Як виховують дітей у різних країнах світу: різні методики і їх відмінності

У світі проживає величезна кількість народів, різних за національністю, менталітету, релігії, способу життя. Ці особливості впливають на те, як батьки в різних країнах світу виховують своїх дітей. Системи виховання різних народів сильно відрізняються між собою. Любов батьків сильна, незалежно від місця проживання, але виховання по-різному.

Особливості і відмінності виховного процесу в різних країнах

Існують різні точки зору щодо правильного і неправильного виховання підростаючого покоління. У різних країнах мають місце відмінні риси у вихованні малюка. У деяких державах малюків занадто опікують, а де вони ростуть абсолютно самостійно. Вони можуть бути прив’язані до одного з батьків, інші виховуються суспільством або державою.

Європейські системи виховання

У сучасній Європі основою виховання вважається самостійність, індивідуальність, повна свобода вибору. Батьки виховують своїх дітей так, щоб вони відбулися, як особистість. Особлива увага приділяється творчості. Вибір робить сама дитина. Буде він співати або танцювати, малювати чи ліпити, конструювати, – вирішує він сам.

До самостійності привчають з раннього дитинства. Якщо малюк впав, до нього не біжать на допомогу, а дають можливість піднятися самому.

Європейські мами після народження малюка буквально через місяць виходять на роботу. Виховання свого чада довіряють няні, яка вчить його повзати, ходити, говорити і іншим премудростям. Батьки ж забезпечують комфортні умови для повноцінного розвитку особистості.

Як виховують дітей у різних країнах світу: різні методики і їх відмінності

Підхід до дітей в Норвегії

У Норвегії декілька особливостей виховання. Одна з них – прогулянки. Діти гуляють в будь-яку погоду. Сніг, дощ, вітер не стануть перешкодою прогулянок. Шкільні зміни проходять на вулиці. Спорт стоїть на першому місці. Навесні і влітку – плавання, взимку – лижі, походи круглий рік. З 9 років діти ходять з учителем у триденні походи. Один раз в тиждень школярів вивозять на прогулянку в ліс, гори. Взимку – лижні походи.

З ранніх років прищеплюють самостійність. Із молодших класів учні самостійно збираються в школу. Батьки тільки контролюють. Їх ніхто не проводжає, не відвозить на машині і не зустрічає зі школи. Крім рюкзака, вони несуть з собою пакет з ланчем, у школах немає гарячих обідів. Діти цілком самостійні.

Як виховують дітей у різних країнах світу: різні методики і їх відмінності

Педагогічні засади в Швеції

Батьки з народження говорять з дитиною на рівних. Не підвищують голос за неслухняність. Діти можуть займатися чим завгодно, лише б не нашкодили своєму здоров’ю. Батьки ретельно вибирають іграшки, одяг, дитячу косметику. Вони воліють купувати тільки якісні речі.

Шведи готують малюків до дорослого життя з садка. Вчать дітей готувати легкі страви, шити, в’язати, працювати з картоном і деревом.

Як виховують дітей у Франції

У Франції діти дуже рано стають самостійними. Мами займаються своєю кар’єрою, а малюкам доводиться всьому вчитися в дитячому саду. Ігор з дитиною батьки також не поспішають приділяти час. Незважаючи на свою зайнятість, сім’ї у Франції дуже міцні. Діти залишаються жити з батьками до тридцяти років.

Як виховують дітей у різних країнах світу: різні методики і їх відмінності

Педагогічна система в Німеччині

Підростаюче покоління в Німеччині перебуває під захистом держави. Батьки не можуть підвищувати голос на них, і тим більше піднімати руку. В іншому випадку вони будуть нести відповідальність перед законом. Дитина вже в дошкільному віці знає свої права і відчуває вседозволеність.

Виховні методики Англії

Англійське виховання досить суворе. У батьків багато вимог до свого малюка. Для дорослих важливо сформувати у підлітків традиційні англійські звички, вміння вести себе в суспільстві, стримувати свої емоції.

