Який слінг краще для новонародженого: види, як вибрати і рейтинг моделей

Багато критеріїв визначають, який слінг краще вибрати для новонародженого. Кожна модель відрізняється способом одягання, кріпленням, положенням дитини, якістю матеріалу, додатковими деталями. Пристосування допомагає полегшити життя молодої мами, а також має ряд інших позитивних якостей. Бажано купувати слінг популярних виробників.

Основні різновиди

Слінгом називають спеціальне полотняне пристосування, за допомогою якого можна переносити дитину аж до 3 років. Конструкція кожного виду відрізняється і характеризується своїми перевагами і недоліками.

Слінг-шарф

Слінг являє собою велике полотно. Воно намотується на одне або два плеча. Так як велике полотно, способів намотування багато. Модель буває тканинної або трикотажної. Перші можуть тягнутися тільки в одному напрямку, другі — тягнуться в будь-яку сторону.

До позитивних якостей цієї моделі відносять:

 • є можливість розташувати дитину в будь-якому положенні;
 • носити можна дітей старшого віку;
 • слінг розрахований на тривалі прогулянки;
 • вільним кінцем полотна можна вкрити дитину від сонця або вітру;
 • дозволено застосування з перших днів життя.

Який слінг краще для новонародженого: види, як вибрати і рейтинг моделей

До недоліків моделі відносять тривалий час, який йде на намотування і фіксацію. Крім цього, потрібні навички намотування полотна для перенесення малюка в різних положеннях.

З кільцями

Слінг являє собою довге, широке полотно. На одному кінці полотна просунуті кільця для фіксації і вшита м’яка підкладка на плече, яка забезпечує комфортне носіння дитини.

Вільний кінець полотна протягують кілька разів через кільця, попереду утворюється гніздечко, в яке і садять малюка.

До переваг моделі відносять:

 • використання з народження;
 • можливість швидко змінювати положення малюка прямо на ходу;
 • просто користуватися;
 • обсяг утворилася западини легко регулюється.

Який слінг краще для новонародженого: види, як вибрати і рейтинг моделей

Щоб уникнути викривлення хребта, лямку перекидають регулярно з одного плеча на інше. Крім цього, малюка треба підтримувати однією рукою.

Травень-слінг

Модель виглядає як широкий прямокутник, до якого по кутах пришиті чотири довгі, широкі лямки.

Достоїнствами вироби вважаються:

 • можливість помістити виріб на обох плечах;
 • просто користуватися;
 • носити малюка можливо в різних положеннях, включаючи на спині.

Слінг не призначений для прогулянок на далекі відстані і не підходить для дітей, які не навчились сидіти.

Який слінг краще для новонародженого: види, як вибрати і рейтинг моделей

У вигляді рюкзака

Слінг виконаний у вигляді рюкзака з широкими регульованими лямками. До основних достоїнств вироби відносять наступні характеристики:

 • зручне і міцне кріплення;
 • малюка можна посадити як спиною, так і животиком до мами;
 • великий вибір дизайнів, які відрізняються додатковими аксесуарами та деталями.

Модель не підходить для новонароджених дітей і для тих, хто ще не навчився сидіти. Ще одним недоліком є те, що ніжки дитини перебувають у дуже розведеному положенні.

Критерії вибору

До основних критеріїв, якими слід керуватися при виборі товару, відносяться розміри і якість матеріалу.

Який слінг краще для новонародженого: види, як вибрати і рейтинг моделей

Матеріал

При виборі виробу особливу увагу варто приділяти матеріалу, з якого воно виготовлено. Тканина повинна бути:

 • щільною і еластичною;
 • м’якою і гладкою;
 • повітропроникною і вологопоглинаючою;
 • гіпоалергенною;
 • міцною.

Краще вибирати виріб з льону або бязі. Для найменших діток краще вибирати слінги з тканин, які не надто сильно тягнуться. Зовсім не тягнуться тканини будуть упиватися в плече мами і шкіру малюка. Ідеальним варіантом є жаккард.

Рада. Слід вибирати матеріал з рельєфним плетінням. Поверхню у слінгів з таким матеріалом чіпка, тому дитина не буде зісковзувати.

Який слінг краще для новонародженого: види, як вибрати і рейтинг моделей

Ширина

Слінги бувають різної ширини:

 • Якщо матеріал тягнеться, то краще вибирати меншої ширини. Оптимальний розмір 62 див.
 • Не тягнуться тканини зав’язуються з більшою втратою розмірів, тому ширина повинна бути на 25 см більше.
 • Слінги з кільцями випускаються шириною 75 див.
 • Май-слінги відрізняються шириною 45 див.

Вибираючи ширину, визначають мету, з якою буде використовуватись виріб. Широке полотно важче зафіксувати, але дитині в ньому сидіти зручніше.

Який слінг краще для новонародженого: види, як вибрати і рейтинг моделей

Розмір

Слінги бувають різних габаритів:

 • Довге полотно підходить для прогулянок на далекі відстані. З нього роблять дві широкі лямки. Легко носити навіть великого дитини, при цьому спина не буде відчувати навантаження.
 • Менше варіантів підв’язування у короткого полотна. Підтримуюча лямка перекидається лише на одне плече, тому такий варіант підходить тільки для нетривалих походів.

Крім цих умов, при виборі розміру слінга враховують розмір самої жінки, яка буде носити малюка. Для жінок, розмір одягу в яких не більше 44, необхідно купувати полотно до 4 метрів. Якщо одяг більше 46 розміру, краще вибирати полотно 5-метрове. Для великих осіб підійде слінг довжиною 6 метрів.

Який слінг краще для новонародженого: види, як вибрати і рейтинг моделей

В залежності від сезону

Слінги вибирають також по сезону.

