Коли садити цибулю під зиму в 2020 році за місячним календарем

Після довгоочікуваних новорічних свят, садівники-любителі, з нетерпінням починають чекати приходу весни. Вони чекають на цю пору року, щоб скоріше відправитися на город і почати посів різних овочів, зелені тощо.

А мова в сьогоднішній статті зайде про цибулю, а саме, коли його краще садити. Цей овоч дуже необхідний у звичайному житті, так і зустрічається він буквально у всіх блюдах, наприклад, солянка, пельмені, у різноманітних салатах. Скажу навіть більше, з даної сільськогосподарської культури роблять смачні десерти.

Коли садити цибулю під зиму в 2020 році за місячним календарем

Сам по собі і зелену (перо), і ріпчасту цибулю дуже корисний для людини, в ньому міститься велика кількість вітамінів. Я особисто дуже люблю його і використовую у повсякденному житті досить часто, тому віддаю перевагу запасатися ним. Всі мої страви не обходяться без цього овоча. Давайте ж дізнаємося, коли все ж садити цибулю.

Коли садити цибулю під зиму? Терміни посадки за Місячним календарем 2020

Ще дуже давно наші пращури помітили, що від фази місяця залежить подальше зростання всіх посаджених рослин. Стверджуючи, що овоч, який дає свій плід землі (картопля, морква тощо), повинен бути посаджений на убуваючу місяць, а якщо плоди повинні дозріти зверху — то навпаки.

Так само справи йдуть і з цибулею, єдине, все залежить від того, для яких цілей Ви його садіть. Якщо на перо (зелень), то треба посадку здійснюємо на зростаючу місяць, а якщо на ріпку, то на убуваючу.

Найкраще садити цибулю-овсюжку на ріпку під зиму, так як в середині літа Ви вже зможете зібрати урожай, а також уникнути такого поширеного захворювання як пероноспороз. Найкращими днями для посадки озимого овочу в 2020 році вважаються:

 • У вересні— 11-13, 20, 21, 29, 30
 • В жовтні— 9, 10, 18, 26, 27 числа

З несприятливих днів можна виділити:

 • У вересні — 1, 2, 16-18
 • У жовтні — 1-3, 30, 31 числа

Коли садити цибулю під зиму в 2020 році за місячним календарем

Посадка насіння в домашніх умовах на розсаду проводитися вже в кінці зими або на початку весни. Переважно сіють на зростаючу місяць. Для овочевих культур сприятливими вважаються сузір’я Тельця, Риби, Раки і такі дати:

 • Січень – 1, 18, 19, 27-29
 • Лютий– 6, 7, 14, 15, 25
 • Березень – 4-6, 13, 14, 22
 • Квітень– 1, 2, 10, 18, 19, 28, 29

Висадку овочу в землю краще всього здійснювати, коли грунт прогріється хоча б до 7-ми градусів. У південній частині країни, це може наступити вже в березні, але в основному відбувається в квітні або травні. Для цих місяців існують такі сприятливі дати:

 • Квітень – 29-30
 • Травень – 15-17, 25, 26

Несприятливі:

 • Квітень – 7-9, 22-24
 • Травень – 6-8, 21-22

Але не дивлячись на хороші і погані дні орієнтуйтеся також по погоді. Бо що може випасти єдиний сонячний день несприятливий день і тут незважаючи на передбачення треба садити.

Посадка цибулі восени (на ріпку)

В основному посадка сіянки припадає на весну, але в зв’язку з тим, що роботи по городу дуже багато, часу може не вистачити. Тому можна ще з осені висадити цибулька і не заморочуватися цим надалі.

З інструменту нам знадобитися тільки сапа або садовий кельму. Заготовте так само заздалегідь деревну золу, вона нам стати в нагоді.

Коли садити цибулю під зиму в 2020 році за місячним календарем

1. Отже, для початку беремо молоток і гострим кутом робимо бороздочки глибиною 4-6 див.

Коли садити цибулю під зиму в 2020 році за місячним календарем

2. Далі кожну з нах треба рясно присипати деревною золою.

Коли садити цибулю під зиму в 2020 році за місячним календарем

3. Тепер беремо наш цибулю-севок і починаємо його «втикати» в бороздочки на відстані приблизно 8-10 див.

Глибоко їх закривати не потрібно, щоб по весні земля швидко прогрілася і зігріла овоч.

4. Назад стороною грабель починаємо засипати рядки і розрівнюємо грунт.

Коли садити цибулю під зиму в 2020 році за місячним календарем

5. Далі землю необхідно трохи притрамбовать. Робимо це руками просто прихлопуючи грунт до севку.

Коли садити цибулю під зиму в 2020 році за місячним календарем

6. У висновку накриваємо цибулю агроволокном або звичайною пароізоляцією. Обов’язково краю полотна притисніть чим-небудь, щоб воно не відлетіло. Таким чином ми не дамо севку промерзнути і захистимо від снігу.

До речі, мої батьки завжди, замість всяких полотен, накривають цибулю опалим листям, вона теж створює якусь захищає подушку. Ще не було випадку, щоб севок замерз, тому рекомендую спробувати так, таким чином Ви заощадите фінанси.

Даний спосіб посадки дуже ефективний. Завдяки суворим умовам зими, залишаться тільки здорові і сильні плоди, які потім дадуть якісний урожай. А також Ви захистите його від пероноспорозу.

Коли садити зимовий голландський цибулю (тиканку)

Голландія — надала дуже багато видів цибулі і знаходиться на першому місці серед постачальників цього овоча. Тому під назвою «голландський» можна і не зрозуміти, про який саме сорт йде мова. Але можна з точністю сказати одне — це севок (однорічні цибулини, призначені для посадки на ріпку).

