобається, якісь ігри можемо повторити два/ три рази.

Сценарій на Новий рік 2020 для дітей

Найголовніша порада від мами зі стажем: спостерігайте і імпровізуйте. Не намагайтеся діяти строго за сценарієм, дітки вам цього зробити не дадуть. Та й свято таке насправді не вийде веселим і незабутнім. А ще я помітила, що краще не влаштовувати конкурси з визначенням переможця, деякі діти дуже гостро реагують на програш. Тому підбирайте такі ігри, де перемагає дружба. Нехай усі учасники борються за подарунки, які отримають наприкінці заходу.

Зміст

 • Гра «Мишаче ласощі»
 • Гра «Знайди мишку»
 • Гра «Дізнайся мишку по писку»
 • Гра «Мишоловка»
 • Гра «Розумна миша»
 • Гра «Мишача полювання»
 • Гра «Мишка художник»
 • Мишки танцюють
 • Гра «Мишачий боулінг»
 • Майстер-клас «Зроби талісман року: Мишка з паперу»

Гра «Мишаче ласощі»

Пропонуємо діткам перевтілитися в мишок і вгадати улюблені ласощі сірого звірка.

Сценарій на Новий рік 2020 для дітейРеквізит для гри “Мишаче ласощі” (сценарій на Новий рік):

 • пов’язка для очей, яблуко, сир, горішки, насіння.
Читайте також:
Цвітна капуста по-корейськи рецепт

На тарілку викладаємо яблука і сир, нарізані кубиками, ядра волоських горіхів, очищені насіння. Зав’язуємо «мишці» очі пов’язкою. Даємо спробувати одне з ласощів і просимо вгадати, що це.

Гра «Знайди мишку»

Як відомо, діти люблять грати в хованки. Запропонуйте їм знайти в кімнаті мишок, яких ви сховали заздалегідь.

Сценарій на Новий рік 2020 для дітейРеквізит для гри “Знайди мишку” (сценарій на Новий рік):

 • картки з мышатами 20 – 30 штук.

Шукати мишок можна під веселу музику.

За командою ведучого діти починають шукати мишок, захованих в кімнаті. Стежте, щоб малюки один одного не штовхали. Можна встановити ліміт: знайшов 5 мишок, сідай на диван. Хто останній, нехай розповість новорічний віршик, заспіває або станцює.

Гра «Дізнайся мишку по писку»

Гра на уважність. Реквізит не потрібен. Тільки відмінний настрій! Вибираємо першого ведучого, який стає спиною до решти дітей. Дітки по черзі пищать, завдання – дізнатися мишку по голосу. Вгадав, міняється місцями з мишкою.

Сценарій на Новий рік 2020 для дітей

У цю гру можна грати нескінченно, тому дивимося за настроєм дітей. Якщо подобається, то постарайтеся зробити так, щоб кожен побував у ролі ведучого.

Гра «Мишоловка»

Весела, рухлива гра на спритність. Викличе масу позитивних емоцій.

Сценарій на Новий рік 2020 для дітейРеквізит для гри “Мишоловка” (сценарій на Новий рік):

 • тарілочка з цукерками (переважно желейними).

На підлозі окреслюємо коло. Наприклад, можна покласти канат, товсту мотузку або великий хула-хуп. У центр ставимо тарілочку з солодощами. Включаємо веселу музику, наприклад:

Діти-мишки бігають навколо мишоловки. Необхідно заскочити всередину взяти одну цукерку і з’їсти, не виходячи з кола. Ведучий тим часом управляє музикою. Якщо музика замовкла, а всередині кола є мишка, вона вважається спійманої і вибуває з гри. Гра продовжується до тих пір, поки не залишиться одна (або декілька, дивіться по ситуації) найвправніша мишка.

Гра «Розумна миша»

Рухливі ігри обов’язково розбавляйте більш спокійними. Запропонуйте мишкам перепочити і потренувати кмітливість. Роздрукуйте будь-дитячий кросворд (легко знайти в інтернеті). Вибирайте той, який на вашу думку буде цікавий дітям у вашій компанії. Наприклад, в якості теми кросворду можна взяти героїв улюблених мультфільмів:

Сценарій на Новий рік 2020 для дітей

Якщо хочете, складіть кросворд самі. Намалюйте сітку з клітинками-відповідями, виріжте з журналів або намалюйте потрібні картинки. Розмістіть кросворд на стіні або дитячому мольберті. Нехай дітки по черзі підходять і вписують відповідь. Відгадав, молодець! Візьми цукерку з вазочки.

Читайте також:
Салат «Мімоза» з сайрою: класичний рецепт приготування з фото

Гра «Мишача полювання»

Для цієї гри знадобляться картки з іменами учасників свята. Кожній дитині видається картка з ім’ям, яке треба прочитати так, щоб інші учасники не бачили. Той, чиє ім’я вказано на картці і буде «жертвою» мишки-мисливця. Діти танцюють під веселу музику:

Як тільки музика затихає мисливець повинен схопити свою здобич. Але гравець-видобуток теж повинен когось схопити в свою чергу. У результаті виходить весела каша-малаша. Якщо бачите, що дітям ця гра сподобалася, проведіть ще раз. Тільки перед кожним новим туром перетасовывайте картки з іменами і роздавайте заново.

