Новорічний квест для дітей будинку: Лускунчик

Рада вітати вас на сторінках мого блогу! Сьогодні хочу запропонувати вам новорічний квест з пошуком подарунків для ваших діток.

Символ наступаючого нового 2020 року у мене асоціюється з казкою «Лускунчик». Тому вирішила, що темою новорічного квесту для діток зроблю саме цю чарівну історію. Суть будь-якого квесту будинку полягає в пошуку подарунків. Звичайно, основні подарунки від Діда Мороза будуть чекати дітей під ялинкою. Але чудово знаю, як млосно це очікування. Тому ввечері, коли салати готові, а стіл ще не накрито, можна запропонувати дітям пограти в пошук подарунків.

Квест на Новий рік для дітей

Всі атрибути для цієї гри підготуйте заздалегідь.

Ведучий: Ви коли-небудь чули про королеву Мышильде? Ні?! Жила в одній дивовижній країні, в одному замку така противна особа. Одного разу, вона перетворила маленького принца в Лускунчика – некрасивого лялькового чоловічка з величезним ротом, яким можна було лускати горіхи.

Новорічний квест для дітей будинку: Лускунчик

Ведучий: А ще кажуть, що в її володіннях був захований скарб. Давайте спробуємо його відшукати. У мене для вас є 7 завдань. Впораєтеся з ними, зможете знайти скарби Мишильди. За кожну правильну відповідь ви будете отримувати один золотий горішок. Зібравши всі горіхи, зможете дізнатися, де схованку.

Етап 1. Збери пазл

Для першого завдання роздрукуйте кілька картинок (за кількістю учасників) із зображенням Лускунчика. В залежності від віку дітей, розріжте на 10 – 20 частин. За відведений час діти повинні зібрати свої пазли. Як тільки всі впоралися із завданням, вручіть перший золотий горішок, який приведе до перемоги.

Ведучий: Кажуть, що одного разу під Різдво мила і добра дівчинка Марі отримала в подарунок від свого дядечка іграшку. Це був Лускунчик. Під ялинкою вона знайшла багато красивих ляльок в ошатних сукнях, але саме цей подарунок привернув її увагу.

У марі був братик Фріц. Хороший хлопчик, але хуліган. Побачивши в руках Марі Лускунчика, він вирвав його і став засовувати йому в рот горіхи. Один горіх був занадто великим і міцним. Крак! І Лускунчик зламався. Давайте зберемо лускунчика, щоб Марі не плакала.

Читайте також:
Паска в хлібопічці: прості і смачні рецепти

Новорічний квест для дітей будинку: ЛускунчикНоворічний квест: збери пазл

Картинки для пазлів ви можете знайти в інтернеті або ж скачати ТУТ (моя колекція фото) абсолютно безкоштовно.

Етап 2. Задуй свічку

Для цієї гри знадобиться 5 – 10 свічок, які необхідно встановити на широку тарілку. Грайте акуратно, попередьте дітей, щоб дотримувалися правила безпеки: не штовхалися, не намагалися самостійно запалювати свічки.

Ведучий: В ті часи, про які розповідається в дивовижній історії про Лускунчика, ще не було електрики. Кімнати освітлювали свічки. Тому, коли мама вкладала Марі і Фріца спати, вона першою справою задувала свічки. Давайте перевіримо, хто з вас зможе задути більше свічок.

Новорічний квест для дітей будинку: ЛускунчикНоворічний квест: задуй свічку

Завдання – задути як можна більше свічок з одного разу. Всім учасникам дається по одній/ три спроби (як домовитеся). Переможцю конкурсу вручається золотий горішок, який він урочисто кладе у кошик.

Етапи 3 і 4. Битва з армією Мишачого короля

Для цієї гри знадобляться кульки 20 – 30 штук, чим більше, тим цікавіше. В кілька кульок (за кількістю учасників) потрібно покласти паперових або іграшкових мишенят, наприклад, із зоомагазину. Для другого етапу візьміть іграшку мишку і невеликі гумові м’ячики.

Ведучий: Одного разу вночі на ляльок Марі напала армія Мишачого короля. Ватажком війська ляльок став відважний Лускунчик. Ви навіть уявити собі не можете, що там творилося. Раз за разом гупали гармати: трах-тарарах!.. Бум-бурум-бум! Пищали миші і вереск лунав мишачого короля. Але найгучніше лунав грізний і могутній голос Лускунчика, командував боєм.

Новорічний квест для дітей будинку: ЛускунчикНоворічний квест: битва з мишачим королем

Завдання – серед розкиданих на підлозі кульок діти повинні відшукати ті, всередині яких є мишка. Кожен повинен взяти по кульці. По команді ведучого кульку потрібно лопнути (попою або шпилькою) і показати свою здобич.

Після цього проводимо другий етап битви.

Ведучий: В якийсь момент цієї битви два ворожих стрілка змогли пробратися до Щелкунчику і схопили його за дерев’яний плащ. Мишачий король підбіг до відважному героєві. Всі його сім голів видавали писк перемоги. І тут серце Марі не витримало. Вона зняла туфлю з своєї ноги і запустила прям в голову протилежного короля. В ту ж мить все зникло…

Хлопці, у другій частині битви вам належить битися з Мишачим королем.

Новорічний квест для дітей будинку: ЛускунчикМишачий король

На стілець ставимо іграшку мишку. Завдання – з трьох спроб збити Мишачого короля зі стільця. Після того, як всі взяли участь у цій битві, вітаємо дітей з дружною перемогою і вручаємо два золотих горішка.

Читайте також:
Сирна паска царська — 5 рецептів смачного десерту

Етап 5. Пошук шаблі Лускунчика

Для цієї гри потрібно роздрукувати п’ять карток із загадками, які потрібно буде сховати. Також знадобиться картка із завданням «Знайди потрібну шаблю».