В основному всі сорти сідають за одним принципом. У період з вересня до кінця жовтня. Все залежить від погодних умов, тому потрібно обов’язково стежити за погодою. Працювати в дощ, я думаю, нікому не захочеться.

Коли садити цибулю під зиму в 2020 році за місячним календарем

Посадка цибулі проводиться під розпушування, сухий грунт, на відстані, в середньому, 5 див. Рядки ж повинні знаходитися на відстані 15-20 см.

Якщо Ви бажаєте отримати великий овоч, то відстань можна збільшити.

Щоб убезпечити сільськогосподарську культуру від морозу, її краще накривати на зиму плівкою, або, як я вже говорив раніше, гарненькою присипати опалим листям.

Відео про те, як і коли садити озиму цибулю, щоб він був великий

Багато садівники просто мріють, щоб їх цибулька був великим і здоровим. Для цього купують різні добрива, добавки, проте всі старання виявляються марними і результат ніяк не радує. Я тут знайшов одне відео, де детально розповідають, як і коли треба садити зимник цибулю, щоб він вийшов великим.

Обов’язково використовуйте ті поради, які почули, на практиці і у Вас обов’язково все вийде.

Як садити цибулю навесні на зелень

Як ми знаємо, цибулю можна садити на ріпку і на перо (зелень). Для отримання останнього, овоч висаджують навесні, коли вже зійшов сніг і грунт прогрівся до плюсової температури. Але так само, описаним нижче способом можна здійснювати висадку в теплиці або навіть домашніх умовах.

Коли садити цибулю під зиму в 2020 році за місячним календарем

Перед посадкою необхідно перебрати куплені цибулини, вони не повинні бути в діаметрі менше 2-х см і більше 4-х. Це пов’язано з якістю врожаю, якщо будуть занадто маленькі, то перо буде не дуже якісне, а якщо навпаки, то буде займатися велика кількість місця.

До речі, бувають однозачатковые і многозачатковие цибулини. Це можна перевірити, розрізавши овоч, тільки він повинен буде попередньо полежати, у свіжому продукті важко побачити зачатки. Так от, на розрізі видно кількість зелених серцевин. З многозачатковых плодів, вихід пера виходить 60%, від купленої спочатку маси. А у однозачатковых — 30%.

Коли садити цибулю під зиму в 2020 році за місячним календарем

1. Після перебирання необхідно зрізати у кожного плоду хвостик, це сприятиме більш швидкому зростанню зелені.

Коли садити цибулю під зиму в 2020 році за місячним календарем

2. Наш посадковий матеріал готовий, тепер його можна висаджувати в попередньо розпушену землю. Маємо плоди близько один до одного і трохи присипаємо землею.

Коли садити цибулю під зиму в 2020 році за місячним календарем

3. Зверху землю нам треба буде цибулю посипати золою. Це робиться для того, щоб його не поїла цибульна борошно, зола відганяє її.

Що стосується поливу, так робити це треба періодично, приблизно 1 раз в тиждень. Збирати врожай можна буде вже через 1,5 місяці, але все залежить ще від світла.

Який цибулю краще садити під зиму на голівку

Існує досить багато сортів цибулі і кожен з них по-своєму прекрасний, але не кожен можна посадити в зиму.

Взагалі спосіб посадки овоча під зиму, не був відомий ще 10-15 років тому, так і зараз не багато знають про нього. Хоча такий варіант дуже вигідний тим, що можна отримати ранній урожай, а головне якісний. Адже озимий спосіб загартовує овоч від пероноспорозу.

Коли садити цибулю під зиму в 2020 році за місячним календарем

Взагалі зимовий цибулю повинен мати такі властивості:

 • Добре переносить морози.
 • Активно й швидко зростати у весняний період.
 • Давати міцну і велику цибулину.

Під такі умови відмінно підійдуть наступні сорти:

 • Еллан
 • Одиновец
 • Шекспір
 • Радар
 • Халцедон
 • Стригуновский
 • Квп-Вів

Як я вже говорив, видів зимового цибулі досить велика кількість, проте не для всіх регіонів він підійде. Якщо, приміром взяти сорт эксбишен, глобо (солодкі види), то в суворих зимових умовах він навряд чи проросте. Цей сорт добре буде себе почувати в південних регіонах.

Що стосується покупки сіянки в магазині, так є велика ймовірність, що він не приживеться. Купувати краще на ринку на вагу. В такому випадку вже зрозуміло, що він вирощений у Вашій місцевості і пройшов, так звану, акліматизацію.

Так само, для кращого врожаю, посадковий матеріал повинен бути в діаметрі приблизно 1 див. Чим більше насіння, тим більше ймовірність, що цибуля буде можуть стрілкуватись.

Ще в основному рекомендується саджати такий дрібний овоч під зиму, тому що більша його частина, до весни, просто висихає.

Коли садити цибулю під зиму в 2020 році за місячним календарем

Підводячи підсумки, хотілося б сказати, що наскільки б правдиві передбачення за місячним календарем були, завжди треба спиратися на погоду. Тому що найсприятливіші дні можуть бути дощові, а в такий час працювати ніяк неможливо. Цибуля сам по собі не примхливий, тому врожай він завжди дає.

Головне доглядайте за ґрунтом, викидайте бур’яни, поливайте овочі і тоді Ваші труди, дадуть Вам плоди. Бажаю гарного врожаю!

Моя довідка - Корисні поради