Чим замінити лимонний сік?

Чим замінити лимонний сік?

Свіжі лимони і їх сік часто використовуються в кулінарії при приготуванні солодощів і випічки, різних заправок для салатів і соусів, майонезу і маринадів, для додання їм цитрусового аромату і більш пікантного смаку з кислинкою. У цьому огляді дізнаємося, що робити, якщо вдома немає лимона або лимонного соку, чим його можна замінити і в яких пропорціях.

Чим можна замінити лимонний сік

Замінити лимонний сік можна різними інгредієнтами, які частіше можна зустріти на кухні, ніж свіжий лимон, але головне завжди дотримуватися пропорції при заміні і не зловживати іншими компонентами:

  • Лимонна кислота. Найпоширеніший і недорогий замінник лимонного соку. Для заміни лимонну кислоту змішують з теплою водою (як правильно змішати і в яких пропорціях описано далі в цьому огляді).
  • Сік інших цитрусових (лимона, апельсина, грейпфрута). Замінюють у співвідношенні 1:1 (один до одного).
  • Оцет (столовий, винний, яблучний). Замінюють в пропорції 1:1 (іншими словами: 1 столова ложка лимонного соку = 1 столовій ложці оцту). Також важливо звернути увагу, що, якщо лимонний сік є одним з основних інгредієнтів в рецепті, то заміна оцтом не рекомендується (зміниться смак готового блюда).

Так як саме лимонна кислота є найбільш затребуваним і популярним варіантом заміни лимонного соку за рецептами, нижче більш докладно розглянемо, як правильно замінити лимонний сік звичайної лимонною кислотою, розведеною у воді.

Заміна лимонного соку лимонною кислотою (пропорції)

При заміні лимонного соку прийнято використовувати таку кількість лимонної кислоти:

Сік з 1 лимона = 5 грам лимонної кислоти = 1 чайна ложка лимонної кислоти без гірки

Для розведення лимонної кислоти у воді використовується таке співвідношення:

1 чайна ложка лимонної кислоти на 4 столових ложки води

(5 г лимонної кислоти на 60 мл води)

Наприклад, для отримання 1 столової ложки замінника лимонного соку необхідно розвести 1/4 чайної ложки лимонної кислоти в 1 столовій ложці теплої води.

Використовуючи наведені вище пропорції можна з легкістю готувати заміну для лимонного соку з будь-якого рецепту, єдине – рекомендується використовувати теплу воду, щоб лимонна кислота повністю розчинялася в ній.

На замітку: в одній чайній ложці вміщується 5 грам лимонної кислоти без гірки, а в їдальні – 15 грам лимонної кислоти без гірки, при цьому обсяг ложок в мілілітрах: чайна ложка = 5 мл, столова ложка = 15 мл (будь-якої рідини, наприклад: звичайної води).

Статті по темі: скільки грам лимонної кислоти в чайній ложці і скільки грамів води у чайній ложці.

У висновку до цього огляду можна зробити висновок, що лимонний сік без проблем можна замінити лимонною кислотою, розведеною у воді, оцтом або соком інших цитрусових, головне враховувати рекомендовані пропорції. Свої відгуки та корисні поради, чим замінити лимонний сік у домашніх умовах, залишаємо у коментарях до цього огляду і ділимося ним в соціальних мережах, якщо він був Вам корисний.

Моя довідка - Корисні поради