Різдвяний піст 2019 – календар харчування по днях для мирян (що можна їсти, а що не можна)

Перед святкуванням Нового року християни, які дотримуються посту, не можуть є ряд продуктів, звичних для вживання в звичайний день. Різдвяний піст 2019 року передбачає використання календаря харчування по днях для мирян. Користуватися їм необхідно для того, щоб не порушити правила Великого посту.

Історія появи і правила дотримання Різдвяного посту

Різдвяний піст — один з найважливіших, який християни дотримуються зі всією суворістю. Перша згадка про існування і необхідності дотримання посту відносять ще до VI століття. Спочатку процес був описаний у працях Августина Блаженного.

Цікаво!

Люди, що жили в давнину, не дотримувалися посту протягом 40 днів. Раніше його тримали всього 7 днів перед святим святом Різдва. Лише в 1166 році тривалість дотримання посту була збільшена до 40 днів.

Різдвяний піст 2019   календар харчування по днях для мирян (що можна їсти, а що не можна)

Незважаючи на те, що вірменська церква дотримується християнської віри, вірмени не дотримуються 40-денний пост. Період посту у них — з 30 грудня до 5 січня. При цьому, дотримуючись Різдвяного посту 2019, віруючі дотримуються календаря харчування по днях для мирян.

Дотримуючись посту, потрібно знати правила. Різдвяний піст — це строгий піст. У цей час заборонено їсти м’ясо, молочну продукцію, яйця і навіть рибу. Він передбачає дотримання не тільки строгості в їжі, але і у всіх інших сферах.

Різдвяний піст 2019   календар харчування по днях для мирян (що можна їсти, а що не можна)Людина не повинна займатися сексом, співати пісні, лаятися. Варто вести спокійний спосіб життя, а підкріплювати своє рішення про дотримання посту потрібно відмовою від вживання заборонених продуктів.

Дотримання Різдвяного посту 2019 — Календар харчування по днях для мирян

Пропонуємо готовий календар, в якому вказана інформація про продукти, дозволених до вживання. Календар харчування по днях Різдвяного посту в 2019 році для мирян:

Читайте також:
Маринад для курки гриль - 7 рецептів
28.11 Незважаючи на заборони, встановлені постом, в цей день дозволяється їсти рибу або морепродукти.
29.11 Заборонено їсти варену їжу, день відрізняється сухоядением. У цей день можна їсти хліб, пити воду. Якщо людина відчуває себе голодним, можна додати до раціону харчування сирі продукти, овочі, мед. Додавайте до їжі горіхи, вони дадуть вам сили.
30.11 Дозволено їсти рибу, морепродукти. Крім того, дозволяється вживати продукти сироїдження.
01.12
02.12 Один з небагатьох днів, коли можна їсти продукти приготовлені при використання варіння. Можна їсти суп, кашу, овочі тушковані, гриби
03.12 Дозволено їсти рибу, морепродукти. Крім того, дозволяється вживати продукти сироїдження.
04.12 Введення Богородиці у храм. В цей час дозволено їсти рибу, море продукти і вживати червоне вино.
05.12
06.12 Можна їсти сиру їжу. Дозволено вживати овочі, фрукти, а також горіхи і мед.
07.12 День з вживання риби та морепродуктів
08.12
09.12 Людина, що дотримується посту може їсти їжу, приготовану на пару або у воді. У цей день заборонено вживати рослинну олію. Їжте тушковані овочі або гриби.
10.12 День з вживання риби та морепродуктів
11.12 Вживання можливо хліба, води, фруктів, овочів, сухофруктів , горіхів з медом або окремо
12.12 День з вживання риби та морепродуктів
13.12 Можна їсти неварену їжу. Дозволений хліб, фрукти, овочі, сухофрукти, горіхи, мед
14.12 Дозволено їсти рибу, морепродукти. Крім того, дозволяється вживати продукти сироїдження.
15.12
16.12 Можна вживати гарячу їжу, додавати масло заборонено. Можна їсти кашу, суп, гриби, тушковані овочі
17.12 Дозволено їсти рибу, морепродукти. Крім того, дозволяється вживати продукти сироїдження.
18.12 Можна вживати гарячу їжу, додавати масло заборонено. Можна їсти кашу, суп, гриби, тушковані овочі
19.12 День Святителя Миколая в цей день дозволено їсти їжу з додаванням риби або морепродуктів.
20.12 Вживання можливо хліба, води, фруктів, овочів, сухофруктів , горіхів з медом або окремо
21.12 Дозволено їсти рибу, морепродукти. Крім того, дозволяється вживати продукти сироїдження.
22.12
23.12 Дозволено вживати гарячу їжу приготовлену без додавання олії. Можливо вживання тушкованих овочів, а також сирих овочів, ягід і фруктів.
24.12 Цей день дозволяє вживати їжу з додаванням рослинної олії. Можна їсти гарячу їжу. Можна їсти овочі, фрукти, а також сухофрукти.
25.12 Потрібно слідувати сухоядению, їдять неварену їжу рослинного походження. Можна їсти їжу хліб, сирі фрукти, а також сухофрукти, горіхи, мед
26.12 Дозволено вживати гарячу їжі приготовлену без додавання олії. Можливо вживання тушкованих овочів, а також сирих овочів, ягід і фруктів.
27.12 Потрібно слідувати сухоядению, їдять неварену їжу рослинного походження. Можна їсти їжу хліб, сирі фрукти, а також сухофрукти, горіхи, мед
28.12 Дозволено їсти рибу, морепродукти. Крім того, дозволяється вживати продукти сироїдження.
29.12
30.12 Вживання вареної їжі, без додавання рослинного масла. Можна їсти все, але тільки якщо їжа, зварена на воді.
31.12 Дозволено вживати гарячу їжі приготовлену без додавання олії. Можливо вживання тушкованих овочів, а також сирих овочів, ягід і фруктів.
01.01 Віруючі вживають тільки неварену їжу. Всі їдять в сухому вигляді.
02.01 Можна їсти їжу без масла, але варену. Їжа рослинного походження без додавання рослинного масла.
03.01 Сухоїдіння — вся їжа повинна бути не вареною, без олії.
04.01 Можна їсти їжу, приготовану на вогні, але без олії, але варену. Їжа рослинного походження без додавання рослинного масла.
05.01
06.01 Святвечір — споживання невареной їжі. Перше надходження їжі в організм має бути тільки з настанням темряви, коли на небі з’явиться перша зірка.
Читайте також:
Салат " Гранатовий браслет з куркою – 6 рецептів

А ось 7 січня можна їсти все, ніяких обмежень християнська церква не накладає. Для того щоб у Різдвяний піст 2019 харчуватися правильно, досить слідувати календарем харчування по днях для мирян. В ньому прописана вся необхідна інформація, з правила вживання продуктів.

Різдвяний піст 2019   календар харчування по днях для мирян (що можна їсти, а що не можна)Якщо ви хочете тримати піст, потрібно увійти в нього правильно, для чого потрібна спеціальна підготовка. Починають пост з мінімальних обмежень — відмовляються від яєць і молока, а після переходять від м’яса і жирних продуктів.

Слідуючи в Різдвяний піст 2019 календарем харчування по днях для мирян, можна знайти покаяння і умиротворення на весь рік.

Моя довідка - Корисні поради