Ведучий: Щелкунчику не раз доводилося битися з Мишачим королем. Але під час однієї з битв наш герой втратив свою шаблю. Що ж робити? Виявляється, Марі знає, де можна дістати нову шаблю. Але для цього потрібно відгадати декілька загадок. Ось перша загадка Марі. Відгадавши її, ви дізнаєтеся, де шукати наступну підказку.

Новорічний квест для дітей будинку: Лускунчик

Однією рукою всіх зустрічає,

Іншою рукою — проводжає.

Хтось приходить, хтось іде —

Все її за руку водять. (Двері)

Відгадавши загадку – місце, де захована наступна підказка, діти вирушають на пошуки.

Новорічний квест для дітей будинку: Лускунчик

Знаходять наступне завдання:

Під дахом — чотири ніжки,

А на даху суп та ложки. (Стіл)

Новорічний квест для дітей будинку: Лускунчик

У столі знаходять картку з третьої загадкою:

Помилуйся-подивися:

Північний Полюс всередині!

Там виблискує сніг і лід,

Там сама зима живе. (Холодильник)

Новорічний квест для дітей будинку: Лускунчик

У холодильнику захована четверта загадка:

Загляньте під віконце —

Там розтягнута гармошка,

Але гармошці не грає —

Нам квартиру зігріває. (Батарея)

Новорічний квест для дітей будинку: Лускунчик

За секціями батареї діти знаходять останню, п’яту загадку:

Він великий, зручний, м’який

На ньому можна міцно спати.

А коли ніхто не бачить

На ньому можна поскакати. (Диван)

В дивані хлопці знаходять картку із завданням знайти шаблю Лускунчика. Прочитавши умову і знайшовши вірне рішення, повідомляють ведучому. За правильну відповідь отримують золотий горішок. Картки з загадками можна завантажити ТУТ.

Етап 6. Мишоловка

Для цієї гри знадобиться канат або невеликий плед, а також мисочка з цукерками.

Ведучий: Одного разу королева Мышильда зі своїми родичами з’їла все сало в замку, яке призначалося для виготовлення ковбас. Король чарівної країни дуже розлютився і наказав одному зі своїх кращих майстрів винайти машину, за допомогою якої можна було б переловити всіх мишей.

Новорічний квест для дітей будинку: ЛускунчикНоворічний квест: пошук шаблі Лускунчика

Щоб провести цю гру, провідному знадобиться один дорослий помічник. Беремо плед за кінці. Стаємо в центрі кімнати. З одного боку ставимо миску з цукерками, з іншого – діти. Завдання дітей проповзти або пробігти під пледом, схопити одну цукерку і повернутися.

Коли хлопці намагаються пройти під пледом, опускаємо його, намагаючись зловити їх у «мишоловку». Якщо «мишка» піймалися, повертається на місце, щоб спробувати удачу ще раз. Проводимо гру до тих пір, поки «мишки» не перетащат в свою нірку всі цукерки. Після чого вручаємо нагороду – золотий горішок.

Читайте також:
Скільки солі потрібно для засолювання капусти?

Етап 7. Чарівний горіх Кракатук

Для цієї гри роздрукуйте маску чудовиська – зачарованою принцеси. Підготуйте мисочку з горішками, наприклад, фісташками. Також знадобляться різні перешкоди: кульки, маленькі подушки, м’які іграшки.

Ведучий: Згідно з легендою чарівний горіх Кракатук міг розкусити тільки людина, яка ніколи не голився і не носив чобіт. Виконавши певні умови цей чоловік повинен був піднести горіх зачарованою принцесі, щоб вона знову повернула собі колишню красу.

Новорічний квест для дітей будинку: ЛускунчикЛускунчик

Одному з дітей даємо роль зачарованою принцеси. Решта будуть сміливими безбородими юнаками. Першого сміливця зав’язуємо очі. Він бере із миски горішок і задом наперед робить сім кроків до принцеси. Завдання ускладнена тим, що на підлозі розкидані різні перешкоди і потрібно постаратися не впасти.

Впав, вибуваєш з гри. Дійшов до принцеси, знімеш пов’язку з очей, раскалываешь горішок, а ядерце вручаєш принцесі. Після того, як всі візьмуть, зачарована принцеса з’їдає всі горіхи Кракатук і знову стає прекрасною. Діти отримують загальну нагороду – золотий горішок.

Етап 8. Пошук скарбів королеви Мишильди

Повідомляємо дітям, що горіхи, які вони отримували в якості нагороди за участь – не прості, а з сюрпризом. Потрібно розколоти їх, і знайти записку, сховану усередині.

Як зробити золоті горіхи з сюрпризом всередині? Для цього акуратно розколіть волоські горіхи, ядерця видаліть. Тепер кожен горіх склейте за допомогою скотча і оберніть фольгою. Тільки не забудьте всередину одного покласти записку.

Новорічний квест для дітей будинку: ЛускунчикКоролева Мышильда

Пропоную в записці написати такий текст «Іди за мишачому сліду». Тут діти повинні здогадатися, що розклеєні по квартирі мишенята – це шлях до скарбу Мишильди, які, наприклад, веде під ліжко або до шафи. Можна в певній точці зробити розвилку в три сторони, щоб хлопці довше пошукали скарб (солодкі подарунки і маленькі приємні сюрпризи).

Цей квест, як і попередній сценарій на Новий рік 2020 для дітей розрахований на дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Після того, як усі завдання будуть виконані запропонуйте маленьким гостям подивитися чудовий мультик за мотивами казки “Лускунчик”. Веселих вам свят!

Моя довідка - Корисні поради