Як розвести марганцівку для купання новонародженого: скільки потрібно додавати

Купання немовляти, особливо для молодих батьків, перетворюється в чималу проблему, адже потрібно дотримувати деякі правила. Досить часто для водних процедур використовується перманганат калію, що володіє дезінфікуючими властивостями. Перед тим як розводити марганцівку для купання новонародженого, рекомендується ознайомитися з основними вимогами приготування розчину і особливостями процедури.

Чи можна купати дитину в марганцівці?

В тому, чи слід використовувати перманганат калію у водних процедурах для новонародженого, думки медиків значно відрізняються. Деякі вважають, що лужне середовище у воді слід нейтралізувати, використовуючи саме марганцівку, інші стверджують, що речовина досить небезпечне і здатне заподіяти шкоду ніжної дитячої дермі.

Незважаючи на велику кількість противників купання в марганцовочном розчині, багато батьків використовують препарат. Корисних якостей у кошти значно більше, ніж недоліків, тому вирішувати про доцільність застосування можуть тільки дорослі.

Плюси застосування розчину

Достоїнств у антисептика чимало, але перед тим як розпочати застосування перманганату калію для приготування розчину, краще розібратися в корисних якостях. Препарат володіє такими позитивними властивостями:

 • знищує інфекції і мікроби, які окупують ніжні шкірні покриви малюка;
 • сприяє загоєнню пупка, запобігає розвитку запальних процесів;
 • залишає недоторканою корисну мікрофлору на дермі;
 • проводить дезінфекцію статевих органів;
 • не викликає звикання.

Як розвести марганцівку для купання новонародженого: скільки потрібно додавати

Ще одна перевага препарату — позбавлення від попрілостей. Регулярне застосування марганцівки дбайливо доглядає за шкірними покривами малюка, запобігаючи неприємні ускладнення.

Мінуси використання марганцівки

Недоліків у препарату також чимало, що і стало причиною відмови багатьох батьків від застосування перманганату калію в купання новонародженого. Негативні наслідки використання:

 • якщо дитина випадково проковтне рідину, є ризик спровокувати отруєння;
 • неправильно приготований розчин здатний викликати опік дерми або слизових рота, очей;
 • сухість або навіть лущення шкірних покривів;
 • індивідуальна негативна реакція малюка на агресивні складові.

Як розвести марганцівку для купання новонародженого: скільки потрібно додавати

Ще один мінус застосування розчину — дерма немовляти при частому використанні набуває неприродний оранжево-коричневий відтінок.

Як правильно купати немовля в розчині перманганату?

Перед тим як приступити з немовлям до водних процедур, рекомендується розібратися в особливостях приготування марганцовочного розчину. Особливих складнощів з розведенням немає, але слід суворо дотримуватися пропорції і технологію приготування, інакше без небажаних наслідків не обійтися.

Пропорції і концентрація

Молодих батьків, які не мають досвіду поводження з антисептиком, цікавить: скільки додавати марганцівки, щоб не нашкодити малюкові. Головне правило використання перманганату калію — не перевищити рекомендована кількість препарату. Для проведення однієї процедури достатньо всього декількох кристалів кошти. Педіатри попереджають — при застосуванні більше п’яти крупинок марганцівки ризик отримати опік ніжної шкіри малюка зростає в кілька разів.

Як розвести марганцівку для купання новонародженого: скільки потрібно додавати

Після приготування розчину рідина у ванні повинна придбати світло-рожевий відтінок. Якщо вода насиченого рожевого кольору, доведеться виливати більшу частину і додавати чисту рідину до потрібної концентрації.

Послідовність дій

Приготування розчину при суворому дотриманні правил займає всього кілька хвилин. Важливо пам’ятати, що перманганат калію повністю розчиняється тільки в киплячій рідини, навіть гаряча вода не в змозі розпустити кристали.

Ще одне правило — розводити крупиці марганцівки в прозорій ємності, це дозволить контролювати процес.