Гра «Мишка художник»

Запропонуйте дітям відпочити і пограти в великих художників.

Реквізит для гри “Мишка художник” (сценарій на Новий рік):

 • малюнок мишеняти, олівці, чисті аркуші паперу, хустку або шарф.

Повісьте перед дітками простий малюнок мишеняти, а поруч прикріпіть аркуш паперу. Роздайте кожному учаснику по олівцю.

Сценарій на Новий рік 2020 для дітей

Побудуйте дітей в ряд. Першого зав’яжіть очі, його задача проста намалювати тулуб мишеняти. Потім у гру вступає другий учасник. Даєте йому кілька секунд, щоб запам’ятати розташування тулуба на листку. Зав’язуєте очі, і хай малює вуха. Продовжуємо гру, поки твір мистецтва не буде закінчено. Нехай діти по черзі малюють: ніс, вуса, передні лапки, задні, хвіст. Якщо дітей більше, ніж частин тіла мишеняти, нехай з закритими очима доповнять малюнок іншими елементами: сонечко, хмаринки, трава або все, що придумають самі.

Мишки танцюють

Малюки та діти молодшого шкільного віку ще не вміють соромитися і з великим задоволенням беруть участь у танцювальних іграх. Запропонуйте їм танцювати під дитячу англійську народну пісеньку, в якій співається про маленьку мишку, взобравшейся на годинник.

Обов’язково танцюйте разом з дітками! Тому заздалегідь подивіться відео з простим танцем мишенят. На святі виведіть відео на великий екран і просто повеселіться від душі. Якщо ваші рухи будуть незграбними, ви раптом впадете під час танцю, не переживайте, додаткова порція дитячого сміху забезпечена. А вас покличуть на свято ще!

Читайте також:
Сирний суп з куркою і грибами – 7 рецептів як смачно приготувати

Гра «Мишачий боулінг»

Сценарій на Новий рік 2020 для дітейДля цієї гри знадобляться дитячі пластмасові кеглі з кулями або ж звичайні пластикові пляшки і невеликі гумові м’ячики. На кеглях намалюйте (або приклейте) мордочки мишенят. Влаштуйте невелике змагання з боулінгу. Кожному гравцеві дайте по три спроби. Після використаних кидків видайте кожному стільки цукерок, скільки кеглів-мишенят було збито.

Майстер-клас «Зроби талісман року: Мишка з паперу»

В кінці свята запропонуйте дітям зробити собі мишеняти – талісман наступного 2020 року, який обов’язково принесе їм удачу. Не обов’язково використовувати складну техніку. Наприклад, можна зробити чудову мишку з шматочком сиру з паперу.

Знадобиться: двостороння блакитна папір, звичайна кольорова: жовтого, рожевого кольору і білий аркуш, ножиці, чорний маркер і клей –олівець.

Сценарій на Новий рік 2020 для дітей

Хід роботи:

 • Блакитний лист складіть уздовж навпіл і розріжте по лінії згину.
 • Загніть куточки з одного боку – це буде мордочка мишки.
 • З іншого кінця відріжте дві смужки шириною 1 – 1,5 сантиметра – це будуть лапки.
 • Після чого відріжте широку смужку – 4 сантиметри. З неї зробимо вушка – два однакових кола.
 • Все, що залишилося, зігніть навпіл. До верхньої частини приклейте вушка.

Сценарій на Новий рік 2020 для дітей

 • Лапки приклейте у нижній частині під мордочкою, як показано на фото.
 • З рожевої паперу виріжте дві невеликі кола. Оформіть внутрішню частину вушок.
 • Виріжте і приклейте оченята.
 • Фломастером домалюйте зіниці, ніс, вусики, прорисуйте лапки.
 • З жовтого паперу виріжте невеликий прямокутник. Домалюйте кружечки, які будуть імітувати дірки на сирі. Приклейте до нижньої частини мишки.

Сценарій на Новий рік 2020 для дітей

Якщо шматочок сиру не приклеювати, а просто вставити, то всередині можна написати новорічне побажання. Наприклад, нехай дітки перед тим, як робити саморобку витягнуть папірець з ім’ям того, для кого буде призначатися подарунок. Після того, як мишенята будуть зроблені, нехай кожен підпише свою листівку і урочисто вручить адресату.

Скачати музику, яку я використовувала для цього сценарію можете ТУТ.

Після ігровий влаштуйте застілля у мишачому стилі. Підійдуть маленькі бутерброди з сиром і ковбаскою, яблука, банани, пісочне печиво і так далі. І не забудьте вручити подарунки, призи за відмінне участь у конкурсах. З наступаючим Новим роком!

Моя довідка - Корисні поради