Який стерилізатор для пляшечок краще: як вибрати і рейтинг моделей

На ринку представлений широкий перелік апаратів, що спрощують життя молодих мам. У зв’язку з цим виникають труднощі з визначенням, який стерилізатор для пляшечок є кращим. Пристрої даного типу поділяються на 5 видів, кожен з яких характеризується власними особливостями. Крім того, при виборі апарату рекомендується враховувати основні вимоги, що пред’являються до подібної продукції, та правила експлуатації.

Види стерилізаторів для дитячих пляшечок

Стерилізатори для пляшечок поділяються на:

 • електричні;
 • парові;
 • універсальні;
 • ультрафіолетові;
 • моделі з холодною стерилізацією.

Основна різниця між наведеними типами стерилізаторів полягає в способах очищення пляшечок.

Більшість моделей обробляють дитячий посуд холодом або парою. Але є апарати, що поєднують обидві функції.

Електричні

Ці моделі вважаються найбільш затребуваними. Апарати живляться від побутової електромережі. Стерилізація проводиться за допомогою нагрівання ємностей. Ряд моделей цього типу здатний підтримувати ємності чистими протягом доби.

Парові

Очищення паровими стерилізаторами проводиться наступним чином: апарат з ємностями і водою ставиться в мікрохвильову піч. Потім вибирається максимальний режим потужності роботи останньої. Мікрохвильовка, нагріваючи рідину, сприяє появі пара, що стерилізує пляшечки. Процедура в середньому займає 10 хвилин.

Який стерилізатор для пляшечок краще: як вибрати і рейтинг моделей

Універсальні

Універсальні стерилізатори об’єднують у собі можливості наведених раніше моделей. Такі апарати нерідко застосовуються для приготування їжі, так як прогрівають ємності до температури 37 градусів.

Ультрафіолетові

Стерилізатори цього типу працюють від вбудованих батарей. Ультрафіолет, що випускається відповідним приладом, знищує бактерії, роблячи дитячі пляшечки чистими. На стерилізацію йде не більше 5 хвилин.

Холодна стерилізація

Апарати холодної стерилізації обробляють дитячий посуд з допомогою спеціальних розчинів (випускаються у вигляді рідкого складу або таблеток), знищують патогенну мікрофлору. Ємності в таких пристроях залишаються чистими протягом доби. Після обробки пляшечки набувають специфічний присмак, з-за чого діти іноді відмовляються від користування посудом.

Який стерилізатор для пляшечок краще: як вибрати і рейтинг моделей

Вимоги до апаратури

Існує кілька правил, як вибрати стерилізатор для дитячого посуду. Перед покупкою пристроїв рекомендують звертати увагу на наступні особливості:

 • ціна;
 • обсяг;
 • тривалість стерилізації;
 • наявність додаткових пляшечок;
 • види додаткових опцій.

Не менш важливо визначитися зі способами стерилізації. Оптимально, якщо процес проходить в автоматичному режимі і займає мало часу. Але подібні пристрої коштують дорого.

Який стерилізатор для пляшечок краще: як вибрати і рейтинг моделей

Популярні марки виробників

В список популярних виробників стерилізаторів, продукція яких відповідає нормам безпеки і відрізняється хорошою надійністю, входять:

 • Canpol babies;
 • Dr. Brown’s;
 • Tommee Tippee;
 • Chicco;
 • Avent.

Продукція наведених марок, перед виходом на ринок, проходить через серію лабораторних випробувань.

Який стерилізатор для пляшечок краще: як вибрати і рейтинг моделей

Рейтинг кращих моделей для стерилізації

Рейтинг враховує моделі, що користуються високим і стабільним попитом. При виборі апаратів рекомендується звертати увагу на наведені нижче пристрою.

УФ-стерилізатори

УФ-стерилізатори — зручні пристрої, що дозволяють протягом півгодини очистити пляшечки.

Germix

Germix – недорога модель, оснащується 8-ватної ультрафіолетовою лампою. На очищення приладів в апарата йде до 40 хвилин. Вбудовану лампу треба замінювати кожні півроку.

Який стерилізатор для пляшечок краще: як вибрати і рейтинг моделей

Jassnail JN-9007

Модель, як по функціоналу, так і за ціною, не відрізняється від попередньої. Відмінності між пристроями простежуються у зовнішньому вигляді. Jassmail відрізняється менш об’ємними габаритами.

Ультразвукові конструкції

Такі очисники, випускаючи ультразвук, викликають вібрацію розчину, за рахунок чого знищуються патогенні мікроорганізми і видаляються сліди забруднення.

RuNail 35 Вт

Російський стерилізатор об’ємом 0,6 літра комплектується двома пластиковими контейнерами для очищення дрібних предметів. На корпусі пристрою розташовується дисплей для контролю за часом роботи. ReNail призначається виключно для стерилізації металевих предметів.

Який стерилізатор для пляшечок краще: як вибрати і рейтинг моделей

Donfeel HB-382

Модель комплектується кольоровим дисплеєм і таймером. Пристрій має 5 режимів роботи і застосовується для очищення металевих предметів. Основний недолік Donfeel – висока ціна.

Холодний стерилізатор Chicco SterilBox

Chicco SterilBox відрізняється компактними розмірами і тривалою роботою в автономному режимі. Очищення в стерилізаторі проводиться з використанням спеціальних таблеток, що продаються в аптеках. Апарат підходить для тих, хто часто подорожує.

Електричний паровий стерилізатор

Електричні парові стерилізатори відрізняються високою потужністю, завдяки чому скорочується час на очищення пляшечок.

Який стерилізатор для пляшечок краще: як вибрати і рейтинг моделей

Dr. Brown’s

Модель Dr. Brown’s зручна в управлінні і продається за порівняно доступною ціною. У пристрої передбачається датчик контролю води. В Dr. Brown’s можна очищати пляшечки різного розміру.

Philips AVENT SCF284/03

Апарат вміщає одночасно до 6 пляшечок, включаючи ємності об’ємом 330 мілілітрів. Окремо пристрій очищає пустушки і дозволяє підігрівати суміші.

Мікрохвильовій паровий стерилізатор Philips AVENT SCF281/02

Апарат входить в список кращих пристроїв цього типу. AVENT SCF281/02 за мінімальний часовий проміжок очищає пляшечки, соски і пустушки.

Який стерилізатор для пляшечок краще: як вибрати і рейтинг моделей

Правила експлуатації та очищення

Правила експлуатації визначаються типом пристрою:

 • Парові. У відповідну ємність додається чиста вода (обсяг визначає виробник), поміщаються пляшечки дном вгору, закривається кришка і включається пристрій.
 • Для СВЧ. У цих моделях пляшечки поміщаються догори дном на спеціальну підставку, під якою розташовується ємність з водою. Після завантаження закривається кришка, і пристрій відправляється в СВЧ.
 • Холодної стерилізації. У ємність додається вода, в якій розчиняються таблетки (розчин) для очищення. В кінці поміщаються пляшечки і соски на уставленное виробником час.
 • Після стерилізації прилад миється звичайним способом. Деякі виробники висувають власні вимоги до очищення пристрою після процедури.

  Моя довідка - Корисні поради