Як стерилізувати пустушку перед першим використанням

У перші місяці життя важливо, щоб дитина росла в чистоті. Незамінний атрибут немовляти – пустушка. За день маленький непосида понижує її велику кількість разів. Важливо очистити пустушку після падіння, так як хвороботворні бактерії блискавично спрямовуються до «мети». Так потрібно обробляти її раз за разом, чи достатньо простого ополіскування, і яким чином стерилізувати пустушку перед першим використанням, розглянемо далі.

Для чого обробляти пустушку перед першим застосуванням

На кожному кроці малюка підстерігають бактерії, з якими слабкий імунітет не в змозі впоратися самостійно. Тому зусилля молодої матері повинні бути спрямовані на організацію побуту, для комфортного розвитку своєї дитини. Відповідь на питання про стерилізацію пустушки однозначна – стерилізувати варто – і перед першим використанням, і в подальшому.

Обробка посуду перед стерилізацією

Важливо, щоб посуд, в якій буде відбуватися перша і наступні стерилізації, була оброблена. Звичайні миючі засоби, використовувані в побуті, для дитячого посуду не придатні, так як мають хімічний склад, і при недостатньо ретельній обробці призводять до алергічних реакцій і навіть до дисбактеріозу.

Безпечні для дитячого посуду господарське мило, і сода. Вони не здатні привести до алергічних реакцій, але відмінно справляються з дезінфекцією. Щоб обробити посуд для подальшого безпечного використання, потрібно дотримувати наступні рекомендації:

 • всі деталі пляшечки повинні бути індивідуально і ретельно промиті;
 • пустушка непридатна до використання, якщо всередині силіконової порожнини утворився білий наліт;
 • якщо дитина прокусив улюблений атрибут, використовувати його більше не можна;
 • стерилізувати слід як соски, так і пляшечки;
 • «дорослі» хімічні засоби для очищення посуду використовувати категорично заборонено.

Як стерилізувати пустушку перед першим використанням

Якщо дотримуватися цих нехитрих правил, стерилізація сосок і пляшечок пройде успішно.

Яким способом стерилізувати дитячі пустушки?

Існує безліч способів стерилізації сосок. Розглянемо основні, перевірені роками і досвідченими матерями, методи.

Кип’ятіння

Кип’ятіння – найбільш доступний і дієвий спосіб стерилізації. Для того щоб здійснити кип’ятіння, слід взяти попередньо вимиту каструлю, налити в неї води, довести до кипіння. Занурити в неї пустушку і проварити кілька хвилин або покласти в окріп без варіння. І той, і інший спосіб впоратися з ліквідацією бактерій.

Також можна очистити пустушку від мікробів за допомогою пари. Для цього достатньо потримати соску над каструлею окропу.

Якщо пустушок кілька, або необхідно продезінфікувати пляшечку для годування, можна використовувати каструлю-пароварку. Для цього слід взяти ємність, наповнити водою, дочекатися повного закипання, поставити в пароварку перевернуті шийкою вниз пляшки і тримати над парою протягом 3-4 хвилин.

Як стерилізувати пустушку перед першим використанням

В пароварці або посудомийній машині

Автоматизовані побутові прилади – відмінні помічники в стерилізації пустушок. Електрична пароварка володіє поруч переваг. Вона дає можливість виставляти температурний режим, режим часу, а також швидко справляється з завданням.

Можна стерилізувати пляшечки і соски в посудомийній машині? Відповідь позитивний, якщо посудомийна машина оснащена режимом більше 80 градусів. При меншому температурному режимі стерилізації не станеться, а матеріал з разу в раз зношуватися.

Мікрохвильовка

Мікрохвильовка, як і посудомийна машина не призначена для стерилізації сосок, але зробити очищення, вдавшись до її допомоги, все ж можливо. Для цього необхідно взяти чистий посуд, в якій буде відбуватися процес, занурити пустушки у воду і на максимальній потужності, протягом 7-8 хвилин, проводити очищення.

Як стерилізувати пустушку перед першим використанням

З застосуванням стерилізатора

З перерахованих вище предметів побуту найбільш придатним для очищення пляшечок та пустушки є стерилізатор. Він простий у використанні, доступний і відмінно знищує бактерії за допомогою ультрафіолетової лампи.

Обробляємо антисептиками

Антисептик – препарат, який ви можете придбати в аптеці, використовується для дезінфекції предметів побуту, має хімічний склад.

Застосування: таблетку антисептика розчиняємо в п’ятилітровій ємності з водою, занурюємо у воду пустушки або пляшечки на 15 хвилин, після чого обполіскуємо кип’яченою водою. Здавалося б, справу зроблено, вбиті мікроби, і це так. Однак після використання антисептика залишається неприємний запах, завдяки якому малюк може відмовитися від соски.

Як стерилізувати пустушку перед першим використанням

Що необхідно враховувати при стерилізації сосок

Єдиної думки щодо того, наскільки часто потрібно стерилізувати соску, немає. Одні дотримуються думки, що кип’ятіння необхідно тільки при покупці атрибута або під час хвороби малюка, інші батьки стерилізують пляшечки і соски кожен день по кілька разів.

Важливо дотримувати наступні правила:

 • Містити посуд для дезинфекції в чистоті, перед використанням прокип’ятити.
 • Кип’ятіння протягом кількох хвилин – запорука чистого соски. Бактерії не живуть при високих температурах більше хвилини.
 • Стерилізувати слід всі частини соски, а не тільки латекс або силіконову частина.
 • Ополіскування холодною водою з-під крана неприпустимо, і може призвести до дисбактеріозу.
 • З народженням малюка виникає багато питань, сумнівів, як правильно доглядати за ним, щоб не нашкодити. Стерилізація соски – не виняток. Кожна мати сама вибирає той чи інший метод. Але слід пам’ятати, що чистота – запорука здоров’я і гарного самопочуття дитини.

  Моя довідка - Корисні поради