Новий рік у колі сім’ї: веселі конкурси на Новий рік Щура (Миші)

Новий рік – моє найулюбленіше свято. Це найщасливіший час, тому що можна зібратися всією сім’єю за одним столом і нікому нікуди не треба поспішати. Мої рідні звикли до того, що мама у них масовик витівник, тому старша дочка приблизно за тиждень починає питати, що цікавого я підготувала в цьому році, будуть ігри, конкурси, веселі завдання.

Вікові рамки нашої сім’ї від 3 років і до… Тому треба підібрати програму так, щоб усім було весело, і ніхто не занудьгував. Нам дуже подобається грати в «Дженгу» (падаючу вежу), але так як ніч попереду довга, то треба придумати що-небудь ще. Сьогоднішню підбірку новорічних розваг присвячую тему «Новий рік у колі сім’ї». Не розходьтеся, цікаво буде всім!

Новий рік у колі сімї: веселі конкурси на Новий рік Щура (Миші)

Так як конкурси будуть пов’язані з символом року Білою Мишею (не хочу я її Пацюком називати, якось грубувато виходить), пропоную надіти всім учасникам, незалежно від віку, маски мишенят. Так само можна намалювати мордочки фарбами для особи (або маминим олівцем-підведенням): чорні, носики і вусики, а з картону або фетру зробити вушка і приклеїти до обідка. Дітям такі перевтілення дуже подобаються! Ну, що готові повеселитися? Тоді починаємо!

Конкурси на Новий рік

Прикрасьте приміщення, в якому зберуться ваші гості. Поставте маленьку (або велику) ялинку, розвісьте гірлянди та інші прикраси. На стіну можна повісити плакат розтяжку «З Новим роком!» Підготуйте все необхідне для проведення ігор та конкурсів. Запасіться сувенірами для кожного гостя. Починайте програму!

Мишка і сир

У цю гру з задоволенням зіграють не тільки діти, але і дорослі. Вважається, що мишки дуже люблять сир, а значить, можуть легко знайти його по запаху. Беремо п’ять блюдечок і на кожну кладемо по шматочку якої-небудь їжі, наприклад:

  • Банан
  • Шоколадка
  • Мандарин
  • Ковбаса
  • Сир
Читайте також:
Кіш з куркою - 7 рецептів

Завдання учасників з зав’язаними очима по запаху визначити в якій тарілці шматочок сиру. Найдосвідченішому мишеняті (або декільком), вручіть символічний приз. Наприклад, брелок з символом року.

Збери запаси

Всім відомо, що мишки тягнуть до себе в нірку все, що знайдуть. Вони дуже запасливі. Запропонуйте дітям пограти в ощадливих мишок і відшукати смачні запаси. В якості трофеїв нехай будуть цукерки. Заздалегідь заховайте їх у кімнаті в різних місцях. Видайте дітям мішечки або пакетики і за вашим сигналом нехай вирушають на пошуки.

Новий рік у колі сімї: веселі конкурси на Новий рік Щура (Миші)

Щоб гра не затягнулася до нескінченності, обмежте діток часом. Нехай знайдуть цукерки за одну/ дві хвилини.

Мишка і мішок з грошима

Пішла якось мишка на базар за зерном. Купила цілий мішок, розплатилася, а здачу в крупу впустила. Як же бути? Мама прийде додому лаятися буде, треба діставати монетки. Давайте допоможемо маленькій мишці!

Для цієї гри підготуйте два мішечки з будь крупою, в які підмішайте однакову кількість монет. Завдання гравців постаратися раніше суперника відшукати якомога більше монет. Час гри заздалегідь обумовлюємо.

Кішки-мишки

Ставимо всіх мишок у коло, в центрі якого хитрий кіт. Кіт дуже хоче зловити мишку і з’їсти, давайте не дамо цього зробити. Для гри знадобиться м’ячик, якщо хочете, намалюйте на ньому заздалегідь мордочку мишки. Гравці перекидають м’яч один одному під музику, а кіт повинен його постаратися зловити. Піймав, міняється місцями з кидавшим.

Новий рік у колі сімї: веселі конкурси на Новий рік Щура (Миші)

Наступна гра підійде для учасників різного віку.

