Які антибіотики можна при ГВ: огляд дозволених препаратів та інструкції

Часто трапляється, що годує мамі доводиться приймати лікарські препарати. У деяких випадках достатньо одного прийому ліків, в іншому – необхідний тривалий кус лікування, все залежить від складності захворювання. Які антибіотики можна приймати при ГВ, щоб не завдати шкоди малюкові, їх показання та протипоказання?

В яких випадках застосовують антибіотики при ГВ?

Годування грудьми – це важливий фізіологічний процес, під час якого мама віддає немовляті всі корисні речовини, залишаючи свій організм без захисту. В цей час жінка може простудитися, захворіти на ангіну, бронхіт.

Лікарі радять приймати антибіотики при:

 • гострої кишкової інфекції;
 • гнійному маститі;
 • післяопераційних ускладненнях;
 • синуситі, ларингіті, бактеріальної етіології, фарингіт;
 • захворюваннях сечовивідних шляхів.

Не можна опиратися рекомендаціями лікарів, інакше можна затягнути захворювання, і воно перейде в хронічну форму.

Вплив антибіотиків на організм немовляти

Ступінь впливу застосовуваного препарату можна визначити шляхом прочитання інструкції і отримавши консультацію у педіатра.

Які антибіотики можна при ГВ: огляд дозволених препаратів та інструкції

Фактори, що підсилюють вплив антибіотиків на організм немовляти:

 • Індивідуальна непереносимість лікарського засобу матір’ю або дитиною, побічні ефекти.
 • Рівень токсичності складу прийнятого препарату.
 • Можливість появи алергії.
 • Сумісність або несумісність з лактацією.
 • За який проміжок часу засіб виводиться з організму матері.
 • Якщо годуюча мама зважилася на прийом медпрепаратів, необхідно узгодити дії з лікарем, досконально вивчити інструкцію, щоб прийом антибіотиків не приніс шкоди організму немовляти. Також потрібно проконсультуватися з лікарем з приводу того, як правильно продовжити годування грудьми після антибіотиків.

  Дозволені препарати при лактації

  Існують антибіотики, сумісні з годуванням груддю. Це означає, що при їх прийомі вони в незначній мірі потрапляють у молоко матері і не заподіюють шкоди маленькому організму.

  Які антибіотики можна при ГВ: огляд дозволених препаратів та інструкції

  Пеніцилін і його похідні

  Це допустимі препарати при ГВ, прийом призначає лікар, при виниклій необхідності. Пити можна, але при прийомі важливо спостерігати за реакцією організму. До негативних факторів відносяться алергічні реакції і діарея.

  Ампіцилін

  Лікарі дозволяють прийом Ампіциліну, коли прийом антибіотика необхідний для здоров’я матері, і його користь перевищує потенційний ризик для малюка. Ліки в малих кількостях надходить у молоко.

  Іноді вирішується питання про припинення годування груддю при прийомі Ампіциліну та переведення дитини на штучне вигодовування.

  Амоксицилін

  Препарат дозволений під час ГВ без припинення годування груддю, оскільки кількість ліків, потрапляє в грудне молоко, нижче норми, дозволеної для лікування грудних дітей. Однак у деяких немовлят може викликати пелюшковий дерматит, понос та кандидозний стоматит.

  Які антибіотики можна при ГВ: огляд дозволених препаратів та інструкції

  Оксацилін

  Призначається при циститі, холециститі, синуситі. Призначення препарату можливе тільки при виниклій необхідності. Оксацилін потрапляє в молоко матері в незначній кількості, однак, при призначенні ліків лікар може порадити перевести дитину на суміші.

  Флемоклав Солютаб

  При проведенні досліджень не виявлено негативного впливу препарату на організм немовля.

  Цефалоспориновая група

  Лікарські препарати даної групи, цефалоспорини, не токсичні для організму матері і дитини. У період годування груддю вони не впливають на дитину. Але при прийомі важливо знати, що вони перешкоджають засвоєнню кальцію, вітаміну D, K. Дефіцит останнього призводить до зниження згортання крові, у зв’язку з чим можуть виникнути кровотечі.