Приготування розчину:

 • Довести до кипіння воду.
 • Покласти в чисту прозору ємність потрібну кількість кристалів (по можливості не контактувати з препаратом, є ризик отримати опік).
 • Залити окропом крупиці препарату.
 • Перемішувати до тих пір, поки кристали повністю не розчиняться.
 • Пропустити через марлеву тканину, складену в декілька шарів, приготовану рідина.
 • Як розвести марганцівку для купання новонародженого: скільки потрібно додавати

  Вилити фіолетовий розчин у ванночку для купання, перемішати, при необхідності долити теплу воду. Не слід припускатися помилки і доповнювати марганцівку рослинними відварами, це небезпечно для малюка. Питання, яке нерідко турбує батьків, — як довго зберігається розчин і дозволено повторно використовувати рідину для купання малюка.

  Медики попереджають — після застосування вода з марганцівкою виливається, проводити процедури повторно категорично заборонено.

  Частота використання розчину

  Використовувати марганцовочный розчин не рекомендується частіше, ніж двічі на тиждень. Більш часті застосування антисептика здатні спровокувати надмірну сухість дерми немовляти. Під впливом агресивного компонента сальні залози починають працювати менш активно, тому краще не зловживати і суворо дотримуватися медичним рекомендаціям.

  Як розвести марганцівку для купання новонародженого: скільки потрібно додавати

  Якщо пупкова ранка заживає погано, спостерігаються запальні процеси, або дитина страждає від попрілостей, рекомендується збільшити кількість процедур із застосуванням марганцівки. Після зникнення проблем повернутися до рекомендованої частоти — не більше двох разів на тиждень.

  Протипоказання до використання

  Далеко не всім малюкам рекомендується проведення водних процедур з застосуванням перманганату калію. Батькам варто заздалегідь вивчити список протипоказань, це дозволить не допустити небажаних наслідків.

  Не рекомендується використовувати марганцівку для купання новонародженого в таких випадках:

  • надмірна сухість шкірного покриву у малюка, що супроводжується лущенням;
  • рани або тріщинки на дермі;
  • попрілості, які вже почали кровоточити;
  • згин пупка, який не встиг повністю висохнути;
  • порушення цілісності дерми;
  • серйозні захворювання.

  Як розвести марганцівку для купання новонародженого: скільки потрібно додавати

  У будь-якому випадку перед тим, як приступати до купання малюка з застосуванням марганцівки, рекомендується відвідати фахівця. Тільки лікар після уважного огляду визначить, наскільки безпечно проводити процедури, використовуючи перманганат калію.

  Батькам краще після перших маніпуляцій простежити за реакцією шкірних покривів малюка на агресивний розчин.

  Якщо спостерігаються подразнення, дерма немовляти покривається висипом або червоними плямами, краще відмовитися від подальших процедур і вдатися до альтернативних методів, менш небезпечним для новонародженого.

  Альтернативи

  Якщо виявлені протипоказання до застосування марганцівки, або дитина негативно реагує на використання розчину, є можливість вдатися до альтернативних варіантів. Рослинні відвари менш небезпечні для новонародженого, хоча за позитивним якостям анітрохи не поступаються перманганату калію.

  Як розвести марганцівку для купання новонародженого: скільки потрібно додавати

  Використовувати для приготування розчину рекомендується:

  • ромашку;
  • низку;
  • календулу;
  • хвойники;
  • валеріану.

  Починати слід з неконцентровано відварів. Для однієї процедури достатньо 20-30 г свіжого або 15 г сухої сировини. Рекомендується після заварювання профільтрувати рідина, частинки трав, що залишилися в рідини, здатні спровокувати роздратування ніжної дерми малюка. Переконавшись, що процедури приносять немовляті тільки задоволення, дозволяється підвищити концентрацію розчину.

  Обов’язкова умова — застосовувати для приготування відварів тільки один вид трави, це дозволить вдатися до іншого рослині, якщо шкірні покриви дитини негативно відреагували на розчин.

  Застосування розчину перманганату калію для купання дозволить уникнути багатьох проблем, які очікують на батьків. Не менша кількість ускладнень легко отримати, якщо не дотримуватися правил застосування препарату. Саме тому лікарі попереджають — тільки правильне приготування рідини для купання, дотримання заходів обережності і уважне вивчення протипоказань дозволять уникнути неприємних наслідків.

  Моя довідка - Корисні поради