Незважаючи на суворість, англійці часто хвалять своїх чад, таким чином, розвиваючи впевненість у собі. За провину малюк не буде суворо покараний. З ним проведуть виховну бесіду, не показуючи свої негативні емоції. У англійських школах викладачі знаходять підхід до кожного школяра. Вітається будь-яке захоплення учня.

Як виховують дітей у різних країнах світу: різні методики і їх відмінності

Що характерно для Іспанії

Іспанський народ дуже емоційний і темпераментний. До виховання підростаючого покоління вони підходять з легкістю. Батьки не вважають за потрібне карати їх за провини, а навпаки, всіляко потурають їх примхам. Дорослі впевнені, що таке лояльне виховання зробить дитину щасливою.

Виховання малюків в азіатських країнах

В азіатських країнах малюків прийнято рано віддавати в ясла, мами і тата хочуть, щоб вони почали раніше контактувати з колективом. Батьки приділяють вихованню досить багато часу. Дітей виховують в строгості, вимагаючи від них хорошою успішності в школі і слухняності. Їх завдання – виростити успішної людини і, в першу чергу, турботливого сина або дочку.

Як виховують дітей у різних країнах світу: різні методики і їх відмінності

Як вчать життя в Індії

Для індусів кар’єра і освіта не стоять на першому місці. Для них головне – створити міцну сім’ю і жити в гармонії з природою. За цим принципам дорослі і виховують своїх чад. Практично з самого народження дітям прищеплюють любов до людей і навколишнього світу. Підростаючи, маленький чоловічок з дбайливістю і любов’ю ставиться до природи і тварин.

Також батьки вчать дітей контролювати емоції на власному прикладі. Дорослі ніколи не кричать на своїх дітей, навіть якщо вони завинили.

В школах учні займаються медитацією, йогою. У навчальних закладах більша частина часу витрачається на виховання, а тільки потім – на знання. Індуси дуже добрі і привітні люди, незважаючи на важке фінансове становище.

Як виховують дітей у різних країнах світу: різні методики і їх відмінності

Основне завдання японського виховання

Японці виховують дітей в залежності від віку. Малюкам до п’яти років, в буквальному сенсі, дозволяється все. Бити посуд, малювати на шпалерах, розкидати речі. Дорослі потурають будь-яким примхам дитини, не підвищують на нього голос.

Все змінюється, коли дитині виповнюється шість років. З цього моменту слово батьків – закон. Діти починають жити за правилами, в силу вступає безліч заборон. До чотирнадцяти років їх привчають до працьовитості, послуху, при будь-яких обставин діяти за законом.

У цьому віці хлопчиків віддають на секції, гуртки. А дівчаткам, як вважають батьки, додаткові заняття в житті не знадобляться. Мами навчають своїх дочок кулінарним хитрощам. До п’ятнадцяти років діти стають самостійними і можуть спілкуватися нарівні з дорослими.

Як виховують дітей у різних країнах світу: різні методики і їх відмінності

Батьківська педагогіка в Китаї

Виховання підростаючого покоління в Китаї досить жорстке. Головна мета батьків – виховати в них беззаперечне підпорядкування встановленим правилам. З боку дитини має бути повне послух.

 • Малюк живе за графіком, встановленим дорослими, його день розписаний по годинах.
 • Будь-яке відхилення від складеного розпорядку дня не вітається.
 • Думка дітей в цій країні не враховується, все вирішують батьки.
 • Секції та гуртки вибирають дорослі, іграшки також.
 • Слова похвали дитина практично ніколи не чує.
 • Як виховують дітей у різних країнах світу: різні методики і їх відмінності

  Взаємини дітей і батьків у країнах Скандинавії

  З появою малюка батьки просто не можуть натішитися, дивлячись на свого малюка. Їх любов не знає кордонів. Мама і тато ставляться лояльно до виховання свого чада. Не встановлюють правил, не привчають до дисципліни. Вони не живуть за розпорядком дня. Малюк сам вибирає заняття по душі, без допомоги батьків.