  Які антибіотики можна при ГВ: огляд дозволених препаратів та інструкції

  Цефазолін

  Препарат може бути призначений при інфекційних ураженнях нижніх і верхніх дихальних шляхів, захворюваннях жовчного і сечового міхура, при маститі, ЛОР-захворюваннях.

  Цефуроксим

  Призначення препарату можливе тільки у тому випадку, якщо користь для здоров’я жінки перевищує потенційний ризик впливу препарату на дитину. Показанням до прийому є ЛОР-захворювання, цистит, пієлонефрит. З обережністю слід приймати при виразці.

  Цефотаксим

  Чинить бактерицидну, протимікробну дію. Призначається при інфекційних захворюваннях верхніх і нижніх дихальних шляхів, інфекції малого таза, кісток і суглобів. У грудному молоці можна спостерігати незначну концентрацію діючої кошти.

  Які антибіотики можна при ГВ: огляд дозволених препаратів та інструкції

  Цефепім

  Антибактеріальний засіб чинить бактерицидну дію. Призначається для лікування пневмонії, захворювань, викликаних інфекціями.

  Макроліди

  При прийомі антибіотиків при ГВ в грудному молоці спостерігається підвищена концентрація складових компонентів, однак великої шкоди маляті вони не приносять. Краплі, таблетки призначають у тому випадку, якщо у матері алергія на цефалоспорини та препарати пеніцилінової групи.

  Еритроміцин

  З обережністю слід приймати при ураженнях нирок, печінки. При можливості рекомендується перевести дитину на штучне вигодовування.

  Які антибіотики можна при ГВ: огляд дозволених препаратів та інструкції

  Джозамицин

  Призначається для прийому всередину при інфекційно-запальних захворюваннях: дифтерії, ЛОР-захворювань, пневмонії, бронхіті, інфекційних ураженнях шкіри.

  Кларитроміцин

  Вплив складових компонентів на організм дитини при ГВ не вивчена, тому при призначенні препарату рекомендується припинити лактацію.

  Спіраміцин

  Незважаючи на малі дози проникнення в молоко матері, прийом антибіотиків при ГВ показаний тільки у разі потенційної користі для жінки. Дитину бажано годувати сумішами.

  Які антибіотики можна при ГВ: огляд дозволених препаратів та інструкції

  Азитроміцин

  Випускається в таблетках або капсулах. Під час прийому антибіотиків бажано перевести дитину на штучне вигодовування.

  Рокситромицин

  Призначається при захворюваннях, що носять інфекційний характер. Діючі речовини потрапляють у молоко матері.

  Як приймати антибіотики при лактації?

  Для виключення побічних ефектів при прийомі антибіотиків важливо:

 • Не займатися самолікуванням. Відповідний препарат повинен призначити лікар.
 • Правила прийому антибіотиків. Лікарські препарати рекомендується приймати під час годування груддю або відразу ж після нього, щоб збільшити інтервал впливу препарату між годуваннями.
 • Які антибіотики можна при ГВ: огляд дозволених препаратів та інструкції

  Не можна самостійно коригувати дозування препарату, так як зниження дози може виявитися неефективним для лікування захворювання.

  Ліки, які не варто приймати

  Деякі медичні препарати протипоказані до прийому всередину при годуванні грудьми, так як можуть надати негативний вплив на організм малюка, навіть призвести до інвалідності.

  Наприклад, Левоміцетин, проникаючи в організм новонародженого, вражає мозок. Сумамед може стати причиною ряду захворювань травної, ендокринної, видільної та імунної систем. Фуразолідон, Биопарокс можуть викликати нудоту, блювоту, головний біль.

  Прийом антибіотиків при грудному вигодовуванні повинен призначати лікар. Тільки в цьому випадку можна уникнути негативного впливу медичних препаратів на організм малюка.

  Моя довідка - Корисні поради