Мишкін хвіст

Викликаємо двох сміливців, прив’язуємо їм хвостики (щільна мотузка, наприклад, кімнату). Беремо дві маленькі табуретки, ставимо на них пластикові пляшки. Завдання – без допомоги рук та інших частин тіла збити пляшку хвостом раніше суперника.

Читайте також:
Млинці на кефірі без яєць — тонкі з дірочками

Хто я?

Хай в цей вечір темою гри стане зима і все, що з нею пов’язане (бурулька, дід Мороз, сніжинка, рукавиці, валянки, сніговик, ялинкова іграшка, санки і так далі). Пишемо слова на листочках, які приклеюємо учасникам на лоб. Перший отгадывающий задає іншим питання, що припускають відповіді «так» або «ні». Намагається вгадати, хто ж він, яка роль йому дісталася.

Ритуал Підкова на щастя

Новорічна ніч – казкова і чарівна, це час, коли можна і треба вірити в чудеса. Запропонуйте гостям зробити таємничий обряд, який допоможе здійснитися усім заповітним бажанням. Для цього заздалегідь зробіть підкову з великого листа картону, пофарбованого у золотий колір.

Підкову кладемо на підлогу, по периметру ставимо на неї невисокі круглі свічки, підпалюємо. Дорослим видаємо по келиху шампанського, дітям сік. Учасники обряду по черзі стають у середину підкови, загадують бажання, роблять ковток зі свого келиха. Все, чарівний процес запущено!

Новий рік у колі сімї: веселі конкурси на Новий рік Щура (Миші)

Після того, як всі загадали бажання, стаємо в коло і, піднявши келихи, дружно кричимо: «Збудеться!»

Намисто для мами мишки

Мама мишка зібралася в гості. Одягла красиву сукню, туфлі, але у неї немає бус. Запропонуйте дітям зробити прикрасу для мишки своїми руками. Перед кожним учасником ставимо миску з макаронами «пір’ям», а також вручаємо по довгій мотузці. Завдання за одну хвилину зібрати найбільш довгі намиста. Переможців не забуваємо нагородити символічними призами.

Новорічні ребуси

На папірцях за кількістю учасників пишемо слова на новорічну тематику. Складаємо в мішечок. Учасники по черзі витягають листочки, і загадане слово зображують у вигляді ребуса. Інші відгадують. Ребус складається з картинок по перших буквах слова. Так, наприклад, слово «сніг» може виглядати так:

Читайте також:
Самса з куркою з листкового тіста – 5 рецептів соковитого страви

Новий рік у колі сімї: веселі конкурси на Новий рік Щура (Миші)

Веселі танці

Зовсім скоро рік Поросяти попрощається з нами і йому на зміну прийде новий рік Миші. Давайте влаштуємо веселі проводи старого року з запальними танцями. Для цієї гри знадобляться картки з зображеннями мишок і поросят. Кожен учасник підходить до ведучого і витягає одну з карток. Таким чином, у нас вийде дві команди.

Першими повискуючи і похрюкивая танцюють поросята. Потім танцюють і пищать мишенята. Кожному включаємо невеликий музичний уривок для розігріву. Потім ставимо одну пісню для всіх і оголошуємо танцювальний конкурс. Чия команда краще станцює, отримує приз. Але насправді, тут переможців не буде. В кінці танцю оголошуємо, що перемогла дружба! Вручаємо все хлопавки і дружно їх ляскаємо.

Дивіться також:

Сценарій на Новий рік 2020 для дітей

Новорічний квест для дітей будинку: Лускунчик

Шоу повітряних куль: сценарій на Новий рік для дітей

Дивитися весь вечір новорічні передачі і жувати салати – це нудно. Розбавте застілля іграми, конкурсами, вікторинами. Краще вас ніхто не знає ваших рідних та близьких, тому підберіть такі конкурси, які напевно їм сподобаються. Перегляньте цей сценарій і ті, які я вам вже пропонувала. Складіть свою унікальну програму. Подаруйте близьким незабутнє свято. З наступаючим Новим роком!

Моя довідка - Корисні поради