  В сім’ї панує рівноправність, на думку дітей враховується так само, як і думка дорослого члена сім’ї. Незгода малюка в якому-небудь питанні може вплинути на рішення батьків на користь дитини.

  Виховання немовлят в Ізраїлі

  Єврейське виховання відрізняється від інших країн. В Ізраїлі існують приватні дитячі сади, які приймають малюків з трьох місяців до трьох років. Таке для батьків з інших країн просто неприйнятно. Для ізраїльських дітей практично не існує заборон. Вони не чують «ні» від своїх батьків.

  Як виховують дітей у різних країнах світу: різні методики і їх відмінності

  Привчаючи дитину до соски, надалі мами не поспішають забирати цю річ вже у великих, трьох-, чотирирічних дітей. Вони вважають, що малюк сам повинен відмовитися від пустушки, і неважливо, в якому віці це станеться. Також євреї своїх малюків не поспішають відучувати від підгузків. Сучасні мами не бачать в цьому проблеми.

  Американська методика

  Одне із завдань американських батьків – виховати в дитині самостійність. Якщо малюк починає плакати, мама не кидається його втішати, а дає йому час заспокоїтися самостійно. Дорослі захоплюються своїми дітьми, багато в чому потурають їм, тим самим балу.

  Підростаючому поколінню дають багато свободи і намагаються не обмежувати їх дії. Навіть маленька дитина знає свої права, але найчастіше халатно ставиться до своїх обов’язків. Дорослі рідко карають своє чадо. Фізичне покарання в Америці не допустимо, навіть за ляпанець у виховних цілях батьків можуть притягнути до відповідальності. В якості покарання малюка можуть позбавити іграшки або заборонити перегляд улюблених телепередач.

  Як виховують дітей у різних країнах світу: різні методики і їх відмінності

  Сім’я для американців – це головне. Вільний час батьки з дітьми проводять на природі, відвідують парк розваг, можуть організувати недільну вечерю. Будь-який шкільний захід, будь то концерт або змагання, не проходить без моральної підтримки мами і тата. Поява дитини в родині не відображається на веселому відпочинку батьків. Вони завжди беруть дитину з собою. Чи це вечірка, ресторан або кіно.

  Головна мета виховання в Росії

  Батьки, бабусі і дідусі дитині дошкільного віку прищеплюють любов до своєї країни. Мами діток розповідають російські народні казки, співають пісні, вчать приказкам. Прочитання таких творів є певним виховним моментом. У казках добро завжди перемагає зло, в піснях відчувається патріотизм. Головною метою росіян є виховання в підростаюче покоління патріотизму і любові до спорту.

  Як виховують дітей у різних країнах світу: різні методики і їх відмінності

  Загальні засади і правила для Кавказу

  В першу чергу, малюків з ранніх років вчать поважати і шанувати старших. Прикладом для них є батьки, старші брати, сестра, родичі. Літнім людям завжди знайдеться місце в громадському транспорті, їм допоможуть донести важкі сумки і, при необхідності, переведуть через дорогу.

  Виховання дочок у кавказьких сім’ях разюче відрізняється від виховання синів. Навіть в самому юному віці хлопчиків навчають бути чоловіками. Щоб, будучи дорослим, він не кидався гучними словами, відповідав за свої вчинки, став захисником для своєї сім’ї. Хлопчики дуже рано стають самостійними, цьому вчать їх батьки.

  На Кавказі вітається заняття спортом, особливо популярні секції єдиноборств. Більшість батьків прищеплюють дітям з ранніх років любов до спорту. Навіть якщо дорослі іноді надмірно вимогливі до дітей, вони ніколи не піднімуть руку на свою дитину, як би той не завинив.

  Моя довідка - Корисні поради