Чим замінити розпушувач для тіста (випікання)

Чим замінити розпушувач для тіста (випікання)

Розпушувач для тіста – незамінний інгредієнт при приготуванні випічки (бісквіта, пироги, кекси тощо), які необхідно зробити повітряними і пишними, тому, якщо у Вас вдома закінчився розпушувач або його просто немає, розглянемо, чим можна замінити розпушувач тіста в домашніх умовах.

Що можна використовувати замість розпушувача?

В більшості випадків в ролі замінника розпушувача використовується звичайна сода в поєднанні з різними кислотами (лимонною кислотою, оцтом). Єдиним винятком є приготування пісочного тіста, в яке додається одна сода.

Замінити розпушувач для тіста можна з допомогою соди, лимонної кислоти (оцту) і борошна, використовуючи їх у такій пропорції:

  • 12 частин борошна.
  • 5 частин соди.
  • 3 частини лимонної кислоти (можна також використовувати столовий оцет, кислі ягоди, такі як журавлина, смородина, а також кисломолочні продукти, такі як йогурт, кефір, сметана).

На замітку: у наведеній вище пропорції в ролі частин можна використовувати чайні ложки столові ложки і навіть склянку, якщо Ви збираєтеся приготувати домашній розпушувач з запасом, так як він добре зберігається тривалий час в домашніх умовах.

Принцип дії розпушувача на тісто досить простий: при його змішуванні з тестом, в результаті хімічної реакції виділяється вуглекислий газ і в самому тесті при температурній обробці утворюються дрібні бульбашки, які роблять готовий продукт (пиріг, кекс і т. д.) більш повітряним і пишним.

Вам також буде цікаво дізнатися: що таке пекарський порошок і як гасити соду.

Популярні питання по темі, чим можна замінити розпушувач для тіста до випікання

  • Можна содою замінити розпушувач? Так, можна, якщо це пісочне тісто, або також можна додати соду кислоти (лимонну, оцет), якщо це звичайне тісто.
  • Скільки класти соди замість розпушувача? Замість 1,5 чайної ложки розпушувача кладуть половину чайної ложки соди.
  • Можна використовувати прострочений розпушувач тіста? Прострочений розпушувач для тіста або пекарський порошок використовувати можна, але від нього скоріше за все не буде толку (не буде належної реакції і тісто не підніметься).
  • Можна додати розпушувач замість соди млинці? Так можна, головне скористатися пропорцією 1,5 ложки розпушувача = 0,5 ложки соди.

У висновку до статті можна відзначити, що знаючи, чим замінити розпушувач для тіста і випічки, Ви з легкістю приготуєте його самостійно в домашніх умовах, при цьому він буде без різних хімічних добавок і недорогим за вартістю. Свої корисні поради та відгуки, що можна використовувати замість розпушувача для тіста, залишаємо у коментарях до статті і ділимося їй в соціальних мережах, якщо вона була Вам корисна.

Моя довідка - Корисні поради