Вимоги до літнього слингу:

 • Влітку краще вибирати виріб з такого матеріалу, як льон, шовк, бамбук, бавовна. Слінги, виготовлені з цих матеріалів, добре пропускають повітря.
 • Не потрібно вибирати занадто довге полотно. Інакше декілька шарів тканини ще більше будуть зігрівати малюка і маму.
 • Колір тканини вибирають світлий, так як він менше всього притягує сонячні промені.

Зимовий слінг повинен бути не тільки надійним, але і теплим. Вибирати слід слінги з бавовни або з вмістом вовни на складі. Носити грудничка можна як під верхнім одягом, так і поверх неї.

Який слінг краще для новонародженого: види, як вибрати і рейтинг моделей

Як підібрати слінг

При виборі слінга важливо враховувати фізіологічні особливості розвитку дитини та її здоров’я. Важливо також передбачити тривалість носіння.

Для новонароджених

З народження дитина має вигнутий хребет, не вміє тримати голівку. В слінгу ніжки немовляти повинні бути злегка зігнутими і розведеними. Краще всього для новонароджених вибирати слінги у вигляді шарфа, включаючи модель з кільцями. У цих виробах дитини до 3 місяців зручно носити в лежачому положенні.

Для дітей постарше

У міру дорослішання малюка з’являється більше способів його носіння. Незручними стають трикотажні вироби, які під вагою дитини починають відходити вниз. Слінг з кільцями під вагою підрослого дитини починає тиснути на плечі.

Який слінг краще для новонародженого: види, як вибрати і рейтинг моделей

Для дітей старше півроку підходить травень-слінг, шарфи, рюкзаки. Кожен варіант передбачає переносити дитину в різних положеннях не тільки на животі.

Рейтинг кращих моделей для малюків і мам

Щоб бути впевненим у якості та безпеки виробу, слід купувати товар лише в спеціалізованих магазинах. Виробник повинен бути відомим і характеризуватися позитивними відгуками.

Love & Carry

Шарф даної марки витримує дитини до 16 кг. Довжина 5,5 метрів, ширина — 62 див. Виріб м’яке і легке, зроблено з натуральної бавовни. Можливо носіння дитини не тільки на животі. Шарф в середині має маркування, яка полегшує процес намотування.

Який слінг краще для новонародженого: види, як вибрати і рейтинг моделей

MENDI TIFFANI

Модель дозволяє переносити немовлят з перших днів. З обох сторін шарфа є позначка, яка визначає початок намотування. Матеріал — натуральний індійський бавовни з жаккардовим плетінням. Довжина виробу може бути 4,5 см або 5,5 див.

Виробник використовує тканини з красивими незвичайними візерунками. При правильній намотуванні дитина надійно зафіксований. Модель підходить для мам, які люблять багато і довго гуляти.

Zaffiro

Модель призначена для перенесення дітей від народження до 2,5 років. Переносити дитину можливо в різних положеннях. Виріб легке, м’яке, основою виступає льон і бавовна.

Який слінг краще для новонародженого: види, як вибрати і рейтинг моделей

Виріб безпечний для ніжної шкіри малюка. В наявності пластикові кільця, які відрізняються міцністю і надійністю. Так як матеріал досить щільний, то в жарку погоду краще не користуватися слінгом. Так як полотно намотується через одне плече, необхідно підтримувати голівку, виконуючи які-небудь дії.

Didymos Waves

Довге полотно на одному з кінців має два міцних металевих кільця. Натуральна бавовна, жакардове плетіння, полегшує догляд. Слінг зігріває малюка в прохолодну погоду. Тканина м’яка, приємна, зносостійка. Легко змінювати положення малюка, для цього лише потрібно розслабити кільця. Недоліками моделі є те, що слінг фіксується на одному плечі. Важливо правильно затягнути полотно. Обов’язково потрібно підтримувати голівку дитині, тому вільною залишається тільки одна рука.

Який слінг краще для новонародженого: види, як вибрати і рейтинг моделей

Tokyo Hotslings

Слінг підходить для дітей, які вже роблять перші кроки. Полотно має форму кільця, перекидываемого через плече. Попереду є поглиблення, куди і вмощується дитина. Матеріал — натуральна бавовна. Моделі мають різні розміри. Слінгом просто користуватися. Досить перекинути полотно через плече, не потрібно володіти навичками намотування і регулювання.

Basic

Слінг виглядає у вигляді прямокутного полотна, на кутах якого пришиті широкі, довгі лямки. Підходить для довгих прогулянок, при цьому спина мами не втомиться. Можна використовувати з перших днів життя і до 2,5 років. Матеріалом полотна служить бавовна.

Передбачено чотири положення носіння малюка. Фіксується виріб на талії за допомогою спеціального фіксатора. Є додаткова гумка, яка береже дитину від падіння при випадковому розкритті фіксатора.

Який слінг краще для новонародженого: види, як вибрати і рейтинг моделей

AIR «Мудрі пташки»

Рюкзак для перенесення малюка зручний у застосуванні, розподіляє навантаження, тому спина не втомлюється навіть при тривалій ходьбі. Підходить для дітей, які навчилися самостійно сидіти.

Всі моделі мають красиві, яскраві забарвлення, є зручний кишеню. Ремені, перекидываемые через плечі, регулюються. В комплект входить капюшон, який підтримує голівку дитині, якщо він спить.

Хипсит Pognae ORGA

Виріб складається з невеликого сидіння з приробленою спинкою. Спинка регулюється по висоті. Носити дітей можна тільки у вертикальному положенні, тому використання дозволено після півроку. Довжину пояса на талії мами можна змінювати.

Моя довідка - Корисні поради